Udostępnij teraz w social media:

Możemy tylko pomarzyć o dniu, w którym aktualizacja systemu Windows 10 niczego nie zepsuje. Mniejsze aktualizacje, które pojawiają się co miesiąc, mają mniej problemów, ale główne aktualizacje zawsze zawierają błędy. Te błędy nie wpływają na wszystkich, więc większość ludzi obwinia swoje systemy. Aktualizacja Windows 10 Fall Creators powoduje problemy z rozłączaniem Wi-Fi u niektórych użytkowników. Poprawka jest prosta, ale ma swoje wady. Dla przeciętnego użytkownika ta poprawka nie wpłynie negatywnie na żadne ważne funkcje, ale zaawansowani użytkownicy mogą nie uznać tego za wykonalne rozwiązanie.

Odłączanie Wi-Fi nie jest rzadkim problemem, więc jeśli doświadczałeś go przed aktualizacją Fall Creators, to rozwiązanie może go nie naprawić.

Sprawdź -   Jak naprawić brak dźwięku w aktualizacji systemu Windows 10 z kwietnia

Napraw odłączanie WiFi

Aby rozwiązać problem z Wi-Fi w systemie Windows 10 po aktualizacji Fall Creators, należy wyłączyć adapter wirtualny Microsoft Wi-Fi Direct.

Aby wyłączyć adapter wirtualny Microsoft Wi-Fi Direct, otwórz Menedżera urządzeń. Możesz po prostu wpisać go w wyszukiwarce Windows, aby go znaleźć. Jeśli wyszukiwanie w systemie Windows jest uszkodzone, jak w przypadku wielu osób, wpisz „devmgmt.msc” w polu uruchamiania, aby otworzyć Menedżera urządzeń.

Z menu Widok wybierz „Pokaż ukryte urządzenia”.

Następnie rozwiń Urządzenia sieciowe i poszukaj wirtualnego adaptera Microsoft Wi-Fi Direct. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wyłącz urządzenie” z menu kontekstowego. Uruchom ponownie komputer (nie pomijaj tego kroku).

Sprawdź -   Jak uzyskać alerty dotyczące wysokiego procesora i pamięci RAM w systemie Windows 10

Twoje rozłączanie WiFi powinno zostać naprawione. Jest jeszcze jedno rozwiązanie, które możesz wypróbować, jeśli poniższe efekty uboczne nie są czymś, z czym możesz pracować.

Sprawdź, czy producent laptopa lub komputera stacjonarnego ma jakieś sterowniki dla karty wirtualnej. Jeśli tak, zainstaluj je zamiast ogólnych, które instaluje system Windows 10. Możliwe, że może to rozwiązać problem, ale niewielu producentów urządzeń publikuje własne sterowniki, dlatego to konkretne rozwiązanie jest raczej ograniczone.

Skutki uboczne

Wirtualny adapter Microsoft Wi-Fi Direct nie jest bezużytecznym urządzeniem. Nie wszyscy go używają, ale to nie czyni go bezużytecznym. Jeśli masz zamiar skorzystać z tego rozwiązania, wiedz, że wiąże się ono z efektami ubocznymi.

Sprawdź -   Jak wyświetlić okienko podglądu Eksploratora plików w systemie Windows 10

Wyłączenie wirtualnego adaptera Microsoft Wi-Fi Direct spowoduje wyłączenie funkcji mobilnego punktu dostępu w systemie Windows 10. Jeśli używasz go do łączenia innych urządzeń, takich jak telefon, z Internetem, nie będziesz w stanie tego zrobić. Nierzadko zdarza się, że zwykli użytkownicy tworzą mobilny punkt dostępu, więc może to być dla Ciebie przełomem.

Funkcja Projektuj na ten komputer w systemie Windows 10 przestanie działać. Ta funkcja nie jest tak szeroko stosowana. W rzeczywistości może być używany tylko do celów demonstracyjnych z kilkoma innymi, bardzo niszowymi przypadkami użycia. Jeśli nie korzystasz z funkcji mobilnego punktu dostępowego, nie będzie to duża strata.