Jak naprawić błąd TPM 2.0 Valorant w systemie Windows 11 w ciągu 2 minut

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli regularnie grasz w Valorant, możesz mieć dość jego błędów, prawda? Czytaj dalej, aby rozwiązać błąd TPM 2.0 Valorant w ciągu 2 minut.

Valorant to pierwszoosobowa strzelanka 5 na 5, wydana przez Riot Games Inc. 2 czerwca 2020 r. Gra zawiera różne tryby gry, mapy, broń, skórki, agentów i unikalne zdolności, dzięki którym ta gra jest popularna wśród najnowszej generacji graczy PC na całym świecie.

Co więcej, zaangażowanie Riots w grę i ekosystem sprawiło, że stała się ona jedną z najpopularniejszych gier. Marketing strategiczny Riots, w tym marketing regionalny i międzynarodowy, przyspieszył grę w różnych regionach.

Ponadto inwestycja Riot Games w ekosystem e-sportu i ekspansja Valorant na najmniejsze regiony zyskały popularność wśród entuzjastów e-sportu. W rezultacie Valorant otrzymał tytuł „Esportowej gry roku” przyznawany przez Esports Awards przez 2 kolejne lata w 2021 i 2022 roku.

Jeśli częściej grasz w Valorant, napotkałbyś błąd TPM 2.0 w Valorant. To bywa frustrujące, prawda? Nie martw się, ponieważ tutaj jesteśmy, aby rozwiązać problem.

Błąd TPM 2.0 w Valorant

Wraz z wprowadzeniem systemu Windows 11 przez firmę Microsoft i bezpłatną aktualizacją dla kwalifikujących się komputerów PC, Internet był pełen ludzi dyskutujących o jego funkcjach. Z drugiej strony profesjonalni i okazjonalni gracze Valorant byli zszokowani i nie mogli od razu zagrać w Valorant.

Czy był to błąd po stronie Microsoftu lub klienta Valoranta, o którym nikt nie wiedział na początku? Co więcej, gracze zaczęli widzieć błędy, takie jak „Ta awangardowa kompilacja wymaga modułu TPM w wersji 2.0 i bezpiecznego rozruchu, aby można było grać” z kodem błędu VAN9001. W tym samym czasie inni również mieli do czynienia z dodatkowym problemem związanym z bezpiecznym rozruchem.

  Jak przenieść folder Pulpit z OneDrive w systemie Windows 10

Przyczyna błędu TPM 2.0 w Valorant

Windows 11 przybył z dwoma nowymi składnikami, TPM 2.0 i Bezpiecznym rozruchem. TPM to skrót od Trusted Platform Module, który przechowuje ważne informacje, takie jak certyfikaty cyfrowe, klucze i hasła, które pomagają chronić komputer. Jednocześnie bezpieczny rozruch jest częścią najnowszego interfejsu Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), który chroni komputer przed zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach.

Samą przyczyną tych błędów jest implementacja gry Riot, aby móc uruchomić grę na twoim urządzeniu. Ponadto Riot wdrożył to, aby chronić swoich graczy przed lukami w zabezpieczeniach i unikać oszustów w grze. Krótko mówiąc, jeśli chcesz grać w Valorant na swoich komputerach z systemem Windows 11, musisz włączyć te dwie opcje na swoim komputerze.

Naprawianie błędu TPM 2.0 w Valorant

Jeśli ty lub twoi znajomi napotkaliście taki błąd, jesteś we właściwym miejscu, aby znaleźć szybkie rozwiązanie. Najprostszym rozwiązaniem jest włączenie TPM 2.0 i Bezpiecznego rozruchu w systemie. Jeśli nie wiesz, jak to włączyć, nie martw się. Oto przewodnik krok po kroku, jak włączyć te opcje w systemie.

Bezpieczny rozruch

Bezpieczny rozruch można włączyć w ustawieniach systemu BIOS komputera. Aby wejść do ustawień systemu BIOS, musisz znaleźć dedykowane naciśnięcie klawisza zdefiniowane przez producenta w celu uruchomienia ustawień systemu BIOS. Oto lista kluczowych powiązań dla różnych firm na całym świecie.

ACER: Klawisz F2

ASUS: Klawisz F9

Dell: klawisz F2

HP: Klawisz F10

Lenovo: Klawisz F1, F2

MSI: Klawisz F9

Brzytwa: F1, klawisz Del

Uwaga: Najpopularniejsze i najbardziej popularne klawisze systemu BIOS to F10, F2, F12 i F1. Jeśli jednak nie znajdziesz tutaj wymienionej maszyny, musisz wyszukać powiązanie klawiszy w zależności od płyty głównej.

