Jak naprawić blokowanie Gmaila w próbach logowania do programu Outlook

Udostępnij teraz w social media:

Gmail to tak bezpieczna usługa poczty e-mail, na jaką możesz liczyć. Oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także kilka innych środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo konta. Możesz skonfigurować konto Gmail w większości klientów poczty e-mail, ale jeśli Gmail uzna, że ​​klient poczty e-mail stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, zablokuje mu możliwość zalogowania się. W rezultacie nie możesz dodać swojego konta Gmail do klienta poczty e-mail. Dzieje się tak, gdy konfigurujesz konto Gmail w programie Outlook na komputerze. Oto rozwiązanie tego problemu.

Dodaj swoje konto Gmail tak jak zwykle i wprowadź hasło po wyświetleniu monitu. Jeśli Gmail blokuje logowanie do programu Outlook, będzie się wielokrotnie pojawiać monit o wprowadzenie hasła do konta.

  Jak uzyskać tryb portretowy na Nexusie 6P i Nexusie 5X

Gdy Gmail blokuje próbę zalogowania się, wysyła również e-maila z ostrzeżeniem. Ten e-mail jest tym, co jest kluczem do umożliwienia logowania Outlookowi.

Otwórz go i dotknij linku „zezwalanie na dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji” w treści wiadomości e-mail. Otworzy się strona ustawień konta Google i przeniesie Cię bezpośrednio do ustawienia zezwalania / blokowania bezpiecznych aplikacji.

Mniej bezpieczne aplikacje - gmail

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać opcję „Włącz”, a program Outlook będzie mógł się zalogować. Jeśli nie otrzymasz wiadomości e-mail, a możesz nie, jeśli nie masz włączonych alertów bezpieczeństwa, po prostu przejdź do ustawień konta Google .

Aby to zrobić, zaloguj się do Gmaila na komputerze, kliknij swój profil i wybierz „Ustawienia”.

  Menu Start systemu Windows 10 jest uszkodzone

Na stronie ustawień przejdź do opcji Logowanie i bezpieczeństwo i przewiń w dół do samego dołu, gdzie zobaczysz opcję „Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje”. Kliknij przełącznik, aby go włączyć / wyłączyć.

Logowanie i bezpieczeństwo - Google

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie są tutaj długoterminowe zagrożenia bezpieczeństwa. Nie spowoduje to automatycznie zagrożenia bezpieczeństwa, ale nie będziesz wiedzieć, czy dodałeś swoje konto Gmail do niebezpiecznej aplikacji.

Aby Cię uspokoić, aplikacje korzystające z interfejsu API Google do uwierzytelniania konta Gmail, na przykład Pokèmon Go, nigdy nie będą uważane za niebezpieczne. Nie przechowują Twojego hasła do Gmaila, w rzeczywistości nigdy nie wiedzą, od czego zacząć.

Prawdopodobnie Gmail uważa, że ​​program Outlook nie jest bezpieczny po prostu dlatego, że zapisuje Twoje hasło do Gmaila. Aby pozostać zalogowanym do Outlooka, musisz mieć włączoną opcję Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje. Nie możesz go zmienić z powrotem po pomyślnym zalogowaniu.

  Graj w Boga, wypełniając ziemię zwierzętami [Paid]

x