Jak naprawić iPhone’a, który nie ładuje się z laptopa lub komputera

Telefony i tablety można ładować z gniazdka ściennego oraz z komputerów stacjonarnych i laptopów. W rzeczywistości większość urządzeń, które wymagają ładowania, można ładować, podłączając je do laptopa lub komputera. W przypadku laptopa nie musisz go nawet włączać. Możesz go wyłączyć i nadal ładować z niego swoje urządzenie. Ładowanie jest przeważnie prostym procesem, jednak czasami urządzenie się nie ładuje. Jeśli próbujesz naładować iPhone’a, ale to nie zadziała, wypróbuj następujące rozwiązania.

Podstawowe testy

Przed wypróbowaniem którejkolwiek z poprawek należy najpierw przeprowadzić następujące testy;

Kabel danych, którego używasz, nie jest uszkodzony. W idealnym przypadku powinieneś używać oryginalnego kabla, ale producenci zewnętrzni będą działać równie dobrze, o ile nie zostaną uszkodzone.
Port połączeniowy Twojego iPhone’a nie jest uszkodzony i jest czysty. W porcie łączącym mogą gromadzić się kłaczki, ponieważ wiele osób ma tendencję do trzymania telefonów w kieszeniach. Upewnij się, że port jest czysty i nie ma widocznych / oczywistych oznak uszkodzenia.
Podłącz go do gniazdka ściennego, aby upewnić się, że się ładuje. Jeśli tak się nie stanie, możliwe, że problem dotyczy telefonu iPhone, adaptera ściennego lub używanego kabla do ładowania.
Podłącz go do co najmniej jednego innego komputera, aby sprawdzić, czy się z niego ładuje, czy nie.

Jeśli wszystko się zgadza, wypróbuj następujące rozwiązania.

Zmień port / port ładowania

Wszystkie laptopy mają co najmniej jeden port ładowania. To prosty port USB, który może zasilać podłączone urządzenie. Wszystkie porty USB mogą jednak dostarczać energię, jednak port ładowania zapewnia większą moc i umożliwia szybkie ładowanie urządzeń (jeśli jest obsługiwane) oraz ładowanie, nawet jeśli laptop jest wyłączony.

Port ładowania jest oznaczony symbolem błyskawicy obok niego, chociaż w niektórych przypadkach może go brakować. Sprawdź instrukcję swojego laptopa, aby określić, który port jest portem ładowania i upewnij się, że używasz go do ładowania iPhone’a. Jeśli używasz już prawidłowego portu, spróbuj użyć innego przy włączonym laptopie.

Na koniec uruchom ponownie laptopa, a następnie wypróbuj port ładowania. W niektórych systemach, jeśli urządzenie próbuje zużywać zbyt dużo energii z portu USB, sam port jest wyłączany, aby zapewnić bezpieczeństwo systemu. Najszybszym sposobem ponownego włączenia jest ponowne uruchomienie systemu.

Autoryzuj akcesorium do ładowania

iOS ma funkcję, w której jeśli urządzenie nie zostało odblokowane przez ponad godzinę, wszelkie akcesoria podłączone do niego przez port łączący będą musiały zostać autoryzowane, zanim będą mogły być używane. Sprawdź, czy nie zapomniałeś autoryzować ładowania na swoim iPhonie.

Na wszelki wypadek odłącz iPhone’a, odblokuj go, a następnie podłącz ponownie.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj iPhone’a

Podłącz swój iPhone do komputera lub laptopa. Otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń Urządzenia przenośne. Poszukaj swojego iPhone’a w tej grupie. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie z menu kontekstowego. Odłącz urządzenie, a następnie podłącz je ponownie. Upewnij się, że jest odblokowany i powinien zacząć się ładować.

Sprawdź, czy porty USB są wyłączone

Jeśli wszystko powyżej zawiedzie, a już sprawdziłeś, że iPhone ładuje się po podłączeniu do innego komputera, sprawdź, czy porty USB zostały wyłączone w systemie. Możesz to zrobić w Menedżerze urządzeń. Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy port i upewnij się, że żaden z nich nie musi być włączony. Jeśli port musi być włączony, włącz go i zobacz, czy iPhone zacznie się ładować.

Awaria sprzętu

Możliwe, że problemem są porty twojego laptopa. Jeśli inne urządzenia nie ładują się z niego, spójrz na to profesjonalnie.

x