Komputery Mac, bez względu na to, czy są to Macbooki, iMaki czy Mac Mini, są używane z monitorami zewnętrznymi. Funkcje systemu macOS działają prawie bezbłędnie, jeśli używasz sprzętu wyprodukowanego przez Apple, ale wszystko, co nie zostało wyprodukowane przez Apple lub które nie jest opatrzone znakiem zatwierdzenia, może, ale nie musi, działać ze wszystkimi funkcjami macOS . Night Shift to funkcja, która została dodana jakiś czas temu w celu zmniejszenia niebieskiego / białego światła na ekranie poprzez przyciemnienie go ciepłym kolorem. To świetna funkcja, ale wygląda na to, że nie zawsze działa z zewnętrznymi monitorami. Oto, w jaki sposób możesz naprawić funkcję Night Shift, która nie działa na monitorach zewnętrznych.

Sprawdź -   Jak zapobiec zmianie kolejności ikon pulpitu w systemie Windows 10

Napraw nocną zmianę dla monitorów zewnętrznych

Istnieją trzy różne sposoby rozwiązania tego problemu. Jest bardzo mało prawdopodobne, że jest to problem związany ze sprzętem, więc jeśli nie masz wyjątkowo starego, kwadratowego monitora, funkcja Night Shift powinna działać na monitorach zewnętrznych.

Podłącz / odłącz monitor

Pierwszą poprawką, którą powinieneś wypróbować, a ta ma zwykle wysoki wskaźnik powodzenia, jest odłączenie monitora od komputera Mac, a następnie podłączenie go ponownie. Upewnij się, że Night Shift jest włączony. Po ponownym podłączeniu monitora zewnętrznego należy go zabarwić cieplejszym kolorem. W tym celu należy również sprawdzić kabel i wszelkie złącza używane do podłączenia monitora do komputera Mac. Jeśli są uszkodzone, mogą zakłócać działanie tej funkcji.

Sprawdź -   Jak to działa i jak go ominąć

Tryb z klapką

Ta poprawka dotyczy wyłącznie komputerów MacBook. Uruchom MacBooka w trybie klapki lub w trybie zamkniętego ekranu. To często prowadzi do aktywacji Night Shift na monitorze zewnętrznym. Gdy Night Shift zacznie działać z monitorem zewnętrznym, możesz uruchomić MacBooka z otwartą pokrywą, jeśli chcesz.

Nocny

Nocny to darmowa aplikacja typu open source, która pozwala kontrolować Night Shift z paska menu. Może w zasadzie włączyć Night Shift bez konieczności przechodzenia przez aplikację Preferencje systemowe i działa świetnie z monitorami zewnętrznymi. Pobieranie Nocny i uruchom go. Pozwól mu zabarwić zewnętrzny monitor i pozwól mu działać przez chwilę. Wyłącz, a następnie włącz Night Shift. To prawdopodobnie naprawi, że funkcja Night Shift nie działa z monitorem zewnętrznym. Możesz usunąć aplikację, jeśli chcesz, ale daje to świetny, szybki sposób zarządzania odcieniem ekranu bezpośrednio z paska menu, dzięki czemu nie ma żadnych szkód w utrzymaniu go.

Sprawdź -   5 najlepszych darmowych strzelanek Linux FPS do kasy

Jedna z trzech poprawek tutaj powinna wymusić włączenie Night Shift na zewnętrznym monitorze. Jeśli pierwsza sztuczka polegała na tym, że wykonałeś zadanie, ale musisz powtarzać krok za każdym razem, gdy uruchamiasz komputer, powinieneś spróbować zdobyć nowe kable / złącza.