System Windows 10 ma wbudowaną funkcję mobilnego hotspotu, która umożliwia użytkownikom udostępnianie połączenia internetowego na komputerze nawet ośmiu innym urządzeniom. Jest to bardzo przydatna funkcja, a także niezwykle łatwa w użyciu. Wystarczy skonfigurować przełącznik, aby skonfigurować mobilny punkt dostępu. To powiedziawszy, czasami może odmówić włączenia. Jeśli widzisz komunikat „Nie możemy skonfigurować mobilnego punktu dostępowego” w systemie Windows 10, być może urządzenie sieciowe jest odłączone / wyłączone. Oto, co musisz zrobić, aby to naprawić.

Napraw „Nie możemy skonfigurować mobilnego punktu dostępowego”

Otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń grupę urządzeń sieciowych. W tej grupie poszukaj urządzeń, które są wyłączone. Wyłączone urządzenie ma przycisk strzałki nad ikoną. Jeśli zobaczysz jakieś wyłączone urządzenia, musisz je włączyć.

Sprawdź -   Jak skonfigurować klienta Srain IRC w systemie Linux - AddictiveTips

W szczególności poszukaj urządzenia o nazwie „adapter wirtualny”. Jeśli jest wyłączone, włącz je.

Aby włączyć urządzenie, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz „Włącz urządzenie” z menu kontekstowego. To powinno załatwić sprawę i ogólnie rzecz biorąc, nie ma potrzeby restartowania komputera, ale jeśli nadal nie możesz włączyć mobilnego punktu dostępu, uruchom ponownie system.

W większości przypadków to rozwiąże problem, ale jeśli tak się nie stanie, a wszystkie urządzenia w „Kartach sieciowych” zostały włączone, być może nadszedł czas na sprawdzenie sterowników.

Sprawdź, czy sterownik wirtualnego urządzenia adaptera został niedawno zaktualizowany. Jeśli tak, możliwe, że aktualizacja coś zepsuła. Odinstaluj / przywróć sterownik i użyj ogólnych sterowników systemu Windows dla tego urządzenia. Jeśli używasz już ogólnych sterowników systemu Windows, a mobilny punkt dostępu się nie włącza, powinieneś poszukać sterowników od producenta urządzenia.

Sprawdź -   Jak zmienić rozmiar ikon pulpitu w systemie macOS

Co to jest adapter wirtualny?

Jeśli zastanawiasz się, co mobilny hotspot ma wspólnego z wirtualnym urządzeniem adapterowym, to w zasadzie urządzenie umożliwia udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom. Jeśli to urządzenie nie działa poprawnie lub jest wyłączone, nie można utworzyć mobilnego punktu dostępu.

Niestety system Windows 10 nie ma najmądrzejszych komunikatów o błędach, a narzędzie do rozwiązywania problemów często nie pozwala na naprawienie czegokolwiek. Dlatego uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z siecią nie wskaże tej poprawki i nie jest to coś, co może zrestartować system ponownie.

Jeśli nigdy nie utworzyłeś mobilnego punktu dostępowego na komputerze z systemem Windows 10, możliwe, że jest jakiś inny powód, dla którego nie włącza się. Jeśli wcześniej utworzyłeś mobilny punkt dostępu na komputerze, to bez problemu to prawdopodobnie rozwiąże problem.