Jak naprawić nieznane urządzenie w Menedżerze urządzeń w systemie Windows 10

Zarządzanie urządzeniami w systemie Windows 10 wyświetla listę wszystkich urządzeń podłączonych do systemu. Obejmuje to zarówno urządzenia wewnętrzne, jak i przenośne, a nawet uwzględnia różne wentylatory zainstalowane w systemie, aby chłodzić go podczas pracy. Urządzenia przenośne pojawiają się i znikają, gdy są podłączane / odłączane, ale nadal są tam wymienione. Jeśli podłączyłeś nowe urządzenie i nie działa ono prawidłowo, Menedżer urządzeń jest dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań, co może być nie tak. Jeśli widzisz go jako nieznane urządzenie w Menedżerze urządzeń, masz problem ze sterownikiem. Oto, jak możesz to naprawić.

Podstawowe rozwiązywanie problemów

Możesz być zmęczony tym słyszeniem, ale jeśli urządzenie pojawi się jako nieznane urządzenie, powinieneś spróbować ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu systemu system Windows 10 ponownie wykryje nowy sprzęt podłączony do systemu i wyszuka jego sterowniki. Jeśli to nie zadziała, usuń urządzenie i podłącz je ponownie. Jeśli podłączasz go przez port USB, spróbuj użyć innego portu.

Aktualizacja sterownika

Jak wspomniano wcześniej, jest to problem ze sterownikiem. Z jakiegoś powodu system Windows 10 nie zainstalował sterowników urządzenia. Może to być prosty błąd polegający na tym, że nie mógł znaleźć sterowników lub nie był w stanie poprawnie zidentyfikować urządzenia.

Niezależnie od tego, aby rozwiązać problem, otwórz Menedżera urządzeń i kliknij prawym przyciskiem myszy nieznane urządzenie. Z menu kontekstowego wybierz Aktualizuj dysk, a zobaczysz następujące okno. Wybierz opcję „Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika”. To powinno w większości przypadków załatwić sprawę.

Zastrzeżone sterowniki

W niektórych przypadkach, szczególnie gdy masz do czynienia z drukarkami, ogólne sterowniki znalezione przez system Windows 10 mogą nie wystarczyć. Na szczęście drukarki, które wymagają zastrzeżonych sterowników, sprawiają, że są one łatwo dostępne na stronach internetowych ich producentów. Odwiedź witrynę internetową producenta „nieznanego urządzenia” i pobierz zalecane sterowniki. Zainstaluj je tak, jak każdą aplikację, uruchom ponownie system, a urządzenie powinno działać.

Dodatkowe aplikacje

Rzadko zdarza się, że system Windows 10 nie może znaleźć sterowników dla urządzenia, jednak w niektórych przypadkach system Windows 10 znajdzie tylko jeden lub dwa sterowniki, podczas gdy urządzenie może wymagać zainstalowania dodatkowych aplikacji, aby działało idealnie. Jest to najczęściej widoczne w przypadku iPhone’ów, które wymagają zainstalowania iTunes, lub starszych telefonów z systemem Android, które wymagają zainstalowania narzędzi ADB, a nawet zainstalowania zestawu SDK dla systemu Android.

Jeśli masz podobny problem, poszukaj dodatkowych aplikacji potrzebnych do zarządzania urządzeniem. Te aplikacje nie będą wymienione jako sterowniki, ponieważ nie są sterownikami.

Problemy sprzętowe

Jeśli urządzenie działało idealnie i nagle pojawia się jako nieznane urządzenie, istnieje prawdopodobieństwo, że masz problem ze sprzętem. Może to być coś tak prostego, jak poluzowany kabel do urządzenia wewnętrznego lub urządzenie, które nie działa poprawnie, np. Kable do transmisji danych. Jeśli jest to urządzenie zewnętrzne, spróbuj podłączyć je za pomocą innego kabla. Jeśli jest to urządzenie wewnętrzne i wyczerpałeś wszystkie inne opcje, zleć sprawdzenie systemu profesjonaliście.