Jak naprawić Netflix „Wygląda na to, że używasz narzędzia odblokowującego lub serwera proxy”. 2023 (październik)

Jeśli jesteś sfrustrowany błędem serwera proxy Netflix, nie jesteś sam. Wyjaśniamy, co to jest, jak to naprawić za pomocą VPN i które VPN obecnie działają.

Błąd serwera proxy Netflix występuje, gdy Netflix wykryje, że użytkownik próbuje przesyłać strumieniowo wideo przez serwer proxy lub VPN. W odtwarzaczu wideo wyświetla się komunikat o błędzie serwera proxy, któremu często towarzyszy kod błędu m7111-5059:

„Ups, coś poszło nie tak. Błąd przesyłania strumieniowego. Wygląda na to, że używasz narzędzia odblokowującego lub proxy. Wyłącz dowolną z tych usług i spróbuj ponownie”.

W tym artykule omówimy, czym jest błąd proxy Netflix, dlaczego tam jest, jak to działa i jak dalej korzystać z VPN i nadal cieszyć się Netflix.

Dlaczego Netflix zakazuje VPN i serwerów proxy?

Kiedy kilka lat temu Netflix wszedł na rynek globalny, nie miał wszystkich praw licencyjnych niezbędnych do strumieniowego przesyłania wszystkich tych samych seriali telewizyjnych i filmów do każdego kraju. Jeszcze przed ogólnoświatowym wdrożeniem użytkownicy łączyli się z wirtualnymi sieciami prywatnymi i innymi rodzajami serwerów proxy, aby uzyskać dostęp do bibliotek Netflix innych krajów. Biblioteka US Netflix jest szczególnie popularna ze względu na większy i ogólnie nowszy katalog programów telewizyjnych.

Usługa proxy działa jako pośrednik między Twoim urządzeniem a Netflix. Zamiast komunikować się bezpośrednio z Netflix, dane internetowe są najpierw kierowane przez serwer proxy. Dla Netflix i innych witryn i aplikacji wygląda na to, że użytkownik łączy się z lokalizacji serwera proxy, a nie z własnej. Jeśli użytkownik znajduje się w Kanadzie i chce mieć dostęp na przykład do US Netflix, może połączyć się z serwerem proxy w USA. Mówiąc najprościej, VPN działają w ten sam sposób, ale zwykle szyfrują dane podczas przesyłania.

Jak naprawić błąd proxy Netflix

Gdy masz już odpowiednią sieć VPN, możesz łatwo uniknąć budzącego postrach błędu proxy.

Oto jak uniknąć błędu proxy Netflix:

 1. Zarejestruj się w VPN, który działa z Netflix, zalecamy NordVPN
 2. Uruchom swoją aplikację VPN
 3. Wybierz lokalizację serwera dla biblioteki Netflix, do której chcesz uzyskać dostęp. Na przykład, aby oglądać amerykański Netflix, wybierz serwer znajdujący się w Stanach Zjednoczonych.
 4. Naciśnij przycisk Połącz i poświęć kilka sekund na nawiązanie połączenia VPN.
 5. Otwórz aplikację Netflix lub przejdź do serwisu Netflix w przeglądarce internetowej.
 6. Jeśli twoja sieć VPN działa, powinieneś teraz móc przesyłać strumieniowo bez błędu proxy.
 7. Jeśli nadal pojawia się błąd serwera proxy, spróbuj użyć innego serwera lub lokalizacji, wyczyść pliki cookie i/lub wyczyść pamięć podręczną przeglądarki.

Kliknij tutaj, aby kupić NordVPN z naszą zniżką (rabat naliczany automatycznie po kliknięciu linku)

*rabat obowiązuje tylko przy wykupieniu abonamentu na 2 lata

Najlepsze VPN dla błędu proxy Netflix

Najbardziej niezawodną metodą zezwalania na dostęp do Netflix z zagranicy jest nadal VPN. Poniżej znajduje się najlepsza sieć VPN dla Netflix do rozwiązania błędu proxy.

NordVPN współpracuje z katalogami Netflix w co najmniej sześciu krajach, a każdy serwer, z którym się łączysz, umożliwia dostęp do Netflix. Większość z nich przekierowuje do Netflix US, najpopularniejszej biblioteki. NordVPN umożliwia do sześciu jednoczesnych połączeń w systemach Windows, MacOS, iOS, Android, Linux i Amazon Fire TV.

 • Działa z Netflix na dowolnym serwerze
 • Szybkie prędkości
 • 6 jednoczesnych połączeń
 • Silne zabezpieczenia
 • Polityka zerowych logów

NAJLEPSZE DLA NETFLIX – NordVPN to nasza najlepsza rekomendacja. Jest niezwykle szybki i współpracuje z Netflix bez względu na serwer, z którym jesteś połączony, co sprawia, że ​​jego uruchomienie jest bardzo proste. 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

Jak działa błąd proxy Netflix?

