Udostępnij teraz w social media:

Jeśli kiedykolwiek zaimportowałeś profil Firefoksa do Ubuntu, możesz zobaczyć błąd informujący, że Twojego profilu nie można otworzyć z powodu dostępu do profilu przez starszą wersję Firefoksa.

Ten błąd występuje, gdy użytkownik ładuje profil Firefoksa do starszej wersji przeglądarki Firefox. Następnie z jakiegoś powodu próbuje uzyskać dostęp do tego samego profilu w starszej wersji przeglądarki. W tym przewodniku pokażemy, jak naprawić ten błąd.

Uwaga: Oprócz Ubuntu ta poprawka działa na pochodnych Ubuntu, takich jak Linux Mint, Elementary OS, Zorin OS i wiele innych. Zapraszam do śledzenia!

Opcja 1 – Aktualizacja Firefoksa do nowszej wersji

Pierwszą opcją naprawy tego błędu profilu Firefoksa w systemie Ubuntu jest aktualizacja wersji przeglądarki Firefox do najnowszej możliwej wersji. Aby zaktualizować Firefoksa, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Włącz oficjalne PPA Firefoksa dla Ubuntu. Zapewnia najnowsze poprawki przeglądarki i aktualizacje wersji znacznie szybciej niż Ubuntu. Dzięki tym szybkim aktualizacjom będziesz mógł pozbyć się błędu profilu.

Sprawdź -   Jak zapisać post w wersji roboczej na Instagramie do późniejszej edycji

Aby dodać PPA, użyj poniższego polecenia add-apt-repository.

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-security/ppa

Krok 2: Po dodaniu nowego Firefox PPA do Ubuntu nadszedł czas, aby zaktualizować źródła oprogramowania. Używając polecenia update, odśwież system Ubuntu, aby mógł zobaczyć nowy Firefox PPA.

sudo apt update

Krok 3: Po uruchomieniu polecenia aktualizacji Ubuntu zobaczy nową dostępną aktualizację Firefoksa. Stąd możesz zainstalować nową aktualizację Firefoksa za pomocą poniższego polecenia aktualizacji.

sudo apt upgrade

Po zainstalowaniu nowej aktualizacji uruchom ponownie przeglądarkę Firefox. Jeśli wszystko się uda, błąd nie będzie się już pojawiał, a będziesz mieć dostęp do danych swojego starego profilu Firefoksa!

Czy aktualizacja Firefoksa nie naprawiła błędu? Wypróbuj inne opcje wymienione w tym artykule, aby rozwiązać problem!

Opcja 2 – Utwórz nowy profil przeglądarki i zsynchronizuj ponownie

Jeśli aktualizacja Firefoksa na Ubuntu nie usunie błędu, istnieje inny sposób: utworzenie nowego profilu Firefoksa i zalogowanie się do Firefox Sync w celu pobrania danych przeglądarki. Oto jak to zrobić.

Najpierw naciśnij Alt + F2 na klawiaturze, aby otworzyć okno szybkiego uruchamiania. Następnie w oknie szybkiego uruchamiania wypisz polecenie firefox –ProfileManager. To polecenie uruchomi przeglądarkę z graficznym interfejsem użytkownika, który umożliwia zarządzanie profilami.

Sprawdź -   Nowy bezprzewodowy standard: co to jest Amazon Sidewalk?

firefox --ProfileManager

Po otwarciu menedżera profili Firefoksa postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Przy pierwszym uruchomieniu menedżera profili Firefoksa powinieneś zobaczyć tylko jeden profil. Ten profil zawiera stare dane, które nie otwierają się w przeglądarce Firefox. Zignoruj ​​ten profil i znajdź przycisk „Utwórz profil”.

Krok 2: Po kliknięciu przycisku „Utwórz nowy profil” pojawi się „Kreator tworzenia profili”. Kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do następnej strony.

Krok 3: Na następnej stronie znajdź pole „Wprowadź nazwę nowego profilu” i kliknij je myszą. Następnie wprowadź nazwę profilu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wypróbuj swoje imię, pseudonim lub nazwę użytkownika.

Krok 4: Po wpisaniu nowej nazwy profilu kliknij przycisk „Zakończ”, aby utworzyć go w domyślnym katalogu Firefox dla Ubuntu. Alternatywnie, jeśli jesteś ekspertem od Firefoksa, znajdź przycisk „Wybierz folder”, aby utworzyć profil w niestandardowej lokalizacji.

Krok 5: Po utworzeniu nowego profilu zostaniesz przeniesiony z powrotem do menedżera profili Firefox. W tym momencie znajdź stary profil Firefoksa w menedżerze profili i zaznacz go myszą.

Sprawdź -   Jak tworzyć naklejki iMessage w stylu Prisma ze swoich selfie

Krok 6: Po wybraniu starego profilu przeglądarki Firefox za pomocą myszy, znajdź przycisk „Usuń profil”, aby usunąć stary, niedziałający profil przeglądarki z systemu.

Krok 7: Wybierz zupełnie nowy profil Firefoksa za pomocą myszy. Następnie znajdź pole wyboru „Użyj wybranego profilu bez pytania przy uruchamianiu” i zaznacz je.

Krok 8: Znajdź przycisk „Uruchom przeglądarkę Firefox” w menedżerze profili Firefoksa i wybierz go myszą, aby uruchomić przeglądarkę z nowo utworzonym profilem przeglądarki.

Krok 9: Po uruchomieniu przeglądarki Firefox z nowym profilem zobaczysz ekran powitalny. Przeczytaj informacje na ekranie, aby poznać swój nowy profil. Następnie, kiedy skończysz czytać, znajdź menu użytkownika w prawym górnym rogu i kliknij je myszą.

Krok 10: W menu użytkownika przeglądarki Firefox znajdź przycisk „Zaloguj się do synchronizacji” i kliknij go myszą. Klikając „Sign in to Sync”, zostaniesz przeniesiony na stronę logowania Firefox Sync.

Krok 11: Na stronie logowania Firefoksa zaloguj się na swoje konto synchronizacji. Po zalogowaniu wszystkie dane przeglądarki ze starego profilu zostaną pobrane do nowego profilu!