01/18/2022

Jak naprawić ciągłe miganie wskaźnika baterii firmy Dell

Udostępnij teraz w social media:

Laptopy i niektóre komputery stacjonarne mają przydatne wskaźniki świetlne, które sygnalizują, kiedy bateria wymaga naładowania lub jest ładowana, odczyty / zapisy na dysku twardym, stan klawisza Caps, wskaźnik włączania / wyłączania aparatu i nie tylko. Te wskaźniki i ich działanie są zaprogramowane w taki sposób, że przeciętny użytkownik nie może ich łatwo zmienić.

Wszystkie laptopy firmy Dell, zwłaszcza nowsze modele, mają wskaźnik naładowania baterii. Wskazuje na dwie rzeczy; po podłączeniu zasilacza do laptopa świeci się na krótko, wskazując, że jest pobierany prąd, a podczas ładowania baterii wskaźnik pozostaje włączony do zakończenia ładowania. Jest to funkcja domyślna i jeśli nagle zobaczysz migający wskaźnik baterii Dell, możesz wpaść w panikę, myśląc, że nastąpił wzrost prądu, coś jest nie tak z zasilaczem lub być może bateria się wyczerpuje. Tak nie jest.

Sprawdź -   Jak wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie w systemie Windows 10

Napraw miganie wskaźnika baterii Dell

Naprawienie tego jest naprawdę łatwe. Wykonaj następujący skrót klawiaturowy w systemie, a wskaźnik baterii zaświeci się tylko wtedy, gdy powinien.

Fn+H

Jeśli używasz klawiatury Bluetooth / bezprzewodowej / USB z laptopem Dell, do uruchomienia skrótu dobrze jest użyć wbudowanej klawiatury. Możliwe, że może nie działać z zewnętrzną klawiaturą.

Dlaczego to działa

Wskaźnik baterii jest znany jako wskaźnik baterii, ponieważ jest to jego funkcja domyślna. Ma dodatkową funkcję, na którą można się przełączyć, dotykając powyższego skrótu klawiaturowego. Jeśli wskaźnik baterii nagle zaczął migać, jest wysoce prawdopodobne, że przypadkowo wykonałeś skrót klawiaturowy Fn + H, powodując przełączenie do swojej dodatkowej funkcji.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do Betfair z zagranicy

Drugą funkcją wskaźnika baterii jest wskazywanie aktywności odczytu / zapisu dla dysku twardego lub SSD.

Chodzi o to, że migające światło nie oznacza, że ​​coś jest nie tak z twoim systemem. Nie ma to nic wspólnego z przepięciem elektrycznym ani z awarią / śmiercią baterii. Gdy już wiesz, co oznacza to zachowanie, możesz zdecydować się na nie, jeśli uznasz, że jest bardziej przydatne. Jeśli podłączysz laptopa do zasilania, gdy jest wyłączony, lampka nadal będzie wskazywać, że bateria jest ładowana. Dopiero po włączeniu systemu światło przełączy się na swoje wtórne zachowanie.

Takie zachowanie zaobserwowano na nowszych / najnowszych laptopach firmy Dell. Nie ma oficjalnej listy modeli, które ją obsługują, a firma Dell nie udokumentowała tej funkcji, więc dowiesz się o niej tylko wtedy, gdy zacznie stale migać.

Sprawdź -   Jak wyświetlić wszystkie urządzenia podłączone do sieci w systemie Windows 10

x