Jak naprawić laptop, który nie łączy się z hotspotem Androida?

Telefony z Androidem mogą tworzyć hotspoty. Hotspot na urządzeniu mobilnym umożliwia pobliskim urządzeniom łączenie się z połączeniem internetowym urządzenia mobilnego, które prawdopodobnie pochodzi z sieci operatora komórkowego, z której korzysta urządzenie z Androidem. Hotspot można również włączyć, jeśli telefon z Androidem jest podłączony do sieci Wi-Fi, ale w większości przypadków jest używany z siecią operatora.

W przypadku problemów z połączeniem z hotspotem iPhone’a zapoznaj się z tymi poprawkami.

Napraw laptop nie łączy się z hotspotem Androida

W przypadku laptopa z systemem Windows 10 hotspot Android wygląda jak każda sieć bezprzewodowa lub, jeśli hotspot jest skonfigurowany do łączenia się za pomocą kabla do transmisji danych, pojawi się jako sieć Ethernet. Łączenie się z każdym typem hotspotów wymaga niewiele więcej niż wybranie go i wprowadzenie hasła.

Jeśli próbujesz podłączyć laptopa do hotspotu urządzenia z Androidem, a on się nie łączy, najpierw wykonaj te ogólne testy.

Czy inne urządzenia, w szczególności telefony, mogą łączyć się z hotspotem. Jeśli nie, możliwe, że hotspot jest zablokowany przez operatora. Co widzisz jako włączony hotspot grudzień nie być funkcjonalny.
Spróbuj użyć kabla do transmisji danych, aby połączyć się z hotspotem, jeśli Twój telefon ma taką opcję.
Upewnij się, że żadne inne urządzenia nie są połączone z hotspotem urządzenia z systemem Android. To grudzień być w stanie podłączyć tylko jedno urządzenie na raz.
Upewnij się, że w pobliżu nie ma innych, bardziej wydajnych sieci, z którymi łączy się Twój system. Jeśli tak, spróbuj o nich zapomnieć, a następnie spróbuj podłączyć hotspot.
Wyłącz i włącz laptopa z systemem Windows 10 i urządzenie z systemem Android.
Jeśli hotspot na urządzeniu z systemem Android nie jest chroniony hasłem, dodaj do niego hasło, a następnie spróbuj się połączyć.

Jeśli we wszystkich powyższych przypadkach nie możesz połączyć się z hotspotem Androida, wypróbuj poniższe rozwiązania.

1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z połączeniem

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z połączeniem sieciowym systemu Windows 10. Może wykrywać i naprawiać problemy z łącznością w systemie.

Otwórz aplikację Ustawienia za pomocą skrótu klawiaturowego Win + I.
Przejdź do Aktualizacji i zabezpieczeń.
Wybierz kartę Rozwiązywanie problemów.
Kliknij Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów.
Wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów z połączeniami internetowymi.
Zastosuj wszystkie zalecane poprawki i uruchom ponownie system.

2. Zresetuj ustawienia sieciowe Androida

Spróbuj zresetować ustawienia sieciowe na urządzeniu z Androidem. Problem grudzień być z połączeniem, które stworzył.

Otwórz aplikację Ustawienia na urządzeniu z Androidem.
Przejdź do sieci i Internetu.
Poszukaj opcji Resetuj.

Uwaga: nowsze wersje Androida umożliwiają użytkownikom wyszukiwanie w aplikacji Ustawienia określonego ustawienia. Spróbuj go użyć zamiast ręcznie szukać opcji resetowania.

3. Zmień częstotliwość hotspotu

Spróbuj zmienić częstotliwość, przez którą urządzenie z Androidem przesyła sygnał bezprzewodowy. Ta opcja grudzień niedostępne w starszych lub podstawowych modelach. Nowsze lub mocniejsze modele będą miały możliwość zmiany częstotliwości.

Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie z Androidem.
Przejdź do Hotspotu i tetheringu.
Kliknij Skonfiguruj hotspot Wi-Fi.
Otwórz menu rozwijane Wybierz pasmo AP i wybierz 2,4 GHz.
Stuknij Zapisz i spróbuj połączyć się z siecią.

Wniosek

Windows 10 może łatwo łączyć się z mobilnym hotspotem. Zwykle problemy z połączeniem z hotspotem utworzonym na telefonie oznaczają, że operator go blokuje. Połączenie grudzień wydają się aktywne, ale w rzeczywistości nie są. W takim przypadku będziesz musiał zrootować urządzenie lub zapytać operatora, czy istnieje opcja (płatna lub inna), aby je odblokować.

x