Jak naprawić „Nie można połączyć się ze sklepem App Store” na iPhonie lub iPadzie [10 Easy Ways]

Udostępnij teraz w social media:

Mimo że nasze urządzenia techniczne stają się z czasem coraz inteligentniejsze, wciąż jest sporo błędów, z którymi spotykamy się na co dzień.

Jednym z takich przykładów jest komunikat o błędzie „nie można połączyć się z App Store” na urządzeniach iPhone i iPad.

Może to być frustrujące, ponieważ App Store ma być miejscem łatwego pobierania aplikacji, a jeśli nie możesz tego zrobić, staje się to po prostu irytującym problemem. I nawet nie każ mi zaczynać od pilnej potrzeby aktualizacji aplikacji, ale zostałeś uderzony tą wiadomością.

Na szczęście istnieje wiele rozwiązań i wszystkie są łatwe do wdrożenia.

Powody, dla których ten błąd występuje na urządzeniach z systemem iOS

Może istnieć wiele różnych powodów, dla których urządzenie z systemem iOS nie może połączyć się ze sklepem App Store. Oto niektóre z najczęstszych:

  • Nie masz połączenia z komórkową transmisją danych/Wi-Fi
  • Problem z oprogramowaniem uniemożliwia dostęp
  • Serwery App Store nie działają

Teraz, gdy wiemy, dlaczego tak się dzieje, od razu przejdźmy do rozwiązań.

Zamknij i ponownie otwórz App Store

Prawdopodobnie najszybszym sposobem rozwiązania problemu jest zamknięcie i ponowne otwarcie App Store. W ten sposób rozwiązuje się drobne problemy z aplikacjami, a komunikat o błędzie może być jednym z nich.

Zacznij od przesunięcia palcem w górę od dołu ekranu do środka ekranu, aby otworzyć przełącznik aplikacji. Następnie przesuń w górę okno App Store, aby usunąć je z listy. Możesz także spróbować zamknąć w ten sposób wszystkie inne aplikacje, aby wykluczyć możliwość konfliktu.

  12 Oprogramowanie do generowania dokumentów w celu usprawnienia procesów

Na koniec otwórz App Store, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie iPhone Unlocker do odblokowania hasła

Wyczyść pamięć podręczną App Store

Wyczyszczenie pamięci podręcznej prawie zawsze rozwiązuje problem i jest to jeden z moich ulubionych sposobów. Podobnie jak inne aplikacje, App Store jest obsługiwany przez oprogramowanie.

Jest tak wiele linii kodu, które w zasadzie mówią App Store, co robić i jak to zrobić, otrzymując i wysyłając dane. Ponieważ nic nie jest doskonałe na tym świecie (jak sądzę), oprogramowanie potrzebuje trochę czasu, aby zareagować i pracować nad twoimi poleceniami.

Jednak, aby skrócić czas odpowiedzi, korzysta z pamięci podręcznej i dostarcza wstępnie załadowaną stronę. Chociaż jest to genialny element komponentu, czasami może przynieść odwrotny skutek.

Pliki pamięci podręcznej mogą z czasem ulec uszkodzeniu i zawierać usterki. Aby rozwiązać ten problem, warto wyczyścić pamięć podręczną, aby aplikacja mogła zacząć od nowa.

Aby wyczyścić pamięć podręczną App Store, możesz wykonać następujące czynności:

Krok 1: Otwórz App Store.

Krok 2: Stuknij 10 razy w jedną z opcji na dole. Na przykład możesz szybko dotknąć Gry 10 razy, aby wyczyścić pamięć podręczną.

Nie otrzymasz powiadomienia z informacją, że pamięć podręczna została wyczyszczona, więc po wykonaniu tej czynności zamknij i ponownie otwórz aplikację, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Upewnij się, że masz połączenie z Internetem

Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest tutaj połączenie z działającym połączeniem internetowym i powinno to być dość oczywiste. Jednak czasami nie jesteśmy świadomi, że tak naprawdę jesteśmy odcięci od naszej sieci Wi-Fi.

  Jak zdalnie sterować iPadem?

Jeśli korzystasz z komórkowej transmisji danych, zacznij od sprawdzenia następujących elementów:

  • Jeśli otrzymujesz odpowiednią sieć
  • Jeśli Twój pakiet danych jest aktywny
  • Jeśli komórkowa transmisja danych jest włączona

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z Wi-Fi, możesz sprawdzić router, aby upewnić się, że wszystko działa dobrze. Możesz także spróbować go wyłączyć, a następnie włączyć ponownie. Na koniec podłącz Wi-Fi do iPhone’a lub iPada i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.

