Jak naprawić brakującą opcję „Kopiuj tekst z obrazu” w programie OneNote w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

OneNote ma wersję aplikacji UWP. Wygląda ładnie i jest zgodny z interfejsem użytkownika, który mają inne aplikacje Office 365 (lub Microsoft 365). Niektóre funkcje zmieniły się między wersją UWP a wersją komputerową. Niektóre z nich są teraz oparte na chmurze i zwykle działają nieco wolno. W tym przypadku wersja OneNote 2016 umożliwia użytkownikom kopiowanie tekstu ze zdjęcia, ale wydaje się, że brakuje go w wersji UWP. Ta funkcja jest nadal dostępna, ale działa w chmurze.

Oto jak możesz go użyć.

Napraw brakujące „Kopiuj tekst z obrazka” w OneNote

Otwórz OneNote i wstaw zdjęcie zawierające tekst, który chcesz z niego skopiować. Po kliknięciu obrazu prawym przyciskiem myszy opcja „Kopiuj tekst z obrazu” nie będzie dostępna. Ponieważ ta funkcja jest oparta na chmurze, oznacza to, że aplikacja nie przetwarza obrazu i nie czyta go dla żadnego tekstu. Oczekuje na analizę usługi w chmurze, a usługa działa wolno.

  Co to jest Google Meet i jak z niego korzystać bezpłatnie?

Musisz wymusić synchronizację. Notatka synchronizuje się natychmiast, ale narzędzie OCR nie uruchamia się. Daj jej dziesięć minut, a następnie kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i sprawdź, czy pojawiła się opcja kopiowania tekstu.

Jeśli nie, edytuj stronę. Dodaj tekst lub inny obraz albo zmień kolejność treści, którą już dodałeś do strony, aby zmusić ją do ponownej synchronizacji. Zamknij program OneNote i otwórz go ponownie. Powtórz to kilka razy. Ta funkcja nie spieszy się. Podczas testów odczytanie tekstu z obrazu zajęło co najmniej dziesięć minut.

W kolejnych testach czas wydłużył się do ponad 20 minut.

Możesz spróbować wymusić tę funkcję na inne sposoby, np. Wprowadzić większe zmiany na stronie lub zmienić obraz, np. Odwrócić go lub ustawić jego kolejność do przodu lub do tyłu.

  Jak naprawić niedziałający aparat Google Meet Google

Ponieważ ta funkcja jest tak wolna i nie ma wiele rzeczy, które mogłyby zmusić ją do działania poza cierpliwością, prawdopodobnie należy wstawić wszystkie obrazy, z których chcesz wyodrębnić tekst naraz, i pozostawić uruchomioną aplikację. OneNote nie może odczytać tekstu ze wszystkich. Skróci to czas, jeśli aplikacja zrobi to partiami, zamiast robić jedno zdjęcie naraz.

Przeniesienie funkcji do chmury pozwala na dokładniejsze skanowanie, ponieważ tam również odbywa się przetwarzanie, ale jest o wiele za wolne, aby być tak użytecznym jak funkcja w pakiecie Office 2016.

x