Jak naprawić błąd „Niezaufany programista” w systemie iOS

Aplikacje na iOS zazwyczaj pochodzą wyłącznie z App Store. Te aplikacje zostały sprawdzone przez Apple i są bezpieczne. Są również podpisane przez twórców, którzy je stworzyli, i spełniają wszystkie wymagania bezpieczeństwa określone przez Apple. To powiedziawszy, aplikacje mogą pochodzić spoza App Store. Zdobycie ich nie jest łatwe, ale nie jest niemożliwe. Czasami, gdy próbujesz uruchomić te aplikacje, pojawia się błąd, że pochodzi od „niezaufanego programisty”. Wszystko, co możesz zrobić, to odrzucić ten błąd. Nie mówi ci, jak możesz uruchomić aplikację, jeśli jej ufasz. Oto jak naprawić błąd „Niezaufany programista” w iOS.

Dotyczy to iOS 8 i nowszych.

Napraw błąd „Niezaufany programista”

Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Ogólne> Zarządzanie urządzeniem.

Aplikacja, którą próbujesz uruchomić, zostanie wyświetlona tutaj. Naciśnij go, a następnie wybierz opcję zaufania. Potwierdź, że ufasz aplikacji, a następnie wróć do ekranu głównego. Dotknij aplikacji, a tym razem otworzy się.

Słowo ostrzeżenia

Chociaż ładowanie aplikacji na iOS nie jest łatwe, w ostatnich latach stało się stosunkowo łatwiejsze. Użytkownicy komputerów Mac mogą to zrobić i często programiści, którzy stworzyli aplikację, która najprawdopodobniej nie zostanie zatwierdzona w App Store, decydują się na jej rozpowszechnianie. Kod jest umieszczony w Github z instrukcjami, jak go skompilować. Biorąc pod uwagę, że jest to oprogramowanie typu open source, prawdopodobnie możesz stwierdzić, czy aplikacja robi coś, czego nie powinna, ale będziesz musiał zrozumieć kod, którego nie każdy może zrozumieć.

Oznacza to, że istnieje szansa, że ​​skończysz ze złośliwą aplikacją na twoim urządzeniu. Jeśli instalujesz aplikacje spoza App Store, zachowaj szczególną ostrożność, skąd je bierzesz. Apple traktuje bezpieczeństwo bardzo poważnie, a jeśli zdecyduje się wykluczyć aplikację ze swojego sklepu, prawdopodobnie ma dobry powód.

Ten błąd może również pojawić się w przypadku aplikacji, które testujesz w wersji beta, a nawet tych, które sam opracowałeś i skompilowałeś. Możesz uruchomić te aplikacje w ten sam sposób, ale jeśli chcesz, aby błąd zniknął w przypadku opracowanej przez Ciebie aplikacji, upewnij się, że ją podpisałeś i że wszystkie jej certyfikaty bezpieczeństwa są poprawne i aktualne. W niektórych przypadkach może być konieczne zainstalowanie profilu na urządzeniu, aby uruchomić niektóre z tych aplikacji. Niezależnie od tego, uważaj na to, co instalujesz i uruchamiasz.