Jak naprawić odłączanie bezprzewodowej myszy USB w systemie Windows 10

Płytki gąsienic różnią się jakością; niektóre są świetne, a inne nie. Nie chodzi tylko o posiadanie precyzyjnego panelu dotykowego, który może wykonywać gesty. Chodzi także o sam sprzęt. Niektóre laptopy preferują estetykę panelu dotykowego i ostatecznie dają użytkownikom coś, czego nie można używać. Na przykład niektóre laptopy Lenovo są wyposażone w coś, co najlepiej można opisać jako błyszczącą, stalową płytkę na panel dotykowy. Inne laptopy mają coś, co jest znacznie lepsze w użyciu. Niezależnie od tego, dla niektórych użytkowników mysz jest nadal lepsza. Jeśli podłączasz mysz do laptopa, bezprzewodowa mysz USB jest lepsza. W większości przypadków będzie działać bez zarzutu, choć czasami może działać. Jeśli twoja mysz USB jest opóźniona lub nie odpowiada losowo, dzieje się tak dlatego, że rozłącza się, gdy nie powinna. Oto jak naprawić odłączanie i opóźnianie bezprzewodowej myszy USB w systemie Windows 10.

Jeśli nie używasz myszy USB przez jakiś czas, system Windows ją wyłącza. Aby użyć go ponownie, wystarczy kliknąć dwukrotnie, a system Windows ponownie go włączy. Jest to prosta funkcja oszczędzania energii, która może spowodować odłączenie bezprzewodowej myszy USB. Istnieją trzy możliwe sposoby rozwiązania tego problemu.

Zarządzanie zasilaniem USB

System Windows może wyłączać nieużywane urządzenia, aby oszczędzać energię. Jest to przydatna funkcja, ale czasami może działać z niektórymi urządzeniami USB. Może to być problem z urządzeniem, które nie jest przystosowane do pracy z tą funkcją lub aktualizacja mogła coś wyłączyć. Szybką naprawą jest wyłączenie zarządzania energią dla portów USB.

Otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Kliknij dwukrotnie urządzenie USB iw oknie właściwości przejdź do zakładki Zarządzanie energią. Usuń zaznaczenie opcji „Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii”. Twoja mysz powinna przestać się losowo rozłączać. Należy zwrócić uwagę, że nie wszystkie urządzenia USB mają zakładkę zarządzania energią.

Selektywne zawieszanie USB

Twój plan zasilania może również zawiesić urządzenie USB, aby oszczędzać energię. Różni się to od funkcji zarządzania energią, którą wyłączyłeś w poprzedniej sekcji. Musisz to ustawić na podstawie planu. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę baterii w zasobniku systemowym i wybierz „Opcje zasilania”. Kliknij bieżący plan zasilania, a następnie kliknij „Zaawansowane ustawienia planu zasilania”. Na karcie ustawień zaawansowanych znajdź „Ustawienia USB”. Rozwiń tę sekcję i wyłącz ustawienia selektywnego zawieszania USB.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterownik

Jeśli wszystko inne nie spowoduje odłączenia lub opóźnienia myszy USB, spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować sterownik. Otwórz Menedżera urządzeń i zlokalizuj mysz USB w Myszach i innych urządzeniach wskazujących. Kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć jego właściwości. W oknie Właściwości przejdź do karty Dysk i kliknij „Odinstaluj urządzenie”. Windows go odinstaluje. Wyjmij klucz sprzętowy bezprzewodowej myszy USB i włóż go ponownie. System Windows zainstaluje urządzenie i powinien rozwiązać problem.

Problemy z portem

Istnieje niewielka szansa, że ​​jest to problem ze sprzętem. Jeśli nic innego nie działa, spróbuj zmienić port, do którego podłączyłeś klucz. Podłącz inne urządzenie do portu, do którego była podłączona bezprzewodowa mysz USB. Sprawdź, czy jest problem. Możesz spróbować podłączyć pamięć USB i sprawdzić, czy możesz przesłać pliki lub czy system Windows ma problem z wykryciem urządzenia. Jeśli inne urządzenia powodują problemy, możliwe, że masz problem z portem. Nie ma się czym martwić. Może to być prosta naprawa, ale upewnij się, że ktoś wprawny ją obejrzy.