Jak naprawić brak sygnału na porcie wyświetlania w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Wyświetlacze są plug & play. Wyświetlacz jest jednym z najbardziej podstawowych elementów komputera, więc musi działać od razu po wyjęciu z pudełka, w przeciwnym razie użytkownik nie będzie mógł wchodzić w interakcje z jego systemem. Zewnętrzny wyświetlacz zazwyczaj nie pokazuje użytkownikom systemu BIOS laptopa, który domyślnie wyświetla ekran wewnętrzny, ale działa, gdy masz odpowiedni system operacyjny komputera.

Jeśli podłączyłeś monitor do systemu Windows 10, ale nie działa i widzisz na ekranie komunikat „Brak sygnału”, łatwo go naprawić.

Napraw brak sygnału w porcie wyświetlacza

1. Włącz tryb projekcji

Zwykle zewnętrzny wyświetlacz jest włączany automatycznie, ale czasami system Windows 10 uważa, że ​​nie chcesz, aby na nim pojawiał się pulpit.

  Jak znaleźć i usunąć zduplikowane zdjęcia na iPhonie

Naciśnij skrót klawiaturowy Win + P. Panel otworzy się po prawej stronie ekranu. Z panelu wybierz opcję Rozszerz, aby uzyskać pulpit na wszystkich ekranach (wewnętrznych i zewnętrznych), lub opcję Tylko drugi ekran, aby uzyskać wyświetlanie tylko na monitorze zewnętrznym. Komunikat Brak sygnału na wyświetlaczu zniknie z monitora i pojawi się pulpit. Nie zapomnij ułożyć ich przed użyciem.

2. Zmień port monitora

Istnieją trzy różne porty, których większość monitorów może używać do łączenia się z systemem Windows 10; HDMI, DVI i VGA. Zwykle monitor automatycznie wykrywa, jakiego rodzaju portu użyto do połączenia z komputerem. Jeśli nie wykryje prawidłowego portu, pojawia się komunikat Brak sygnału na wyświetlaczu portu.

  Spin na nowo wyobraża sobie sterowanie muzyką na ekranie blokady iPhone'a

Na monitorze otwórz jego ustawienia. Poszukaj przycisków wzdłuż przedniej fazy lub boku monitora, aby wyświetlić menu. Z menu poszukaj opcji, która pozwala wybrać port lub źródło wejściowe. Jeśli nie możesz tego rozgryźć, Google, gdzie można znaleźć opcję dla twojego konkretnego monitora. Użyj menu wyboru źródła wejściowego, aby wybrać używany port, a wyświetlacz zacznie działać.

3. Rozłącz / Podłącz ponownie

Odłącz kabel łączący monitor z systemem. Możesz odłączyć go od monitora lub od systemu, albo jeden z nich wykona zadanie. Podłącz go ponownie, a Windows 1o wyświetli monit o rozpoczęcie wyświetlania na nowym ekranie i zmusi monitor do sprawdzenia sygnału z nowo podłączonego portu.

Wniosek

Brak sygnału na porcie wyświetlacza jest dość prostym problemem, ale jeśli powyższe rozwiązania nie działają z ekranem, spójrz na kabel, którego używasz. Porty wyświetlacza są niezwykle czułe, a nawet niewielkie uszkodzenie drutu, nawet jeśli jest to tylko skręt lub zagięcie, może wpłynąć na wysyłany sygnał lub może zobaczyć linie.

  Jak uzyskać dostęp do zakładek Chrome bez przeglądarki

newsblog.pl

newsblog.pl

x