Jak naprawić brak koloru paska tytułu w Chrome 67 w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Firma Microsoft wydała rutynową aktualizację dla systemu Windows 10. Firma Google właśnie wysłała Chrome 67 do stabilnego kanału. Chociaż oba te zdarzenia wydają się niezwiązane, wydaje się, że w Chrome 67 nie pojawiły się żadne kolory paska tytułowego. Nie jest jasne, kto jest winny; Chrome lub Microsoft. To powiedziawszy, poprawka jest dość prosta.

Poprawka systemu Windows 10

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz kartę Kolor i przez kilka sekund zmień domyślny kolor akcentu na coś, cokolwiek innego. Sprawdź, czy Chrome zaczyna wyświetlać kolor na pasku tytułu. Jeśli tak, problem został rozwiązany. Jeśli nie, spróbuj również zmienić tapetę i użyć funkcji automatycznego akcentowania kolorów. Jeśli żadne z nich nie rozwiąże problemu, przejdź do poprawki Chrome.

  Jak przesłać ekran Androida na komputer z systemem Windows 10

Poprawka do Chrome

Otwórz Chrome i wpisz następujące informacje w pasku adresu.

chrome://flags/#top-chrome-md

Otwórz menu rozwijane obok tej flagi i wybierz opcję Odśwież. Użyj przycisku Uruchom ponownie, aby ponownie uruchomić Chrome (zapisz wszystko, czego potrzebujesz, zanim to zrobisz). Po ponownym uruchomieniu Chrome kolor na pasku tytułu powinien wrócić.

Przyczyna

Być może zauważyłeś, że w ciągu ostatnich kilku wersji Chrome Google zmieniał wygląd przeglądarki. Dodaje do tego bardziej materialny wygląd. Zmiana następowała powoli, a strona Ustawienia, strona Pobieranie i strona Historia zostały najpierw poddane przeglądowi.

W Chrome 67 dodano nowy wygląd Material, który użytkownicy mogą włączyć. Dla niektórych może już być włączona i to jest przyczyną konfliktu. Wydaje się prawdopodobne, że jest to błąd Chrome, a nie coś związanego z Microsoftem, ale nie jest to pierwsza zmiana projektu w Chrome i nic nigdy wcześniej się nie zepsuło. Niezależnie od tego zmiana wartości flagi Chrome zdecydowanie powinna rozwiązać problem. Możesz przywrócić flagę do poprzedniej wartości, gdy błąd zostanie rozwiązany.

  Jak usunąć system operacyjny z menu rozruchu w systemie Windows 10

Czas wystąpienia tego błędu zbiega się z aktualizacją systemu Windows 10 i jest mylący dla wielu użytkowników, którzy nie wiedzą, co może być główną przyczyną problemu. Wydaje się bardziej prawdopodobne, że problem dotyczy przeglądarki Chrome, jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że dotyczy on tylko przeglądarki. Przeglądarka aktualizuje się cicho w tle, więc chociaż możesz nie wiedzieć, kiedy została zaktualizowana, na pewno tak się stało. Użytkownicy prawdopodobnie myślą, że ma to związek z systemem Windows 10, ponieważ prawdę mówiąc, system operacyjny nadal ma błędy, a jego aktualizacje generują nowe przez cały czas.

x