  Napraw błąd OneDrive 0x8004de40 w systemie Windows 10

Kroki, aby włączyć Bezpieczny rozruch

Krok 1: Normalnie uruchom ponownie komputer.

Krok 2: Kiedy ekran miga z logo, naciśnij dedykowany klawisz, aż wejdziesz do menu startowego.

Krok 3: W ustawieniach systemu BIOS poszukaj opcji rozruchu. Chociaż wygląda to inaczej na każdym komputerze, być może trzeba będzie przeszukać Internet, w zależności od komputera. Najczęstszym miejscem jest sprawdzenie w sekcji „Konfiguracja rozruchu”. Tak to wygląda na laptopie Dell.

Krok 4: Wybierz „Bezpieczny rozruch” i włącz go.

Krok 5: Zapisz zmiany i uruchom ponownie.

Uwaga: jeśli nie masz włączonej funkcji UEFI, musisz ją najpierw włączyć, a następnie włączyć bezpieczny rozruch, ponieważ bezpieczny rozruch działa w trybie UEFI.

Włącz moduł TPM 2.0

Moduł TPM 2.0 można włączyć w ustawieniach systemu BIOS i można użyć innych metod, w tym skryptu ponownego uruchamiania i zmiany klucza HKEY w systemie. Najprostszą metodą jest włączenie modułu zaufanej platformy w ustawieniach systemu BIOS. Aby włączyć TPM 2.0, musisz najpierw włączyć bezpieczny rozruch na swoim komputerze.

Uwaga: TPM jest również znany jako TPP lub bezpieczeństwo systemu, w zależności od komputera.

Krok 1: Uruchom ponownie komputer i wprowadź ustawienia BIOS.

Krok 2: Przejdź do technologii Intel Trusted Platform Module Technology lub modułu TPM.

Krok 3: Włącz moduł TPM.

Krok 4: Zapisz zmiany i uruchom ponownie.

Sprawdzanie stanu Bezpiecznego rozruchu i TPM 2.0

Bezpieczny rozruch i moduł TPM 2.0 można sprawdzić na komputerze bez ponownego uruchamiania, wykonując poniższe czynności.

Krok 1: Wpisz „Informacje o systemie” w wyszukiwarce Windows i naciśnij enter.

Krok 2: W Podsumowaniu systemu poszukaj „Tryb BIOS”; powinno być na „UEFI”.

Krok 3: Zaznacz „Bezpieczny rozruch”, który powinien mieć status „WŁĄCZONY”.

Krok 4: W szczegółach „TPM” sprawdź wersję; powinno być „2.0”. Możesz to sprawdzić w menedżerze urządzeń.

Uwaga: możesz zacząć, jeśli wszystkie powyższe kroki zostaną zweryfikowane.

  Napraw PUBG, który nie działa w systemie Windows 10

Błąd VAN9003 – Bezpieczny rozruch

Jeśli napotkasz kod błędu „VAN9003”, pojawia się komunikat o błędzie „Ta wersja Vanguard jest niezgodna z bieżącymi ustawieniami systemu” i „Zobacz centrum powiadomień Vanguard w zasobniku, aby uzyskać więcej informacji”.

Możesz rozwiązać ten błąd, włączając UEFI i Bezpieczny rozruch w swoim systemie. Jeśli jednak nie możesz wykonać żadnej z tych czynności, istnieje sposób na rozwiązanie tego błędu. Wykonaj wszystkie kroki wymienione poniżej, aby rozwiązać swój błąd.

Krok 1: Przejdź do folderu Valorant

Krok 2: Wybierz „RiotClientServices.exe”. Kliknij prawym przyciskiem myszy i przejdź do „Właściwości”.

Krok 3: Przejdź do zakładki „Zgodność”.

Krok 4: Zaznacz pole „Uruchom ten program w trybie zgodności”.

Krok 5: Wybierz „Windows 8” i zastosuj.

Wykonaj powyższe kroki, aby rozwiązać błąd VAN9003. Jednak lepiej byłoby włączyć Bezpieczny rozruch i TPM 2.0, jeśli Twój system to obsługuje.

Wniosek

Windows 11 wystartował ze świetnymi funkcjami, podczas gdy gracze Valorant na całym świecie mieli problemy z uruchomieniem gry z powodu błędów TPM 2.0 i bezpiecznego rozruchu. Nie były to jednak błędy. Riot wdrożył te warstwy bezpieczeństwa, aby chronić graczy i trzymać oszustów z dala od gry. Zaangażowanie Riot Games w grę i ekosystem, wraz z bogatym w funkcje systemem Windows 11, wygląda obiecująco pod względem wydajności i bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś zwykłym graczem Valorant, rozważ zakup tych klawiatur do gier.

x