Jak naprawić błąd „Nie można zweryfikować wydawcy” w systemie Windows 11

Po wydaniu systemu Windows 11 i ponownym skupieniu się na sklepie Microsoft Store programiści gromadzą się, by publikować swoje aplikacje w oficjalnym sklepie. Niedawno sporządziliśmy listę najlepszych aplikacji dla systemu Windows 11 i stwierdziliśmy, że najpopularniejsze aplikacje są dostępne w sklepie Microsoft Store. To powiedziawszy, niektórzy użytkownicy nadal wolą instalować aplikacje za pomocą pliku instalacyjnego. Większość aplikacji w systemie Windows 11 jest dostarczanych w pakiecie przy użyciu nowoczesnego kontenera MSIX lub MSIXBUNDLE i nie można ich łatwo zainstalować bez zweryfikowanych certyfikatów. Dlatego użytkownicy otrzymują błędy, takie jak „Nie można zweryfikować wydawcy” podczas bocznego ładowania pakietów MSIX lub MSIXBUNDLE w systemie Windows 11. Dlatego w tym artykule przedstawiamy samouczek, jak naprawić błąd „Nie można zweryfikować wydawcy” w systemie Windows 11 .

Napraw błąd „Nie można zweryfikować wydawcy” w systemie Windows 11 (2023)

Wspomnieliśmy o dwóch metodach naprawy błędu „Nie można zweryfikować certyfikatu wydawcy” w systemie Windows 11. Jeśli pierwsza metoda nie działa, przejdź do następnego rozwiązania.

Napraw błąd „Nie można zweryfikować wydawcy” w systemie Windows 11, instalując zweryfikowane certyfikaty

Jeśli w systemie Windows 11 pojawia się błąd typu „Nie można zweryfikować certyfikatu wydawcy tego pakietu aplikacji”, nie martw się. Istnieje prosty sposób na zainstalowanie certyfikatu głównego ze zweryfikowanym podpisem. Ta metoda ma zastosowanie zarówno do pakietów MSIX, jak i MSIXBUNDLE. Oto jak to zrobić.

1. W tej metodzie zainstalujemy Rise Media Player, który jest doskonałym odtwarzaczem multimediów typu open source dla systemu Windows 11. Jak widać poniżej, podczas instalacji pakietu MSIX wyrzuca komunikat „Certyfikat wydawcy nie mógł zostać zweryfikowany ” i nie pozwala użytkownikowi zainstalować aplikacji.

2. Na początek kliknij prawym przyciskiem myszy pakiet MSIX/MSIXBUNDLE i kliknij „Właściwości” w menu kontekstowym.

3. Następnie otworzy się okno Właściwości. Tutaj przejdź do zakładki „Podpisy cyfrowe” i kliknij „Szczegóły”.

Uwaga: Jeśli „Podpisy cyfrowe” nie pojawiają się tutaj, przejdź do następnej sekcji, aby znaleźć działające rozwiązanie.

4. Następnie kliknij „Wyświetl certyfikat”.

5. Następnie kliknij „Zainstaluj certyfikat”.

6. Otworzy się nowy Kreator importu certyfikatów. Tutaj wybierz „Maszyna lokalna” i kliknij „Dalej”.

7. Następnie wybierz „Umieść wszystkie certyfikaty w następującym sklepie”, a następnie kliknij „Przeglądaj”.

8. W małym wyskakującym okienku przewiń w dół i wybierz „Zaufani ludzie” i kliknij „OK”.

9. Na koniec kliknij „Dalej” i „Zakończ”, aby zaimportować certyfikat.

10. Jak widać tutaj, podpisany certyfikat został zainstalowany. Możesz teraz zamknąć wszystkie otwarte okna.

11. Na koniec kliknij dwukrotnie pakiet MSIX/MSIXBUNDLE, aby zainstalować aplikację bez żadnych błędów.

Napraw błąd „Nie można zweryfikować certyfikatu wydawcy” w systemie Windows 11 za pomocą programu PowerShell

Jeśli nie widzisz zakładki „Podpisy cyfrowe” w oknie właściwości w wyżej wymienionej poprawce, ta metoda pomoże ci zainstalować aplikację. Zwykle dzieje się tak, gdy programista nie dostarczył aplikacji z wymaganymi certyfikatami. Aby zademonstrować kroki w tym samouczku, instaluję Lossless Cut, narzędzie do edycji wideo/audio. Nie jest dostarczany z podpisem cyfrowym, więc będziesz musiał ręcznie zainstalować aplikację przy użyciu programu PowerShell, omijając błąd „Nie można zweryfikować certyfikatu wydawcy”. Oto kroki, które należy wykonać.

