Jak naprawić kody błędów PS4 SU-30746-0, SU-42118-6?

Playstation nie jest obcy kodom błędów. Wszystkie urządzenia mają tendencję do pojawiania się od czasu do czasu problemów z oprogramowaniem lub sprzętem, a komunikat o błędzie to sposób, w jaki urządzenie mówi, że należy go naprawić. Wyświetlany kod błędu pomaga określić przyczynę i ją naprawić.

Kody błędów PS4 SU-30746-0, SU-42118-6

Playstation wyświetla wszelkiego rodzaju kody błędów i zwykle są one związane z oprogramowaniem. Kody błędów PS4 SU-30746-0 i SU-42118-6 nie są jednak problemami z oprogramowaniem. W większości przypadków są to problemy sprzętowe, z którymi boryka się Twoja konsola PlayStation. Poprawka może być prosta lub może wymagać zakupu nowego sprzętu w celu zastąpienia obecnego sprzętu na PS4.

Uruchom ponownie z trybu awaryjnego i zaktualizuj oprogramowanie

Błędy SU-30746-0, SU-42118-6 nie oferują niczego poza sposobem na usunięcie komunikatu. Po zwolnieniu PS4 nie uruchamia się. Aby go uruchomić i zaktualizować oprogramowanie, musisz przejść przez tryb awaryjny.

Pobierz aktualizację oprogramowania

Musisz pobrać aktualizację oprogramowania układowego na USB. Aktualizacje PS4 można pobrać bezpośrednio ze strony oficjalna strona Playstation tutaj.

Pobierz aktualizację oprogramowania.
Skopiuj go na dysk USB.
Wyłącz PS4 i poczekaj kilka minut.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania.
Zwolnij przycisk zasilania, gdy usłyszysz drugi sygnał dźwiękowy.
Po wyświetleniu monitu podłącz kontroler przez USB.
Po podłączeniu kontrolera wybierz opcję Aktualizuj oprogramowanie systemowe.
Wybierz opcję Aktualizuj z urządzenia pamięci USB.
Zezwól aktualizacji na zainstalowanie i ponowne uruchomienie konsoli.

Zainicjuj Playstation

Zainicjowanie PlayStation spowoduje usunięcie całej znajdującej się na nim zawartości. Zasadniczo formatujesz dysk twardy.

Wyłącz konsolę.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż usłyszysz dwa sygnały dźwiękowe.
Po wyświetleniu monitu podłącz kontroler przez USB.
Wybierz Zainicjuj PS4.
Uruchom ponownie PS4.

Problemy sprzętowe

Jeśli powyższe dwie metody nie naprawią błędów SU-30746-0, SU-42118-6, może to oznaczać problem sprzętowy. Zabierz konsolę do sprawdzenia.

Upewnij się, że dysk twardy jest prawidłowo podłączony i żadne kable/przewody nie są poluzowane.
Uruchom diagnostykę na dysku twardym. Może się psuć i wymagać wymiany.
Sprawdź również resztę sprzętu.

Wniosek

Błędy SU-30746-0, SU-42118-6 pojawiają się, gdy aktualizacja instaluje się niepoprawnie lub kończy się niepowodzeniem w połowie, np. zasilanie konsoli jest odłączone podczas aktualizacji. Może się to również zdarzyć, gdy dysk twardy poluzuje się lub ulegnie awarii. Niestety, jeśli błąd jest spowodowany problemami sprzętowymi, nie masz innego wyboru, jak go wymienić. Możesz podłączyć dysk twardy do komputera i spróbować wykonać kopię zapasową gier lub poprosić o to profesjonalistę, ale odzyskiwanie dysku twardego nie jest dobrym pomysłem.

x