Jak naprawić błąd VLC Brak libvlc.dll w systemie Windows 10

Odtwarzacz VLC istnieje od bardzo dawna. Jest to wyjątkowo stabilna aplikacja, która nadal dodaje funkcje, dopasowania i przewyższa wiele płatnych i wszystkich standardowych odtwarzaczy multimedialnych, które można znaleźć dla prawie każdego komputera stacjonarnego lub mobilnego systemu operacyjnego.

Krótko mówiąc, jest to aplikacja, z którą trudno konkurować. Co więcej, obsługuje również szeroką gamę formatów plików i obsługuje rozszerzenia i skórki.

Nie można załadować biblioteki Libvlc

Nie można załadować biblioteki Libvlc.dll

Odtwarzacz VLC rzadko ma problemy z zadaniem, ale aplikacja nie jest odporna na infekcje, złośliwe oprogramowanie lub ogólne uszkodzenie plików. Jeśli Twój system ostatnio się zawiesił, przywróciłeś system, zainstalowałeś aktualizację systemu operacyjnego lub dokonałeś innych znaczących zmian w systemie operacyjnym, może to mieć wpływ na odtwarzacz VLC.

Jeśli zobaczysz błąd VLC Błąd braku libvlc.dll w systemie Windows 10, aplikacja jest w zasadzie uszkodzona. Uszkodzenie może być częściowe, tj. Możesz użyć odtwarzacza VLC do odtwarzania plików, ale nie możesz go użyć do wypalenia czegoś z DVD lub może być pełny, tj. W ogóle nie możesz uruchomić odtwarzacza VLC.

Napraw błąd VLC Brak pliku Libvlc.dll w systemie Windows 10

Oto, jak możesz rozwiązać problem.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj odtwarzacz VLC

Plik Libvlc.dll nie jest rejestrowalną biblioteką DLL, co oznacza, że ​​rejestracja go za pośrednictwem wiersza polecenia nie jest opcją. Możesz pobrać plik DLL ze źródeł zewnętrznych, ale nie wiadomo, czy plik jest bezpieczny, czy nie. Najbezpieczniej jest ręcznie odinstalować VLC i zainstalować go ponownie.

Otwórz Panel sterowania.
Wybierz Programy> Odinstaluj program.
Wybierz odtwarzacz VLC z listy aplikacji.
Kliknij przycisk Odinstaluj u góry.
Odtwarzacz VLC zostanie odinstalowany.
Zrestartuj system na dobre.
Pobierz odtwarzacz VLC z oficjalna strona internetowa.
Uruchom instalator i zainstaluj odtwarzacz VLC.
Otwórz odtwarzacz VLC, a błąd zostanie rozwiązany.

Wniosek

VLC player to stabilna aplikacja, ale słabo rozwinięte wtyczki lub problemy z systemem operacyjnym mogą spowodować jej awarię. Jeśli ogólnie masz problemy z instalacją systemu Windows 10, błąd VLC jest prawdopodobnie kolejną ofiarą wspomnianych problemów.

Ponowna instalacja odtwarzacza VLC naprawi błąd, ale jeśli nie dowiesz się, co go spowodowało i / lub nie naprawisz problemu z systemem Windows 10, błąd może się powtórzyć.

Możesz ponownie zainstalować aplikację za każdym razem, ale stanie się to uciążliwe, a problem nie rozwiąże się sam na długo, dopóki go nie naprawisz.