01/21/2022

Jak naprawić błąd „Profil mobilny nie został w pełni zsynchronizowany” w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

W systemie Windows 10 1803 występuje błąd, który pojawia się, jeśli używasz profilu mobilnego. Profil mobilny nie jest synchronizowany, a zalogowanie się i wylogowanie zajmuje dużo czasu. Jeśli napotykasz ten błąd, prawdopodobnie został wyświetlony komunikat o błędzie „Profil mobilny nie został w pełni zsynchronizowany”. Firma Microsoft jest świadoma tego problemu i istnieje rozwiązanie dla niego. Wymaga edycji rejestru systemu Windows, ale nie jest to tak proste, jak utworzenie nowego klucza lub wartości. Potrzebny jest dostęp do innego systemu Windows 10 z systemem 1803. Oto, jak można naprawić błąd „Nie w pełni zsynchronizowano profilu mobilnego”.

Sprawdź -   Co nowego w systemie Windows 10? Pokrywamy 10 funkcji zrzutami ekranu

Profil mobilny nie został w pełni zsynchronizowany

Jeśli masz dostęp do systemu Windows 10 z wersją 1803, musisz otworzyć rejestr systemu Windows w tym systemie i przejść do następującej lokalizacji.

HComputerHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon

Wybierz wartość ExcludeProfileDirs i przejdź do Plik> Eksportuj. Zapisz wartość w łatwo dostępnej lokalizacji, a następnie przenieś ją do systemu Windows 10, w którym pojawi się błąd Nie w pełni zsynchronizowano profilu roamingu. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Scal z menu kontekstowego. Będziesz potrzebować uprawnień administratora, aby zmodyfikować rejestr.

Zakładając, że nie masz dostępu do innego systemu z systemem Windows 10 1803, możesz utworzyć wartość w swoim systemie.

Otwórz plik Notatnika i wklej w nim następujące elementy. Zapisz go jako ExcludeProfileDirs z rozszerzeniem pliku REG. Po zapisaniu kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Scal z menu kontekstowego. Aby dodać wartość do rejestru, będziesz potrzebować uprawnień administracyjnych.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon]
"ExcludeProfileDirs"="AppDataLocal;AppDataLocalLow;$Recycle.Bin;OneDrive;Work Folders"

Po dodaniu wartości rejestru zrestartuj system, a błąd powinien zostać naprawiony. Musisz to zrobić tylko w systemach z systemem Windows 10 1803, ponieważ ten błąd występuje wyłącznie w tej kompilacji. Trudną częścią rozwiązania, które podał Microsoft, jest znalezienie systemu, który jest w najnowszej wersji, ale nie ma tego problemu.

Sprawdź -   Jak rozmawiać głosowo w grach Nintendo Switch

Powinniśmy wspomnieć, że wartość rejestru jest dostępna w każdym systemie z systemem 1803. Nie musi być połączona z domeną ani z niczym. Ułatwia to jednak znalezienie wartości, zawsze możesz wybrać prostszą trasę i utworzyć ją samodzielnie, korzystając z instrukcji podanych powyżej.

Nie jest już zaskoczeniem, że takie małe błędy pojawiają się w stabilnych kompilacjach. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Microsoft zapewnia poprawkę, kiedy tylko może. Firma nie wie jeszcze, jaka jest przyczyna tego błędu, co nie jest zachęcające, ale prowadzi dochodzenie.

x