01/18/2022

Jak naprawić C: windowssystem32configsystemprofiledesktop jest niedostępny w systemie Windows 10 Logowanie 1803

Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacja systemu Windows 10 1803 zawiera błąd polegający na tym, że nie może znaleźć folderu znajdującego się w C: windowssystem32configsystemprofiledesktop. Błąd sprawia, że ​​nie możesz uzyskać dostępu do niczego na pulpicie, a ten błąd może się pojawić, jeśli aktualizujesz ze starszej wersji lub wykonujesz czystą instalację. Błąd pojawia się po przejściu przez cały proces aktualizacji. Oto dwa sposoby rozwiązania problemu.

Kontrola haseł użytkowników 2

Stuknij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu uruchamiania wpisz cmd.exe i naciśnij Ctrl + Shift + Enter, aby otworzyć wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. W wierszu polecenia wprowadź następujące informacje i dotknij enter.

control userpasswords2

Otworzy się okno Konta użytkowników. Kliknij przycisk Dodaj i dodaj nowego użytkownika. Jeśli chcesz, możesz dodać użytkownika lokalnego lub konto Microsoft i przypisać mu prawa administratora. Jeśli chcesz, możesz to zrobić później. Po dodaniu drugiego użytkownika uruchom ponownie system Windows i zaloguj się za jego pomocą. To najłatwiejszy sposób, jeśli nie chcesz stracić plików i musisz ponownie instalować aplikacje.

Sprawdź -   Jak korzystać z trybu ostrości na Instagramie

Czysta instalacja

Jeśli powyższa metoda nie działa, nadal masz dwie opcje i możesz utracić pliki i aplikacje za pośrednictwem jednej z nich. Będziesz musiał utworzyć dysk instalacyjny dla systemu Windows 10. Użyj narzędzia do tworzenia multimediów i utwórz USB, na którym można zainstalować system Windows 10, podłącz go do systemu i włącz. Zapyta, czy chcesz zaktualizować bieżącą instalację. Wybierz opcję aktualizacji, a po wyświetleniu monitu wybierz opcję zachowania zarówno plików, jak i aplikacji.

Jeśli ponownie pojawi się błąd, wypróbuj poprzednie rozwiązanie jeszcze raz po próbie aktualizacji z pamięci USB. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał przeprowadzić czystą instalację systemu Windows 10. Aby zachować zapisywanie plików, spróbuj uruchomić komputer z dysku aktywnego, aby utworzyć kopię zapasową plików, które chcesz zapisać. Twoje aplikacje zostaną utracone po zakończeniu instalacji systemu Windows 10.

Sprawdź -   Jak zainstalować Cisco Packet Tracer w systemie Linux

Komunikat o błędzie dotyczący tego błędu nosi nazwę „Lokalizacja nie jest dostępna”, ale istnieje kilka błędów, które mają dokładnie tę samą nazwę. Powyższe rozwiązania działają tylko wtedy, gdy lokalizacja, którą zgłasza błąd jako niedostępna, to C: windowssystem32configsystemprofiledesktop. Ten sam błąd pojawia się również dla innych lokalizacji i mogą one mieć cokolwiek wspólnego z kwietniową aktualizacją, ale nie muszą. Będą również mieli własne rozwiązania, chociaż można śmiało powiedzieć, że czysta instalacja naprawi je wszystkie.

x