Jak naprawić nieautoryzowaną wiadomość urządzenia ADB na Androida

Używasz narzędzi ADB, gdy musisz zrootować swoje urządzenie z Androidem lub komunikować się z nim w jakikolwiek sposób. Narzędzia ADB są bezpłatne i dość łatwe w użyciu, nawet jeśli rootujesz lub uzyskujesz dostęp do urządzenia po raz pierwszy.

To powiedziawszy, ponieważ istnieje tak wiele różnych urządzeń z Androidem z różnymi wersjami Androida, które zostały zmodyfikowane dla ich konkretnego urządzenia, możesz napotkać problemy podczas korzystania z ADB. Podstawowym problemem, który uniemożliwia korzystanie z niego, jest nieautoryzowany komunikat urządzenia ADB.

Po uruchomieniu polecenia urządzeń adb pojawia się komunikat o nieautoryzowanym urządzeniu ADB. Powinien zwrócić kod rejestracyjny urządzenia z napisem „urządzenie” obok niego. Jeśli zwróci kod urządzenia, ale obok niego jest nieautoryzowany, nie będzie można swobodnie komunikować się z urządzeniem.

Napraw nieautoryzowane urządzenie ADB

Ten błąd jest dość łatwy do rozwiązania.

Na Twoim urządzeniu

Prawdopodobnie masz urządzenie podłączone do systemu. Odłącz go i otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do opcji programisty. Może znajdować się na głównym ekranie Ustawienia lub w Ustawieniach systemu.

Lokalizacja różni się w zależności od używanej wersji Androida.

W obszarze Opcje programisty wyłącz debugowanie USB. Pod przełącznikiem debugowania USB będzie dostępna opcja „Odwołaj autoryzacje debugowania USB”. Dotknij go i na wszelki wypadek uruchom ponownie telefon.

Na Twoim komputerze

Uruchom następujące dwa polecenia w wierszu polecenia;

adb kill-server
adb start-server

To są dwa polecenia, więc wprowadź pierwsze i naciśnij Enter. Następnie wprowadź drugi i ponownie dotknij Enter, aby go uruchomić.

Podłącz ponownie urządzenie do komputera

Teraz wróć do opcji programisty na swoim urządzeniu i ponownie włącz debugowanie USB. Podłącz telefon do komputera.

Rozwiń obszar powiadomień, w którym informuje, w jakim trybie urządzenie jest podłączone przez USB. Domyślnie jest to tryb ładowania. Ten bit będzie wymagał trochę eksperymentów, ale wybierz opcję Przenieś pliki, a następnie uruchom polecenie urządzeń adb.

Jeśli nadal zwraca urządzenie jako nieautoryzowane, powtórz proces, ale tym razem wybierz opcję Prześlij zdjęcia. Jeden z tych typów połączeń naprawi nieautoryzowany komunikat urządzenia ADB.

Ten błąd nie ma nic wspólnego ze statusem roota ani tym, czy program ładujący jest odblokowany. Jest to usterka, która sprawia, że ​​narzędzia ADB uważają, że nie są upoważnione do wprowadzania zmian w podłączonym urządzeniu.

Zwykle po podłączeniu urządzenia na telefonie pojawia się monit z prośbą o autoryzację debugowania, ale te autoryzacje nie rejestrują się w ADB, stąd błąd.

x