Netflix nie ujawnia publicznie, w jaki sposób działa blokada VPN i błąd proxy, ale dzięki naszym szeroko zakrojonym testom możemy się domyślać kilku rzeczy.

Umieszczanie adresów IP na czarnej liście

Adres IP to unikalny ciąg liczb i miejsc dziesiętnych przypisany do każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Publiczne adresy IP są widoczne w sieci i odpowiadają określonym krajom. Za każdym razem, gdy łączysz się z usługą VPN lub proxy, publiczny adres IP urządzenia jest maskowany przez adres serwera proxy.

Netflix umieszcza na czarnej liście większość adresów IP serwerów proxy i VPN. Uważamy, że Netflix po prostu blokuje całe zakresy niemieszkalnych adresów IP, zamiast eliminować poszczególne serwery. Netflix wie, że większość serwerów proxy jest hostowana w centrach danych, które korzystają z innych zakresów adresów IP niż sieci domowe.

Filtrowanie DNS

Netflix może również wykryć, kiedy niektóre VPN i serwery proxy są używane przez DNS. Skrót od Domain Name System, DNS działa jak książka telefoniczna w Internecie, która kojarzy adresy IP z nazwami domen.

Na przykład za każdym razem, gdy wchodzisz na stronę Netflix, Twoja przeglądarka internetowa wysyła żądanie DNS do serwera DNS. Serwer DNS wyszukuje adres IP Netflix i zwraca go do urządzenia, które następnie pobiera wideo z serwera Netflix. Netflix może określić, który serwer DNS został użyty w tej transakcji.

Domyślnie serwer DNS należy prawdopodobnie do lokalnego dostawcy usług internetowych i odpowiada określonemu krajowi lub regionowi. Wiele serwerów proxy i VPN kieruje tylko ruchem internetowym, a nie ruchem DNS. Jeśli Netflix wykryje niezgodność między lokalizacją serwera DNS a lokalizacją adresu IP, dowie się, że używana jest usługa proxy i zgłosi błąd.

Większość dobrych dostawców VPN kieruje ruch DNS wraz ze wszystkim innym przez swoje serwery, ale aplikacje Netflix na iOS i Androida potęgują problem, omijając te ustawienia DNS. Wersja strony internetowej, do której uzyskujesz dostęp w przeglądarce internetowej, tego nie robi, więc dostęp do Netflix w przeglądarce jest zwykle łatwiejszy niż w aplikacjach mobilnych.

Dlaczego Netflix zakazuje VPN

Po globalnym wdrożeniu Netflix ostro rozprawił się z dostawcami VPN i inteligentnych serwerów proxy DNS. Pomimo wysiłków, garstka dostawców VPN wytrwała i nadal zapewnia dostęp do Netflix dzisiaj.

Zakaz dotyczący VPN nie uwzględnia faktu, że narzędzia te są szeroko stosowane jako środek ochrony prywatności i umożliwiający osobom podróżującym za granicę bezpieczny dostęp do usług z domu.

Pomimo zakazu VPN i inteligentne serwery proxy DNS pozostają najłatwiejszymi i najpopularniejszymi środkami dostępu do Netflix za granicą. Wyjaśnimy, jak każdy z nich może rozwiązać błąd proxy.

Jak VPN współpracują z Netflix?

Jak wspomniano powyżej, VPN szyfruje ruch internetowy urządzenia i kieruje go przez serwer pośredniczący w lokalizacji wybranej przez użytkownika. Łącząc się z VPN w USA, możesz uzyskać dostęp do Internetu tak, jakbyś fizycznie znajdował się w USA.

Dla przeciętnego użytkownika Netflix VPN ma postać aplikacji komputerowej lub mobilnej i zwykle wymaga niewielkiej miesięcznej opłaty.

Większość sieci VPN, które mogą niezawodnie uzyskiwać dostęp do Netflix, nie ujawnia, w jaki sposób to robią. Ponownie jednak możemy się domyślać, jak im się to udaje.

Ponieważ Netflix umieszcza na czarnej liście większość adresów IP centrów danych, dostawcy VPN konfigurują kilka serwerów korzystających z prywatnych adresów IP. Te adresy IP są poza radarem Netflix, a ich zablokowanie może spowodować, że niektórzy użytkownicy bez proxy nie będą mogli uzyskać dostępu do filmów. Jeśli Netflix i tak zablokuje domowy adres IP, dostawca VPN po prostu zamienia go z następnym w kolejności.

Niektórym sieciom VPN udało się również zmusić aplikację Netflix do korzystania z serwerów DNS dostawcy VPN zamiast z lokalnych. Wszystko to gwarantuje, że Netflix nie może określić, czy użytkownik uzyskuje dostęp do filmów za pośrednictwem VPN.

x