Jak naprawić brak aktualizacji iOS 15.0.2?

Aktualizacje iOS są dostępne OTA, tzn. możesz pobrać aktualizację na swoje urządzenie i zainstalować ją bez podłączania urządzenia do komputera. Możesz także najpierw pobrać uaktualnienie na komputer, a następnie zainstalować je na iPhonie lub iPadzie. Druga metoda, metoda aktualizacji na uwięzi, wymaga iTunes w systemie Windows i aplikacji Finder w systemie macOS.

iOS 15.0.2 nie aktualizuje się

iOS 15.0.2 nie aktualizuje się

Aktualizacje iOS zwykle instalują się bez problemów. Jeśli przeprowadzasz aktualizację OTA, urządzenie powinno być naładowane co najmniej w 50%, chociaż najlepiej jest aktualizować, gdy telefon jest podłączony do źródła zasilania. Aktualizacje tethered zajmują trochę więcej czasu, ale możesz wykonać kopię zapasową urządzenia, która zawsze jest świetna. Jeśli próbujesz zainstalować system iOS 15.0.2, ale nie możesz, wypróbuj poniższe rozwiązania.

1. Zaktualizuj do najnowszej wersji

iOS 15.2 jest już dostępny. Jeśli korzystasz z iOS 15.0.0 lub iOS 15.0.1, możesz zaktualizować bezpośrednio do iOS 15.2. Tak naprawdę nie musisz uaktualniać do iOS 15.0.2. Jeśli masz problemy z aktualizacją do dowolnej wersji iOS 15, możesz wypróbować poniższe poprawki.

2. Zaktualizuj iTunes

Jeśli przeprowadzasz aktualizację przez tethering w systemie Windows 10, musisz najpierw zaktualizować iTunes. Z każdym większym wydaniem iOS iTunes otrzymuje aktualizację. Jeśli aplikacja nie zostanie zaktualizowana przed zainicjowaniem aktualizacji telefonu iPhone, aktualizacja nie powiedzie się.

Jeśli aktualizujesz za pomocą komputera Mac, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu macOS. Jeśli nie chcesz instalować najnowszej wersji systemu macOS, upewnij się, że wszystkie inne aplikacje Apple w Twoim systemie są zaktualizowane.

3. Usuń i ponownie pobierz aktualizację

Aktualizacja, niezależnie od tego, czy została pobrana na telefon, czy na komputer, może się nie powieść, jeśli została pobrana stosunkowo dawno temu. Jeśli aktualizacja znajduje się na Twoim urządzeniu przez ponad tydzień, najlepiej ją usunąć i pobrać ponownie.

Na komputerze możesz po prostu usunąć plik za pomocą menedżera plików. W systemie Windows możesz użyć Eksploratora plików, a w systemie macOS możesz użyć Findera.

W systemie Windows 10 plik znajduje się w: C:UżytkownicyNazwaUżytkownikaAppDataRoamingApple ComputeriTunes

W systemie macOS plik znajduje się w katalogu: ~/Library /iTunes/iPhone Software Updates

Na iPhonie;

Otwórz aplikację Ustawienia.
Przejdź do Ogólne> Pamięć iPhone’a.
Wybierz aktualizację iOS z listy.
Stuknij aktualizację i usuń ją ze strony szczegółów.
Przejdź do Ogólne>Aktualizacja oprogramowania.
Zezwól systemowi iOS na sprawdzanie, pobieranie i instalowanie następnej dostępnej aktualizacji.

4. Sprawdź miejsce do przechowywania

Modele podstawowe iPhone’a mają przyzwoitą przestrzeń do przechowywania. To powiedziawszy, zdjęcia na iPhonie mogą zajmować dużo miejsca, ponieważ zwykle są to większe pliki. Jeśli w Twoim iPhonie brakuje miejsca, może to zakłócać proces aktualizacji. Apple zwykle nie stwierdza, że ​​urządzenie musi mieć określoną ilość wolnego miejsca, ale zwykle dobrym pomysłem jest posiadanie wolnego miejsca odpowiadającego rozmiarowi aktualizacji. Na przykład, jeśli aktualizacja iOS wynosi 1,5 GB, upewnij się, że po pobraniu aktualizacji masz co najmniej 1,5 GB miejsca w telefonie.

Wniosek

Aktualizacje iOS zmierzają w jednym kierunku: zawsze możesz przejść do następnej aktualizacji, ale nie możesz cofnąć się do poprzedniej wersji, gdy Apple przestanie ją podpisywać. Proces podpisywania zwykle zatrzymuje się dwa tygodnie po wydaniu następnej aktualizacji. Okno zmiany wersji jest małe. Podobnie iOS zmusi Cię do najnowszej aktualizacji. Podczas aktualizacji telefonu nie możesz wybrać niższej wersji. Korzystanie z hacków w celu obejścia tego nie