Odblokuj pakiet MSIX/MSIXBUNDLE

1. Najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy pakiet APPX/APPXBUNDLE i otwórz „Właściwości”.

2. Następnie w zakładce „Ogólne” w oknie „Właściwości” na dole znajdziesz opcję „Bezpieczeństwo”. Tutaj zaznacz pole „Odblokuj”, a następnie kliknij „OK”. Jest to wstępna czynność mająca na celu umożliwienie instalacji aplikacji.

3. Teraz kliknij dwukrotnie aplikację i spróbuj ją zainstalować. Jeśli nadal wyświetla błąd, przejdź do następnego kroku.

1. Aby rozpocząć proces, musisz zainstalować 7-Zip z link tutaj. 7zip to popularne narzędzie do archiwizacji plików, które pozwoli Ci rozpakować pakiet MSIX/MSIXBUNDLE.

2. Po zainstalowaniu 7-Zip kliknij prawym przyciskiem myszy pakiet MSIX/MSIXBUNDLE i kliknij „Pokaż więcej opcji”.

3. Otworzy się stare menu kontekstowe. Tutaj przejdź do „7-Zip”, a następnie kliknij Wyodrębnij do „folderu”. Spowoduje to wyodrębnienie pakietu i utworzenie folderu w tym samym katalogu.

4. Teraz otwórz wyodrębniony folder, a znajdziesz plik „AppxManifest.xml”.

5. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik XML i wybierz „Kopiuj jako ścieżkę”. Spowoduje to skopiowanie ścieżki pliku do schowka, którego będziemy potrzebować później.

Włącz ustawienia programisty w systemie Windows 11

1. Zanim zainstalujemy aplikację za pomocą PowerShell, musimy zmienić ważne ustawienie w systemie Windows 11. Naciśnij raz klawisz Windows i wpisz „developer”. Teraz otwórz „Ustawienia programisty„.

2. Następnie włącz przełącznik obok „Tryb programisty„. Umożliwi to boczne ładowanie pakietów MSIX/MSIXBUNDLE z dowolnego źródła, nawet bez certyfikatu.

Zastąp błąd „Nie można zweryfikować certyfikatu wydawcy” i zainstaluj aplikację

1. Teraz nadszedł czas, aby zainstalować aplikację za pomocą PowerShell w systemie Windows 11. Naciśnij klawisz Windows i wyszukaj „powershell”. Teraz kliknij „Uruchom jako administrator” w prawym okienku.

2. W oknie PowerShell wprowadź poniższe polecenie i zastąp ścieżkę pliku ścieżką pliku XML, który skopiowałeś powyżej. Po prostu wklej ścieżkę do pliku na końcu polecenia, jak pokazano na zrzucie ekranu. Na koniec naciśnij Enter, a aplikacja zostanie od razu zainstalowana na twoim komputerze.

Add-AppxPackage -Register filepath

Uwaga: Jeśli w schowku nie ma skopiowanej ścieżki pliku, ponownie otwórz wyodrębniony folder i skopiuj ścieżkę, klikając prawym przyciskiem myszy plik „AppxManifest.xml”.

3. Jak widać tutaj, Lossless Cut został zainstalowany na moim komputerze z systemem Windows 11. Pamiętaj, że nie możesz usunąć wyodrębnionego folderu, ponieważ jest to źródło, z którego działa aplikacja.

Bezproblemowo instaluj pakiety MSIX i MSIXBUNDLE w systemie Windows 11

W ten sposób możesz naprawić błąd „Nie można zweryfikować wydawcy” w systemie Windows 11 i zainstalować pakiety MSIX / MSIXBUNDLE. Pierwsza metoda jest dość prosta i jednoznaczna, jeśli aplikacja jest dostarczana z podpisanym certyfikatem. Jeśli certyfikat nie jest dostępny, możesz użyć drugiej metody instalacji aplikacji. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli chcesz przyspieszyć system Windows 11 i poprawić wydajność, przejdź do naszego połączonego przewodnika, aby uzyskać niesamowite wskazówki. Aby dostosować pasek zadań w systemie Windows 11, przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy samouczek. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.