Jak naprawić błąd „Nie można włączyć połączeń na innych urządzeniach” w systemie iOS

Możesz otrzymywać alerty o połączeniach z iPhone’a na Macu lub iPadzie. To całkiem niezła funkcja, ale ma kilka pól, które należy zaznaczyć, aby można było ją włączyć. Jeśli próbujesz włączyć tę funkcję, a na iPhonie pojawia się błąd „Nie można włączyć połączeń na innych urządzeniach”, oznacza to, że nie zaznaczyłeś wszystkich tych pól. Oto, co musisz zrobić.

iCloud i Apple ID

Konieczne jest włączenie usługi iCloud na swoim iPhonie oraz na komputerze Mac lub iPadzie, na które chcesz otrzymywać alerty. Musisz także używać dokładnie tego samego Apple ID na wszystkich tych urządzeniach.

Aby sprawdzić, czy iCloud jest włączony, i sprawdzić, którego Apple ID używasz na swoim iPhonie, otwórz aplikację Ustawienia. U góry zobaczysz swoje zdjęcie profilowe. Dotknij go. Strona Apple ID ujawni identyfikator, którego używasz i czy iCloud jest włączony, czy nie. Powinieneś także zobaczyć swoje inne urządzenia Apple na tym ekranie.

Na komputerze Mac musisz otworzyć aplikację Preferencje systemowe i kliknąć Apple ID. Twój Apple ID pojawi się na tym ekranie, a Twój iPhone powinien pojawić się w lewym dolnym rogu.

FaceTime

Musisz mieć włączoną FaceTime na swoim iPhonie i Macu lub iPadzie. Na iPhonie otwórz aplikację Ustawienia i odwiedź aplikację FaceTime. Upewnij się, że używa Twojego Apple ID. Możesz zostawić iMessage, aby wysyłać / odbierać wiadomości na swój numer telefonu, ale nie FaceTime, a dotyczy to tylko iOS.

Na komputerze Mac lub iPadzie, z którego próbujesz otrzymywać alerty, musisz mieć włączoną funkcję FaceTime i używać tego samego Apple ID.

Połączenia na innych urządzeniach to funkcja, która jest włączona na Twoim iPhonie, ale ma wiele wymagań, które muszą być spełnione na innych urządzeniach. Komunikat o błędzie mówi tyle samo, ale FaceTime można ustawić tak, aby używał Twojego numeru telefonu, tak jak iMessage, a użytkownicy mogą nie być świadomi, że jest to ustawione, stąd błąd.

O to chodzi. Powinieneś być teraz w stanie włączyć funkcję Połączenia na innych urządzeniach, jednak jeśli nadal widzisz komunikat o błędzie Nie można włączyć połączeń na innych urządzeniach, wyloguj się z iCloud na wszystkich swoich urządzeniach i wyloguj się z FaceTime i następnie zaloguj się ponownie. Przełączenie w ten sposób powinno załatwić sprawę.