Jak naprawić panel Emoji, który nie otwiera się w systemie Windows 10

Firma Microsoft dodała łatwo dostępny panel emoji do systemu Windows 10 w aktualizacji Fall Creators. Ten panel emoji może pojawić się wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Win +. skrót klawiszowy. Panel zawiera zwykły zestaw emoji posortowanych w konwencjonalne kategorie. Nie wyglądają tak, jak zwykle emoji na iPhonie lub telefonie z Androidem, ale wszystkie są w większości. Niestety, wielu użytkowników, którzy przeszli na aktualizację Fall Creators Update, nie widzi panelu emoji. Oto jak naprawić panel emoji systemu Windows 10, który się nie otwiera.

Panel emoji systemu Windows 10 nie otwiera się

Z jakiegoś powodu panel emoji w systemie Windows 10 jest powiązany z językiem klawiatury. W szczególności, jeśli jako język wprowadzania ustawiono język inny niż angielski (Stany Zjednoczone), panel emoji nie zostanie otwarty. Aby to naprawić i zmienić język wprowadzania, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Czas i język. Przejdź do karty Region i język i ustaw język angielski (Stany Zjednoczone) jako język wprowadzania.

To powinno załatwić sprawę, ale jeśli nie, spróbuj zmienić kraj lub region na Stany Zjednoczone.

Po zmianie języka dotknij Win +. ponownie, a panel emoji zostanie otwarty.

Alternatywne rozwiązania

Nie trzeba dodawać, że to rozwiązanie nie jest rozwiązaniem. Microsoft ograniczył panel emoji do języka angielskiego (Stany Zjednoczone), co jest śmieszne. Zmiana języka tylko po to, by mieć dostęp do kreskówkowych głów, nie jest zbyt praktyczna. Ludzie będą musieli trzymać się swojego francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego itp. Języków wejściowych, ponieważ właśnie tego potrzebują.

Jednym z rozwiązań jest czekanie, aż Microsoft to naprawi, tj. Wprowadzenie tej „funkcji” w innych językach. Nie ma harmonogramu, kiedy to się stanie.

Lepszym, bardziej praktycznym rozwiązaniem jest użycie aplikacji o nazwie Winmoji do pobierania emoji w systemie Windows 10. Ta aplikacja została wydana tuż przed ogłoszeniem przez Microsoft panelu emoji, ale jest wyjątkowo zbliżona do funkcji standardowej. Musisz ręcznie wkleić emoji i nie jest ono automatycznie wstawiane, tak jak w przypadku panelu emoji, ale aplikacja jest znacznie bardziej praktyczna niż konieczność używania innego języka wprowadzania.

Mogą istnieć wyjątki od tego „błędu”. Według kilku użytkowników Reddit, panel emoji otwiera się, mimo że nie używają angielskiego (Stany Zjednoczone) jako języka wejściowego. Każdy, kto nie ma dostępu do panelu emoji, może to jednak zrobić po zmianie języka.

x