Upewnij się, że data i godzina są prawidłowe

Jestem prawie pewien, że nie spodziewałeś się zobaczyć tej wskazówki, ale choć brzmi to szokująco, czasami data i godzina mogą zakłócać działanie urządzenia.

Jeśli Twoje dane i czas nie są zsynchronizowane, Twoje urządzenie może myśleć, że jest to przyszłość lub przeszłość, co może uniemożliwić połączenie z App Store.

Aby upewnić się, że data i godzina są prawidłowe, możesz to sprawdzić, wybierając Ustawienia > Ogólne > Data i godzina. Upewnij się, że opcja Ustaw automatycznie jest włączona.

Dzięki temu uzyskasz najdokładniejszy czas na podstawie Twojej lokalizacji.

Upewnij się, że VPN jest wyłączony

Jeśli używasz sieci VPN na swoim urządzeniu z systemem iOS, możesz spróbować ją wyłączyć. Powodem, dla którego może to rozwiązać problem, jest to, że różne kraje mają różne aplikacje w App Store, a jeśli twoja sieć VPN jest połączona z innym krajem, App Store nie będzie mógł się z nią połączyć.

Możesz wyłączyć VPN za pomocą pobranej aplikacji lub przejść do Ustawienia> Ogólne> VPN i zarządzanie urządzeniami. Jeśli VPN jest aktywny, po prostu go wyłącz.

Sprawdź stronę stanu systemu Apple

Istnieje możliwość, że wszyscy jesteście sfrustrowani i bliscy wyrywania sobie włosów z głowy, ale prawdziwy problem leży po stronie Apple. Wiele razy serwery końcowe firmy Apple napotykają problemy, przez co aplikacje na urządzeniach z systemem iOS zaczynają działać nieprawidłowo.

  Czy naprawdę potrzebujesz programu antywirusowego do swojego telewizora Smart TV?

Chociaż jest to rzadkie zdarzenie, nadal istnieje taka możliwość, dlatego warto sprawdzić stronę stanu systemu Apple.

Jak widać, w tej chwili serwer App Store działa doskonale. Kiedy kropka obok jest zielona, ​​będziesz wiedział, że to nie problem z serwerami.

Zaktualizuj swoje oprogramowanie iOS

Nasze urządzenia otrzymują aktualizacje oprogramowania z jakiegoś powodu, a jeśli Twój iPhone lub iPad otrzymał nową aktualizację, powinieneś ją zaktualizować. Aktualizacja do najnowszej wersji iOS może naprawić wiele błędów i usterek, które istniały w poprzedniej wersji.

Aby sprawdzić dostępność nowej aktualizacji oprogramowania, wybierz Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Jeśli Twoje urządzenie nie zostało zaktualizowane do najnowszej wersji, pojawi się opcja pobrania i zainstalowania aktualizacji. Śmiało i zrób to, aby możliwe było rozwiązanie problemu.

Wyloguj się z iTunes i App Store

Wylogowanie się z iTunes i App Store może wyeliminować drobne problemy, więc warto spróbować, jeśli inne metody nie zadziałały.

Przejdź do Ustawień, a następnie dotknij swojego identyfikatora.

Przewiń w dół, aż zobaczysz Wyloguj się.

Stuknij w to, aby wylogować się z Apple ID. Następnie zaloguj się ponownie i spróbuj uzyskać dostęp do App Store.

Uruchom ponownie swoje urządzenie

Uniwersalna metoda rozwiązywania problemów technicznych polegająca na ponownym uruchomieniu urządzenia z systemem iOS, która rozwiązuje drobne problemy. Wypróbowanie tej prostej poprawki nie zaszkodzi; może rozwiązać problem dla ciebie.

Zgłoś potencjalne problemy ze sprzętem

Jeśli wypróbowałeś wszystkie metody i nadal napotykasz ten sam problem, ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, to skontaktować się z zespołem wsparcia Apple. Istnieje możliwość, że Twój iPhone lub iPad ma problemy sprzętowe, które wymagają uwagi.

Możesz zacząć od umówienia się na spotkanie w lokalnym sklepie Apple i zobaczyć, jak się sprawy mają.

Ostatnie słowa

To może być niesamowicie frustrujące, gdy coś tak prostego jak korzystanie ze sklepu App Store staje się niemożliwe. Jednak dzięki powyższym rozwiązaniom powinieneś być w stanie znaleźć poprawkę i zacząć z niej korzystać bez żadnych problemów.

Następnie dowiedz się, jak wyczyścić pamięć podręczną na iPhonie z czystszymi aplikacjami lub bez nich.

x