01/20/2022

Jak naprawić dodatki wyłączone w przeglądarce Firefox

Udostępnij teraz w social media:

Błąd wpłynął na dodatki w Firefoksie, powodując ich wyłączenie. Problem jest spowodowany wygaśnięciem certyfikatu bezpieczeństwa. Ten certyfikat jest używany do podpisywania wielu dodatków, a ponieważ wygasł, dodatki są wyłączane. Istnieją dwie poprawki problemu dodatków wyłączonych w Firefoksie. Poprawka autorstwa Mozilli i jeszcze jedna Sugerują użytkownicy Firefoksa. Obie działają, więc wybierz.

EDYCJA: Zaktualizuj Firefoksa teraz. Mozilla wydała aktualizację, która rozwiązuje ten błąd. Możesz pominąć poniższe rozwiązania i po prostu zaktualizować przeglądarkę.

Napraw dodatki wyłączone w przeglądarce Firefox

Nie odinstalowuj dodatków ani przeglądarki. Nie rozwiąże to problemu i może spowodować utratę danych zapisanych przez dodatek. Nie ma jeszcze dostępnej poprawki dla przeglądarki Firefox na Androida od Mozilli, ale możesz wypróbować alternatywną poprawkę dla mobilnej wersji przeglądarki.

Sprawdź -   Jak zapisać listę odtwarzania w odtwarzaczu VLC w systemie Windows 10

Poprawka Mozilli

Plik poprawka jest stosowana przez Mozillę ale będziesz musiał dokonać jednej małej zmiany w ustawieniach Firefoksa. Otwórz przeglądarkę Firefox i kliknij przycisk hamburgera w prawym górnym rogu. Wybierz Opcje z menu kontekstowego. Wybierz Prywatność i bezpieczeństwo z zakładek po lewej stronie. Przewiń w dół do sekcji Zbieranie i używanie danych Firefox.

W tej sekcji znajdziesz opcję o nazwie „Zezwól przeglądarce Firefox na uruchamianie i instalowanie badań”. Według przeglądarki Firefox zastosowanie poprawki może zająć do 6 godzin.

Aby sprawdzić, czy została zastosowana, wpisz about: studies w pasku adresu i naciśnij enter. Poszukaj badania o nazwie poprawka-reset-xpi-weryfikacja-timestampe-1548973. Jeśli jest tam wymieniony, poprawka działa.

Wyłącz wymuszanie podpisu

Ta alternatywna poprawka polega w zasadzie na wyłączeniu wymuszania podpisów. Otwórz przeglądarkę Firefox i wklej następujące dane w pasku adresu.

about:config

Zaakceptuj ostrzeżenie, a następnie użyj paska wyszukiwania, aby znaleźć następującą preferencję;

xpinstall.signatures.required

Kliknij dwukrotnie, aby ustawić jego wartość na False. Zrestartuj Firefoksa dla bezpieczeństwa.

Sprawdź -   Jak włączyć / wyłączyć ochronę integralności systemu w systemie macOS

Uwaga

Ta poprawka wiąże się z ryzykiem. Powinieneś to zmienić z powrotem, gdy drugi Firefox rozwiąże problem, a w międzyczasie nie powinieneś instalować żadnych nowych dodatków. Egzekwowanie podpisu jest ważne, aby upewnić się, że instalowane dodatki pochodzą z zaufanego źródła i zostały zweryfikowane przez przeglądarkę Firefox.

Tymczasowo wczytaj dodatki

Ta poprawka jest nieco skomplikowana do zastosowania. Kliknij ikonę hamburgera i wybierz z menu Pomoc. Przejdź do informacji o rozwiązywaniu problemów. Przewiń w dół do pola Folder profilu i skopiuj jego ścieżkę do schowka.

Następnie wprowadź następujące informacje w pasku adresu URL;

about:debugging

Kliknij przycisk Load Temporary Add-on i przejdź do folderu profilu. Wewnątrz folderu zobaczysz folder Rozszerzenia. Wybierz pliki XPI w tym folderze. Będziesz musiał je wybierać i ładować jeden po drugim. Pliki XPI są dodatkami.

Sprawdź -   Jak działa nowe centrum sterowania w macOS Big Sur

x