12/05/2021

Jak naprawić błąd „Twoje wiadomości błyskawiczne i połączenia trafiają do Microsoft Teams”

Udostępnij teraz w social media:

Skype ma dwie wersje; wersja do użytku ogólnego, którą każdy może pobrać i zainstalować ze sklepu Microsoft Store i programu Skype dla firm. Program Skype dla firm jest dostępny tylko dla użytkowników z licencją korporacyjną na platformę Microsoft 365. Jest on uwzględniony w przypadku zakupu licencji dla przedsiębiorstw na usługę Microsoft Teams.

Licencja Enterprise na usługę Microsoft Teams zapewni użytkownikom dostęp do programu Skype dla firm, ale będzie zawierała pewne wstępnie ustawione ustawienia, które zmieniają sposób działania programu Skype dla firm. Jeśli masz licencję Microsoft 365, która jest dostarczana zarówno z Microsoft Teams, jak i Skype dla firm, stosowane są te same ustawienia wstępne.

Sprawdź -   Jak blokować strony internetowe na iOS

Napraw „Twoje wiadomości błyskawiczne i połączenia trafiają do Microsoft Teams”

Jeśli używasz tego samego konta w Microsoft Teams i Skype dla firm, zobaczysz komunikat „Twoje wiadomości błyskawiczne i połączenia trafiają do Microsoft Teams” w programie Skype dla firm. Ten komunikat pojawia się, ponieważ Microsoft Teams może być również używany do nawiązywania połączeń i wysyłania wiadomości. Jest to domyślna aplikacja do tego celu.

Aby pozbyć się komunikatu „Twoje wiadomości błyskawiczne i połączenia trafiają do Microsoft Teams”, musisz zmienić ustawienia Microsoft Teams. W szczególności musimy zmienić ustawienia koegzystencji.

Sprawdź -   Jak naprawić usługę Windows Defender, która nie uruchamia się w systemie Windows 10

Zmień ustawienia współistnienia Microsoft Teams

Aby zmienić ustawienia współistnienia dla Microsoft Teams, musisz użyć konta administratora Microsoft Teams.

Odwiedź centrum administracyjne Microsoft Teams w swojej przeglądarce.
Zaloguj się na konto administratora.
W kolumnie po lewej stronie rozwiń opcję Ustawienia dla całej organizacji.
Przejdź do aktualizacji Teams.
Otwórz menu rozwijane trybu koegzystencji.
Jeśli chcesz używać programu Skype dla firm do połączeń i wiadomości oraz chcesz wykluczyć usługę Microsoft Teams, wybierz opcję Tylko Skype dla firm.
Jeśli chcesz używać zarówno programu Skype dla firm, jak i Microsoft Teams, wybierz Wyspy.
Kliknij Zapisz.
Uruchom ponownie Skype dla firm.
Komunikat „Twoje wiadomości błyskawiczne i połączenia trafiają do Microsoft Teams” zniknie.
Będziesz mógł wykonywać połączenia z programu Skype dla firm.

Sprawdź -   Ułatw korzystanie z iPhone'a dzięki tym ukrytym funkcjom ułatwień dostępu

Wniosek

Skype dla firm nadal działa i wiele organizacji używa go zamiast zwykłego Skype. Nie jest to jednak bezpłatne, a Microsoft Teams oferuje znacznie bardziej wyrafinowany zestaw kontroli połączeń i wiadomości. Wybór, czy używać Skype lub Microsoft Teams do połączeń i wiadomości, sprowadza się do tego, jak chcesz skonfigurować rozwiązanie do połączeń telefonicznych. Microsoft Teams może mieć więcej ograniczeń, co utrudnia wykonywanie połączeń zewnętrznych, ale program Skype dla firm jest znacznie bardziej elastyczny.

x