iOS

Jak naprawić błąd nie można zainstalować aktualizacji na iOS

Aktualizacje iOS i aktualizacje aplikacji iOS to jedne z najpłynniejszych aktualizacji do zainstalowania na dowolnym urządzeniu. Apple radzi, aby wykonać kopię zapasową iPhone’a lub iPada przed aktualizacją i zgadzamy się, że powinieneś. To powiedziawszy, szanse na to, że Twoje urządzenie napotka problem podczas aktualizacji, są niewielkie. Jeśli aktualizujesz za pomocą komputera, musisz upewnić się, że masz najnowszą wersję iTunes i autentyczny kabel do transmisji danych dla urządzenia z systemem iOS. Z drugiej strony aktualizacje OTA wymagają tylko 50% baterii lub źródła zasilania. Jest mało miejsca na błędy, jednak użytkownicy mogą i napotykają problemy z rozpoczęciem aktualizacji. Jeśli próbujesz zaktualizować iOS i nadal widzisz błąd Nie można zainstalować aktualizacji, oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

Błąd weryfikacji

Podczas pobierania i instalowania aktualizacji iOS jest ona najpierw weryfikowana na serwerach Apple. Aktualizacja jest podpisywana przez Apple i jeśli podpis nie zostanie uwierzytelniony, weryfikacja nie powiedzie się i pojawi się błąd Nie można zainstalować aktualizacji. Zwykle nie powinno to mieć miejsca w przypadku aktualizacji OTA. Jedynym akceptowalnym scenariuszem jest sytuacja, gdy masz urządzenie po jailbreaku, w którym to przypadku nie możesz zaktualizować OTA.

Jeśli nie masz urządzenia po jailbreaku, a aktualizacja OTA nie zostanie zainstalowana, upewnij się, że połączenie internetowe nie jest problemem. Spróbuj połączyć się z inną siecią. Jeśli nowa aktualizacja została właśnie wydana i instalujesz ją od razu, błąd weryfikacji może wynikać z tego, że serwery Apple są przytłoczone tak wieloma osobami aktualizującymi się w tym samym czasie. W takim przypadku odczekaj kilka godzin i spróbuj ponownie.

Aktualizacja pobrana dawno temu

Jak wspomniano wcześniej, Apple podpisuje każdą aktualizację. Kiedy nowa aktualizacja zostanie podpisana i wydana, Apple przestaje podpisywać starą w ciągu kilku dni lub tygodni. Jeśli pobrałeś aktualizację iOS, ale czekałeś tak długo, aby ją zainstalować, że Apple już jej nie podpisuje, nie będziesz mógł jej zainstalować tylko dlatego, że weryfikacja się nie powiedzie. W takim przypadku należy usunąć aktualizację i sprawdzić, czy jest dostępna nowa.

Usuń i pobierz aktualizację ponownie

Chociaż może istnieć wiele przyczyn błędu Nie można zainstalować aktualizacji, najpewniejszym sposobem naprawienia jest usunięcie pobranej aktualizacji i ponowne pobranie jej. Aby usunąć pobraną aktualizację, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Pamięć iPhone’a i poszukaj aktualizacji iOS. Dotknij go, a na następnym ekranie dotknij Usuń aplikację.

Następnie przejdź do Ogólne> Aktualizacja oprogramowania i pozwól iOS sprawdzić, czy jest dostępna nowa aktualizacja. Po wykryciu nowej aktualizacji dotknij przycisku Pobierz i zainstaluj. Spróbuj zainstalować aktualizację zaraz po jej pobraniu i tym razem powinno przebiegać bezproblemowo.

x