01/18/2022

Jak naprawić niską jasność wyświetlacza przy 100 w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Jasność ekranu nie jest skomplikowanym ustawieniem systemu, gdy działa poprawnie. Jeśli wyświetlacz nie wygląda dobrze, tj. Jest zbyt ciemny, nawet przy pełnej jasności, może zajść potrzeba między innymi ponownej kalibracji wyświetlacza. Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować, aby ustawić niską jasność wyświetlacza na poziomie 100.

Niska jasność wyświetlacza przy 100

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek poprawek upewnij się, że problem dotyczy wyświetlacza, a nie oglądanych multimediów. Otwórz kilka różnych obrazów lub odtwórz kilka różnych plików multimedialnych. Upewnij się, że uwzględniasz akcję na żywo, a także treści animowane, aby nie odtwarzać treści, które są słabo oświetlone (jak ten odcinek Game of Thrones).

Sprawdź -   Jak wydrukować listę wiadomości e-mail z folderu programu Outlook

Jeśli wszystkie media są zbyt ciemne, wypróbuj poniższe rozwiązania.

Sprawdź aplikacje innych firm

Jeśli masz zainstalowane aplikacje do modyfikowania interfejsu użytkownika, sprawdź, czy jest coś, co dodaje ulepszenia wizualne na poziomie systemu operacyjnego. Mogą zakłócać jasność lub mogą nie działać poprawnie, powodując przyciemnienie ekranu.

Dodatkowo sprawdź, czy coś mogło dodać nakładkę do ekranu.

Zaznacz opcję Night Light lub F.lux

Podświetlenie nocne to funkcja systemu Windows 10, która dodaje pomarańczowy odcień do ekranu. Sprawdź, czy mogłeś go włączyć. Jeśli wolisz używać F.lux zamiast funkcji natywnej, sprawdź jej ustawienia. To coś więcej niż tylko zabarwienie ekranu na pomarańczowo. Wyłącz go i zobacz, czy rozwiązuje problem.

Uruchom ponownie sterownik karty graficznej

Naciśnij Win + Ctrl + Shift + B na klawiaturze, aby ponownie uruchomić sterownik graficzny. Ekran mignie raz, a sterownik karty graficznej zostanie ponownie uruchomiony.

Sprawdź -   Laptop HP nie łączy się z Wi-Fi w systemie Windows 10 (ROZWIĄZANY)

Sprawdź panel sterowania grafiką

Grafika wyświetlacza jest obsługiwana przez wbudowaną kartę graficzną i zwykle jest to układ Intel. Otwórz ustawienia Intel Graphics i przejdź do zakładki Display. Poszukaj ustawień koloru lub czegoś podobnego.

Zwykle kontrola jasności w systemie Windows 10 i przyciski jasności na klawiaturze zapewniają najwyższy poziom kontroli nad jasnością wyświetlacza, ale ta aplikacja może mu przeszkadzać. Upewnij się, że jasność jest ustawiona na najwyższą wartość również w aplikacji.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterownik karty graficznej

Najlepiej zrobić to w trybie awaryjnym, ponieważ domyślnie działa w trybie niskiej grafiki. Otwórz Menedżera urządzeń i poszukaj kart graficznych. Rozwiń go i kliknij prawym przyciskiem wbudowaną kartę graficzną. Wybierz „Odinstaluj urządzenie”. Uruchom ponownie system, a sterownik karty graficznej powinien zostać ponownie zainstalowany. Jeśli tak nie jest, wróć do Menedżera urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy wbudowaną kartę graficzną i wybierz opcję instalacji lub włączania.

Sprawdź -   Jak używać Nativefier do przekształcania stron internetowych w aplikacje dla systemu Linux

Skalibruj wyświetlacz

W wyszukiwarce Windows wprowadź następujące informacje.

Calibrate display color

Otworzy się aplikacja do kalibracji wyświetlacza. Przeczytaj instrukcje, które mówią, jak skalibrować wyświetlacz. Zmieniaj ustawienia, aż ekran będzie wyglądał lepiej, ale pamiętaj, że kolory nie będą wyblakłe.

Sprawdź BIOS

Niektóre laptopy mają kontrolę jasności w systemie BIOS. Nie możemy podać ostatecznej listy, które z nich mają, a które nie, ani nie możemy powiedzieć, gdzie szukać w BIOS-ie. Uzyskaj dostęp do systemu BIOS i przeszukaj ustawienia jasności. Jeśli je znajdziesz, upewnij się, że nie są ustawione zbyt nisko.

Poza tym jest możliwe, że twój sprzęt jest uszkodzony. Jeśli powyższe nie pomoże, poproś o sprawdzenie wyświetlacza pod kątem problemów.

x