Jak naprawić brakujący szacowany czas pracy baterii w systemie Windows 10

Jeśli Twoje urządzenie z systemem Windows 10 ma wbudowaną baterię, tj. Jest to laptop lub tablet, możesz sprawdzić, ile czasu pozostało na baterii. Wszystko, co musisz zrobić, to najechać kursorem myszy na ikonę baterii w zasobniku systemowym. Etykieta narzędzia powie Ci, ile baterii jest naładowane i jak długo możesz używać urządzenia, zanim się wyłączy. Czasami jednak, jak to jest typowe w przypadku systemu Windows 10, jego funkcje zwykle znikają, a szacowany czas pracy baterii może spaść. Jeśli brakuje go w twoim systemie, oto coś, co może to naprawić.

Aby naprawić brakujące oszacowanie czasu pracy baterii, musisz edytować rejestr systemu Windows, a to wymaga uprawnień administratora. Jeśli masz oczekującą aktualizację systemu Windows 10 do zainstalowania, szczególnie główną aktualizację funkcji, po prostu zainstalowanie jej może rozwiązać problem. Jeśli masz tylko oczekujące rutynowe aktualizacje zabezpieczeń, możesz wypróbować tę poprawkę, ponieważ aktualizacja zabezpieczeń nie rozwiąże problemów w rejestrze systemu Windows.

Napraw brakujące oszacowanie czasu baterii

Otwórz rejestr systemu Windows, wpisując regedit w wyszukiwarce Windows lub wpisując go w polu uruchamiania. Przejdź do następującej lokalizacji;

ComputerHKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlPower

Musisz tutaj poszukać kilku rzeczy. Najpierw poszukaj wartości o nazwie EnergyEstimationDisabled. Jeśli tam jest, powinieneś go usunąć. Jeśli masz trochę problemów z usunięciem wartości, możesz ustawić jej wartość na 0 i nie usuwać jej.

Następnie poszukaj wartości DWORD o nazwie EnergyEstimationEnabled. Powinien tam być, a jego wartość powinna wynosić 1. Jeśli go tam nie ma, kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz zasilania i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij go EnergyEstimationEnabled i ustaw jego wartość na 1. Aby uzyskać dokładny pomiar, uruchom ponownie urządzenie. Powinien pojawić się szacunkowy czas pracy baterii.

Nie wiadomo, co może spowodować zniknięcie lub pojawienie się tych wartości. Jeśli kiedykolwiek majstrowałeś przy planach zasilania poza tym, na co pozwalają wbudowane elementy sterujące interfejsu użytkownika, być może to spowodowałeś. Jeśli przetaktowałeś procesor, zainstalowałeś aplikacje innych firm do zarządzania mocą wyjściową lub zainstalowałeś wadliwą aplikację do monitorowania systemu, przyczyną tego może być każdy z nich.

Oczywiście system Windows 10 ma tendencję do utraty podstawowych funkcji podczas przechodzenia z jednej kompilacji do drugiej. Poważna aktualizacja może rozwiązać problemy z rejestrem systemu Windows, ale może również spowodować utworzenie nowych, co mogło przede wszystkim spowodować zniknięcie szacowanego czasu pracy baterii.

Jeśli masz szacunkowy czas baterii, ale brakuje suwaka baterii, jest na to również rozwiązanie.