Jak naprawić czarne tło w folderach w systemie Windows 10

System Windows 10 ma mały błąd wizualny, w którym po otwarciu Eksploratora plików i przejściu do lokalizacji z folderami niektóre z tych folderów mają czarne pole wokół standardowej ikony folderu. Czarne tło na folderach pojawia się losowo; niektóre foldery mogą go otrzymać, a inne nie. Odświeżenie ekranu nic nie da. Oto, jak możesz to naprawić.

Napraw czarne tło w folderach

Aby naprawić czarne tło w folderach, musisz najpierw otworzyć narzędzie Oczyszczanie dysku. Możesz go wyszukać za pomocą funkcji wyszukiwania systemu Windows. Uruchom czyszczenie dysku na dysku systemu Windows, tj. Dysku, na którym jest zainstalowany system Windows 10. Upewnij się, że wybrana jest opcja Miniatura i kliknij OK. Po wyświetleniu monitu potwierdź, że chcesz usunąć pliki.

Następnie musisz usunąć pamięć podręczną ikon, którą zbudował system Windows 10. Aby to zrobić, otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji;

C:UsersYourUserNameAppDataLocal

W tym miejscu poszukaj pliku o nazwie IconCache.db i usuń.

Gdy to zrobisz, ponownie otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji. Wybierz wszystkie pliki tutaj i usuń je. Jeśli system Windows 10 uniemożliwia usunięcie niektórych plików, kliknij przycisk Pomiń i usuń te, które możesz.

C:UsersYourUserNameAppDataLocalMicrosoftWindowsExplorer

Na koniec musisz ponownie uruchomić Eksploratora plików. Możesz to zrobić w Menedżerze zadań. Otwórz Menedżera zadań i poszukaj Eksploratora Windows na karcie Procesy. Wybierz go i kliknij przycisk Uruchom ponownie w prawym dolnym rogu. Po ponownym uruchomieniu Eksploratora plików czarne tło folderów zniknie. Aby uzyskać dobrą miarę, uruchom ponownie system.

To jednak rozwiąże problem, ponieważ ma to związek z pamięcią podręczną ikon, może pojawić się ponownie. Nie ma za tym żadnej znanej przyczyny, a ponieważ jest to bardzo mały błąd w porównaniu do wszystkiego innego, co dzieje się nie tak w systemie Windows 10, nie jest to dokładnie priorytet. Istnieją większe problemy, których firma Microsoft nadal nie rozwiązała, na przykład wyszukiwarka systemu Windows nadal nie działa dla wielu użytkowników, więc ten problem nie zostanie rozwiązany w najbliższym czasie. Jeśli błąd kiedykolwiek pojawi się ponownie, możesz uruchomić poprawkę i przywrócić normalne ikony folderów.

Innym rozwiązaniem, choć bardzo prymitywnym, jest usunięcie folderu (po utworzeniu kopii zapasowej jego zawartości) i utworzenie w jego miejscu nowego. Następnie możesz przenieść jego zawartość z powrotem i mieć nadzieję, że nowy folder nie ma tego samego czarnego tła.

x