Udostępnij teraz w social media:

W systemie macOS użytkownicy nie są ograniczeni do sklepu Mac App Store i jego biblioteki aplikacji. Wiele świetnych aplikacji jest dystrybuowanych spoza Mac App Store, a ich instalacja to prosty proces. Aplikacje ze sklepu Mac App Store są sprawdzane i skanowane w poszukiwaniu złośliwych treści. Aplikacje spoza Mac App Store nie zostały przeskanowane, więc podczas ich instalacji macOS uruchamia na nim skanowanie. Gdy system macOS poprosi Cię o skontaktowanie się z programistą w celu uruchomienia aplikacji, jest to przeszkoda. Oto, jak możesz naprawić „Nie można sprawdzić pod kątem złośliwego oprogramowania”.

Przeczytaj pełny komunikat o błędzie

Błąd będzie prawie zawsze pojawiał się podczas próby uruchomienia aplikacji pobranej z Internetu, tj. Poza Mac App Store. Dlatego ważne jest, aby przeczytać całą wiadomość, aby zrozumieć, dlaczego aplikacja jest blokowana. Jeśli komunikat mówi o konieczności skontaktowania się z programistą w celu uruchomienia aplikacji, uruchomienie aplikacji może być niemożliwe. Wiadomość może być prostym problemem związanym z podpisywaniem lub brakiem możliwości przeskanowania aplikacji przez system macOS lub przyczyną może być aplikacja 32-bitowa.

Jeśli jest to aplikacja 32-bitowa i korzystasz z Cataliny, naprawdę nie możesz nic zrobić. Musisz poczekać na aktualizację. Jeśli tak nie jest, możesz po prostu uruchomić go z uprawnieniami administratora.

Sprawdź -   Jak liczyć kryteria zestawu dopasowania danych w Arkuszach Google

Napraw „Nie można sprawdzić pod kątem złośliwego oprogramowania”

Uruchom aplikację, a gdy zobaczysz komunikat o błędzie, zamknij ją. Otwórz aplikację Preferencje systemowe i przejdź do preferencji Bezpieczeństwo i prywatność. Na karcie Ogólne zobaczysz opcję otwarcia aplikacji. Kliknij ikonę kłódki i wprowadź hasło administratora. Kliknij przycisk Otwórz mimo to, a pojawi się kolejny komunikat o błędzie informujący, że aplikacja wymaga aktualizacji.

Ten monit o błąd zawiera również przycisk Otwórz, który należy kliknąć. Spowoduje to otwarcie aplikacji.

Podejmij wszelkie ryzyko

Każda aplikacja, którą musisz wymusić, aby działała w ten sposób, wiąże się z pewnym ryzykiem, a kiedy zdecydujesz się uruchomić taką aplikację, zakładasz wszystko. Pomaga, jeśli aplikacja jest oprogramowaniem typu open source, ponieważ nikt, kto chce spakować złośliwą zawartość, raczej nie opublikuje kodu. To powiedziawszy, aplikacje, które nie są open source, mogą być również blokowane i jako takie stanowią większe ryzyko. Przed uruchomieniem upewnij się, że ufasz aplikacji i programistom.