Udostępnij teraz w social media:

iOS ma widżety od iOS 8. Istnieje kilka standardowych widżetów, które towarzyszą standardowym aplikacjom, a aplikacje innych firm, które instalujesz, zawierają własne widżety. iOS ma również widżet baterii. Pokazuje, które urządzenia są podłączone do twojego urządzenia i ich odpowiedni procent baterii. Możesz dodać widżet baterii w ten sam sposób, w jaki dodajesz inne widżety na iOS. Widżet jest częścią iOS przez długi czas, ale dla niektórych użytkowników nie ma go nawet na liście widżetów, które można włączyć. To nie jest błąd. To raczej domyślne zaniedbanie ze strony Apple. Widżet brakujących baterii pojawi się po sparowaniu odpowiedniego urządzenia Bluetooth i będzie się utrzymywał nawet po usunięciu urządzenia.

Sprawdź -   Jak filtrować wiadomości-śmieci na iOS 11

Brak widżetu baterii

Aby widżet baterii się pojawił, musisz sparować i podłączyć urządzenie przez Bluetooth, które może raportować procent baterii. Oczywistym wyborem są Airpody firmy Apple. Jeśli połączysz je w parę i połączysz z iPhonem, przesuń palcem w prawo do panelu widżetów i stuknij edytuj, a na liście pojawią się Baterie.

Inne urządzenia Bluetooth też mogą działać, ale nie ma ostatecznej listy urządzeń, które po podłączeniu spowodują pojawienie się widżetu baterii. Niektóre urządzenia zmuszą go do pojawienia się, inne nie.

Jeśli sparujesz i podłączysz urządzenie Bluetooth, ikona urządzenia pojawi się na pasku stanu. Jeśli ikonie towarzyszy ikona baterii, najprawdopodobniej oznacza to, że urządzenie włączy widżet baterii. Jeśli masz zamiar kupić urządzenie Bluetooth, dobrze jest sprawdzić z wyprzedzeniem (Google it), czy będziesz w stanie sprawdzić informacje o baterii urządzenia w telefonie, czy nie. Jeśli chcesz wymusić pojawienie się widżetu brakujących baterii, prawdopodobnie możesz po prostu pożyczyć urządzenie Bluetooth i sparować je, aby się pojawiło.

Sprawdź -   Jak wyłączyć FaceTime na iOS

Zgodne urządzenia Bluetooth

Urządzenia Bluetooth, które są reklamowane specjalnie dla iPhone’a lub iPada, są tymi, które najczęściej wymuszają wyświetlanie widżetu baterii. Inne urządzenia, które nie są reklamowane jako takie, będą łączyć się z urządzeniem Apple, ale jest znacznie mniej prawdopodobne, że wymuszą wyświetlenie widżetu.

Urządzenia, które nie mogą wymusić wyświetlenia widżetu, nie pojawią się w widżecie nawet po jego włączeniu. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie musi obsługiwać interfejs API widgetu. Ponadto nie wszystkie urządzenia Bluetooth udostępniają informacje o swojej baterii, co jest szalone.