Jak naprawić niech aplikacje działają w tle resetowanie w systemie Windows 10

Windows 10 1803 został opóźniony z powodu błędu, który Microsoft wykrył na czas przed wydaniem. Udało im się to naprawić, ale to nie znaczy, że 1803 jest pozbawiony błędów. Podobnie jak wszystkie poprzednie główne aktualizacje funkcji systemu Windows 10, ta ma swoje błędy. W niektórych aplikacjach doszło do małej pomyłki bez mikrofonu, która w zasadzie polegała na zresetowaniu dostępu do mikrofonu. Firma Microsoft wprowadziła ostrzeżenie o tym w przyszłych kompilacjach. Coś podobnego, choć znacznie bardziej irytującego, co dzieje się w tej kompilacji, to resetowanie Pozwól aplikacjom działać w tle, nawet po wyłączeniu. Za każdym razem, gdy użytkownik restartuje swój komputer, odświeżanie aplikacji w tle jest ponownie włączane. Oto rozwiązanie tego problemu.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Pozwól aplikacjom działać w tle

Aby naprawić ten błąd, musisz zmodyfikować rejestr systemu Windows, a to wymaga uprawnień administratora. Otwórz rejestr systemu Windows, wpisując Regedit w wyszukiwarce Windows.

Przejdź do następującej lokalizacji.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionBackgroundAccessApplications

Tutaj poszukaj klucza DWORD o nazwie „Migrated”. Jeśli go tam nie ma, kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym panelu i wybierz Nowy> Wartość SWORD (32-bitowa). Nazwij go Migrated i ustaw jego wartość na 4. Dostosuj ustawienie Pozwól aplikacjom działać w tle w dowolny sposób, tj. Wyłącz je całkowicie lub wyłącz dla wybranych aplikacji. Następnie uruchom ponownie system i tym razem ustawienia powinny pozostać zachowane po ponownym uruchomieniu.

Jeśli nie ma szans, że nadal nie pamięta twoich preferencji, otwórz ponownie rejestr systemu Windows i przejdź do następującej lokalizacji.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionSearch

Poszukaj wartości DWORD o nazwie BackgroundAppGlobalToggle i usuń ją. Ponownie dostosuj ustawienia odświeżania aplikacji w tle i uruchom ponownie system, aby sprawdzić, czy nie ustąpią po ponownym uruchomieniu.

W przypadku wielu użytkowników rozwiązuje to problem, a aplikacje, którym zablokowali działanie w tle, nie pojawiają się już w Menedżerze zadań, jednak nie zawsze tak jest. W przypadku niektórych użytkowników aplikacje, które nie mogą uruchamiać się w tle, mogą nadal pojawiać się w Menedżerze zadań, ale niekoniecznie oznacza to, że faktycznie działają. To tylko kolejny błąd będący wynikiem ataku hakerskiego zastosowanego w celu naprawienia pierwotnego problemu.

Ponieważ jest to poprawka błędu, może mieć pewne wyjątki, w których niektóre aplikacje, głównie domyślne, takie jak Edge lub Cortana, nadal działają w tle, mimo że wyłączyłeś dla nich dostęp. Nie ma sposobu, aby to całkowicie naprawić i nie wydaje się, aby Microsoft był świadomy problemu. Niewielu użytkowników zmienia to ustawienie, więc ma sens, że jeszcze mniej doświadcza błędu, a jeszcze mniej go zgłasza.

x