OpenBroadcasterStudio to popularne bezpłatne narzędzie do nagrywania ekranu. Jest to jedno z najbardziej bogatych w funkcje narzędzi do nagrywania, jakie znajdziesz i jest używane przez profesjonalistów do nagrywania screencastów, a nawet przesyłania strumieniowego gry na żywo. Aplikacja jest złożona i dlatego możesz napotkać kilka typowych problemów. Czarny ekran OBS to jeden z typowych błędów, które mogą wystąpić u użytkowników, ale może również pojawić się komunikat o błędzie „Uruchomienie wyjścia nie powiodło się. Sprawdź szczegóły w dzienniku ”. Pełny komunikat informuje o konieczności aktualizacji sterowników ekranu, jeśli używasz koderów NVENC lub AMD. Może to wyglądać na problem ze sterownikiem, ale w rzeczywistości jest to problem z używanym kodekiem i bardzo łatwo go naprawić.

Sprawdź -   Jak utworzyć niestandardowy motyw Chrome

Napraw błąd „Uruchomienie wyjścia nie powiodło się. Sprawdź dziennik pod kątem błędu szczegółów

Otwórz OBS i kliknij przycisk Ustawienia w prawym dolnym rogu.

W oknie, które zostanie otwarte, przejdź do zakładki Wyjście. W sekcji Nagrywanie otwórz menu Koder i wybierz „Oprogramowanie (x264)”. Kliknij Zastosuj, a następnie OK. Dla dobrego pomiaru zrestartuj OBS. Przy następnej próbie nagrania ekranu nagrywanie rozpocznie się bez zgłaszania błędów.

Ten błąd jest wynikiem wyboru niewłaściwego kodeka do wysłania pliku nagrania. OBS obsługuje kodek, ale należy go zainstalować w systemie. Kodek NVENC to kodek NVIDIA. Ogólnie rzecz biorąc, używałbyś tego kodeka, jeśli masz procesor graficzny NVIDIA, którego używasz do uruchamiania OBS, i może być konieczne zainstalowanie dodatkowych sterowników. Upewnij się, że masz wszystko, co NVIDIA zaleca do zainstalowania, aby maksymalnie wykorzystać możliwości swojego procesora graficznego. W przypadku układów GPU AMD obowiązują te same zasady. Zainstaluj wszystko, co zalecają, niezależnie od tego, czy chodzi o grę, czy nagrywanie ekranu.

Sprawdź -   Jak zrobić samorozpakowujące się archiwum w systemie Linux

Ogólnie mówiąc, kodek x246 jest tym, czego używa większość narzędzi do screencastingu. W rzeczywistości znajdziesz wiele urządzeń do nagrywania wideo, np. Telefony używają tego samego kodeka do zapisywania plików w formacie MP4. Jest to popularny kodek, który zapewnia dobrą jakość obrazu i nie potrzebujesz specjalnego sprzętu, aby z niego korzystać. Jeśli masz tylko kartę graficzną Intel, kodek x246 będzie w stanie uzyskać idealnie dobre wideo.

Możesz także wybrać kodek niski x246, który jest ogólnie taki sam i będzie wyświetlać wideo lepszej jakości. Jeśli martwisz się jakością wideo, możesz przeprowadzić test z użyciem tego kodeka.