Udostępnij teraz w social media:

PowerShell pozwala dostosować czcionkę, w której wyświetla tekst. Ma kilka określonych czcionek, z których możesz wybierać, więc nie masz do dyspozycji całej biblioteki czcionek, ale te czcionki są przeznaczone do pracy z terminalem, który nie zawiera wszystkich czcionek są. Zmiana czcionki jest łatwa i cokolwiek wybierzesz, możesz ustawić jako domyślną czcionkę w PowerShell. Jeśli próbujesz zmienić domyślną czcionkę i się nie zmieni, możesz się zastanawiać, co robisz źle. Ten problem jest w rzeczywistości problemem z wybraną czcionką.

Napraw czcionkę, która się nie zmienia w PowerShell

Możesz zmienić czcionkę używaną przez PowerShell, klikając prawym przyciskiem myszy pasek tytułu i przechodząc do Właściwości lub Domyślne. W oknie, które zostanie otwarte, znajduje się karta Czcionka, w której możesz wybrać czcionkę i jej rozmiar. Jeśli zmiany, które wprowadzasz w tym oknie, nie przyklejają się, tj. PowerShell nie zapamięta ich przy następnym otwarciu aplikacji, będziesz musiał wybrać inną czcionkę. Kiedy to zrobisz, PowerShell to zapamięta. Może to być problem z każdą czcionką, więc wypróbuj tę, która działa i idź z tym. Możesz także zainstalować inne czcionki, ale przed ich zainstalowaniem upewnij się, że będą działać z programem PowerShell.

Sprawdź -   Jak utworzyć licznik czasu uśpienia dla dowolnej aplikacji w systemie Windows 10

Aby naprawić samą czcionkę, może być konieczne pobranie i zainstalowanie jej od nowa. Trudno powiedzieć, co może powodować problem z czcionką. Kiedy miałem ten problem, czcionka działała dobrze w innych aplikacjach i PowerShell mógł jej użyć w bieżącej sesji. Nie udało się go użyć tylko wtedy, gdy zamknąłem aplikację i uruchomiłem ją ponownie.

Istnieje również fakt, że czcionka może nie być dostępna do pobrania. Te czcionki są zwykle instalowane fabrycznie, więc nie można przejść do popularnych repozytoriów czcionek i je stamtąd pobrać. Możesz to zrobić, jeśli masz dostęp do innego komputera z systemem Windows 10, możesz wyeksportować czcionkę z innego systemu i zainstalować ją na tym, z którym masz problemy z PowerShell. To może zadziałać.

Sprawdź -   Jakie są foldery z aparatu i zapisane zdjęcia w systemie Windows 10

Kolejną sztuczką, którą warto wypróbować, jest uruchomienie PowerShell z uprawnieniami administratora, a następnie zmiana jego czcionki. Ściśle mówiąc, nie potrzebujesz uprawnień administratora, aby dostosować wygląd PowerShell, ale możliwy jest problem z czcionką, teraz wymaga, abyś mógł ją zmienić tylko wtedy, gdy masz uprawnienia administratora w PowerShell.

Wydaje się, że jest to powtarzający się problem w PowerShell i prawie zawsze okazuje się, że jest to problem z czcionką.