01/18/2022

Jak naprawić prędkość procesora jest ograniczona przez oprogramowanie układowe systemu w systemie Windows

Udostępnij teraz w social media:

Przeglądarka zdarzeń w systemie Windows rejestruje prawie wszystko, co dzieje się w systemie. Jeśli system działa poprawnie, jeśli otrzymujesz losowe monity lub komunikaty o błędach, przeglądarka zdarzeń jest dobrym miejscem do rozpoczęcia badania. Nie wskaże Ci problemu, ale pomoże zidentyfikować, co może się dziać. Każde wydarzenie jest opatrzone datą i zwykle towarzyszy mu krótki opis. Jednym szczególnym ostrzeżeniem, które może Cię niepokoić, jest to, że procesor prędkości jest ograniczony przez ostrzeżenie dotyczące oprogramowania układowego systemu.

Prędkość procesora jest ograniczona przez oprogramowanie systemowe

Pełny opis tego ostrzeżenia wygląda mniej więcej tak;

Szybkość procesora 7 w grupie 0 jest ograniczona przez oprogramowanie systemowe. Procesor znajdował się w stanie obniżonej wydajności przez 203363 sekundy od ostatniego raportu.

Numer procesora i numer grupy będą się różnić w zależności od systemu, podobnie jak okres. Teraz wszystko, co mówi, że procesor jest ograniczony, będzie niepokojące, ale naprawa jest dość prosta.

Ustaw prędkość procesora w planie zasilania

Twój plan zasilania może między innymi zarządzać ilością energii przekazywanej do procesora. Jeśli wartość jest ustawiona zbyt nisko, otrzymasz powolny procesor i ostrzeżenie „Prędkość procesora jest ograniczona przez oprogramowanie układowe systemu”.

Sprawdź -   Jak podłączyć kontroler Xbox do komputera Mac

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę baterii / zasilania na pasku zadań. Wybierz „Opcje zasilania” z menu kontekstowego. Kliknij „Zmień ustawienia planu” obok bieżącego planu zasilania. Następnie kliknij „Zmień zaawansowane ustawienia zasilania” u dołu. W oknie Opcje zasilania przewiń w dół i rozwiń pole Zarządzanie energią procesora. Upewnij się, że minimalny stan procesora na baterii i na zasilaniu nie jest ustawiony zbyt nisko.

Technologia SpeedStep

To ograniczenie szybkości w przypadku konkretnego procesora jest cechą układów scalonych Intel. Ta funkcja nosi nazwę SpeedStep Technology i umożliwia oprogramowaniu ograniczenie ilości energii, jaką może zużyć procesor. Powyższa poprawka jest w zasadzie prostym sposobem na jej dostosowanie. Możesz go całkowicie wyłączyć, jeśli chcesz, ale aby to zrobić, musisz odwiedzić BIOS swojego systemu.

Sprawdź -   Jak w łatwy sposób tworzyć skróty na pulpicie w systemie Windows 10

Uzyskaj dostęp do systemu BIOS i poszukaj zaawansowanych ustawień zasilania lub czegokolwiek, co nazywa się SpeedStep, i zmień jego stan na Wyłączone. Zapisz zmiany i uruchom system.

Chociaż możesz wyłączyć technologię SpeedStep zarówno w systemie BIOS, jak iw systemie Windows, zalecamy korzystanie z graficznego interfejsu użytkownika systemu Windows, aby to zrobić. Jest łatwiejszy do odwrócenia, zapewnia większą kontrolę, a jeśli nie wiesz zbyt wiele o swoim BIOS-ie, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak.

x