Jak naprawić brakujące ikony pulpitu w systemie Windows

Udostępnij teraz w social media:

Czy kiedykolwiek kopiowałeś pliki lub foldery na pulpit tylko po to, aby uzyskać niewidoczne ikony plików? Jeśli otworzysz Pulpit w Eksploratorze plików, pliki są właśnie tam. Jeśli jednak przejdziesz do pulpitu, nigdzie ich nie znajdziesz. To jest co najmniej problem. Kiedy umieszczasz pliki na pulpicie, robisz to specjalnie, ponieważ musisz mieć do nich szybki dostęp. Brakujące ikony na pulpicie uniemożliwiają to. Zamiast tego musisz otwierać Eksploratora plików za każdym razem, gdy musisz otworzyć wspomniany plik lub folder. Proces jest tym bardziej długotrwały, ponieważ Eksplorator plików otwiera tylko Szybki dostęp lub Ten komputer, więc musisz wybrać pulpit, aby go otworzyć. To nie jest zabawne.

  Jak przełączać urządzenia audio za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows 10

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niewiarygodnie łatwo jest naprawić brakujące ikony pulpitu w systemie Windows. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie. Z menu kontekstowego wybierz Widok> Ikony automatycznego porządkowania. Spowoduje to przyciągnięcie wszystkich ikon po lewej stronie ekranu. Pojawią się również brakujące ikony na pulpicie. Możesz wyłączyć opcję „Automatyczne rozmieszczanie ikon” później, gdy ikony wrócą.

Zakładamy, że nie możesz znaleźć niektórych plików na pulpicie, mimo że tam są. Jeśli nie widzisz żadnych ikon na pulpicie, przeczytaj następną sekcję.

Pokaż ikony pulpitu

Windows pozwala ukryć ikony na pulpicie. Świetnie, jeśli potrzebujesz czystego tła, aby robić ładne zrzuty ekranu. Aby pokazać / ukryć ikony pulpitu, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie. Z menu kontekstowego wybierz Widok> Pokaż ikony pulpitu. Włącz tę opcję, aby wyświetlić ikony na pulpicie. Wyłącz go, aby uzyskać czysty pulpit.

  Czy możesz użyć klucza produktu Windows 7 do nowej instalacji systemu Windows 10

Gdzie oni byli?

Możesz uzyskać brakujące ikony na pulpicie w prawie każdym scenariuszu, w którym kopiujesz i wklejasz pliki lub foldery na pulpit. Osobiście widziałem, że ten problem występuje częściej, gdy kopiuję pliki z urządzenia zewnętrznego, takiego jak telefon, lub po usunięciu drugiego wyświetlacza. To jest anegdota, a nie fakt. Problem może wystąpić i występuje podczas przenoszenia plików z, powiedzmy, folderu Pobrane na pulpit.

Ikony na pulpicie mogą zniknąć, niezależnie od tego, czy skopiowałeś pliki za pomocą skrótów klawiaturowych, opcji menu kontekstowego czy prostego przeciągania i upuszczania. Czasami wydaje się, że Windows wydłuża limit twojego wyświetlacza. Widzi pulpit jako większy niż w rzeczywistości. W związku z tym umieszcza pliki w części pulpitu, której w rzeczywistości nie ma. W przypadku wyświetlaczy pomocniczych system Windows czasami myśli, że wyświetlacz jest nadal podłączony, nawet jeśli nie jest. To właśnie często powoduje brak ikon na pulpicie i dlaczego automatyczne ich układanie przywraca je.

  Jak używać Dash to Panel, aby Gnome Shell wyglądał jak Windows

x