Jak naprawić Cuphead nie oszczędzając postępu

Cuphead, gra opracowana przez Studio MDHR, jest okrzyknięta nowoczesnym dziełem sztuki, które wygląda jak kreskówka z lat trzydziestych, ale gra jak bardzo trudna gra zręcznościowa typu side-scrolling. Cuphead gra jak Sonic czy Rayman, zintegrowane z odgórnymi elementami RPG z gier NES z lat 90., co luźno definiuje Cuphead dla Ciebie. Gra jest wymagająca, fajna i niezwykle dopracowana. Mało kto miał powody narzekać na tę grę. Jednak, jak w przypadku każdego oprogramowania, nie ma czegoś takiego jak doskonałe. Ten tytuł jest dostępny na Steamie, ale użytkownicy Windows 8 i Windows 10 mogą go również pobrać ze Sklepu Windows. Niestety jednym z głównych błędów jest to, że wersja Cuphead w Sklepie Windows nie zapisuje postępu.

Problem

Wydaje się, że występuje problem z zapisywaniem gry, którego doświadczają niektórzy gracze. Ten problem jest najbardziej zauważalny w przypadku użytkowników, którzy kupili swoją kopię w sklepie Windows 10 Store. Pozornie nie ma to wpływu na użytkowników Gog i Steam. Chociaż jesteśmy pewni, że wkrótce pojawi się łatka, która uratuje cię od trudnej sytuacji, problem z zapisem gry jest problemem, który zrywa grę. Nie można oczekiwać, że za każdym razem będzie się grało od zera, nawet jeśli jest stosunkowo krótka.

Rozwiązanie

Użytkownicy systemu Windows 10 mogą tymczasowo uniknąć tego problemu, nie przełączając systemu Windows podczas grania w tę grę. Oznacza to, że musisz unikać naciskania Alt + Tab lub klawisza Win. Zapobiegnie to pojawianiu się błędu i automatycznie zapisze twoje postępy. Chociaż nie jest jasne, dlaczego przełączanie się między aplikacjami powoduje ten problem, wydaje się, że pozostaje on na dystans, jeśli koncentrujesz się na tym samym oknie. Niestety, od czasu pojawienia się DirectX 12, Windows nie obsługuje ekskluzywnych gier pełnoekranowych lub to rozwiązałoby problem.

Jeśli jesteś zainteresowany grą, która nie jest dostępna na PlayStation 4 (ani nie będzie w najbliższym czasie), możesz zagrać w nią na Xboksie i PC. Aby uniknąć problemów, zalecamy zakup go za pośrednictwem GOG lub Steam.

Sklep Windows ma tendencję do opóźniania się w czasie. Tam, gdzie świat oferuje zniżki i pakiety, Sklep Windows sprzedaje produkty w pełnej cenie. Nie jest tak dobrze dopracowany, jak sklep z aplikacjami na macOS. To powiedziawszy, błędy techniczne nie są nieodłączne dla sklepu Windows 10, ale niektóre pojawiają się, ponieważ system Windows zmusza aplikacje do polegania na gamie aplikacji wspierających Microsoft.

Cuphead niewątpliwie będzie częścią historii gier. W grze występują dwie postacie, Cuphead i Mughead. Kubek antropomorficzny i kubek (w komplecie z płynem i słomką). Jeśli przypomnisz sobie klasyczną strzelankę „Contra”, mechanika Cuphead będzie ci bardzo znana. Fabuła jest taka, że ​​zostajesz oszukany, aby sprzedać swoją duszę diabłu. Możesz pozostać wolny, jeśli złapiesz inne dusze w imieniu diabła. Historia jest dość liniowa i odpowiednia dla projektu. W tamtych czasach karykatury były mocno przekazywane z nadprzyrodzonymi elementami. Wszystko powiedziane i zrobione, jesteś winien samemu wypróbować tę grę.