Jak naprawić przegrzanie zasilacza w systemie Windows 10

Ładowarka do laptopa zwykle nie jest przegrzewanym elementem sprzętowym. Zazwyczaj procesor lub procesor graficzny działa zbyt gorąco i może powodować problemy, ale czasami ładowarka do laptopa zacznie się nagrzewać bardziej niż zwykle. Jest to niebezpieczne, ponieważ oznacza, że ​​urządzenie zużywa zbyt dużo energii lub coś jest nie tak z tym, jak pobiera energię. Oto kilka rzeczy, które możesz spróbować naprawić przegrzaniu zasilacza.

Te poprawki dotyczą laptopów z systemem Windows 10. Jeśli masz komputer MacBook z przegrzanym zasilaczem, upewnij się, że jest on oryginalny, a nie marką innej firmy lub podróbką. Możesz wypróbować niektóre z innych poprawek, które tutaj wymieniliśmy, ale w większości przypadków powinieneś je zabrać do Apple Store.

Użyj oryginalnego adaptera

Najlepiej zawsze używać oryginalnego zasilacza dostarczonego z laptopem. Jeśli jest uszkodzony, postaraj się uzyskać jego oryginalny zamiennik zamiast zewnętrznego lub taniej. Nie zawsze jest to możliwe i często jest źródłem wielu problemów z laptopami.

Wspaniałą rzeczą w laptopach z systemem Windows 10 jest to, że można łatwo wymienić uszkodzone części za stosunkowo niewielkie pieniądze. Nie skończysz na tym, że wyrzucasz mnóstwo gotówki, jakbyś miał naprawić MacBooka. Wadą tego jest to, że wielu producentów przestaje zamieniać starsze modele laptopów lub nie dostarcza ich na całym świecie. Istnieje również fakt, że istnieje wiele różnych modeli laptopów i znalezienie oryginalnego adaptera do jednego może być trudne.

Wymagania dotyczące mocy a pojemność

Wszystkie zasilacze nie zapewniają jednakowej mocy wyjściowej, tj. Watów energii elektrycznej. Podobnie niektóre laptopy zużywają mniej energii niż inne. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że zasilacz używany z laptopem spełnia jego wymagania. Przegrzanie zasilacza zazwyczaj wskazuje na laptopa, który potrzebuje więcej energii niż może zapewnić zasilacz. Jedynym rozwiązaniem jest zastąpienie go tym, który spełnia jego wymagania. Jeśli nadal masz oryginalny adapter do laptopa, spójrz na niego i znajdź adapter, który może zapewnić taką samą moc.

Sprawdź kable i przedłużenia

Zasilacz zwykle składa się z dwóch części; klocek z kablem, który łączy się z laptopem, oraz odłączany kabel, który łączy się z gniazdem zasilania. Sprawdź odłączany kabel i sprawdź, czy nie jest uszkodzony. Łatwo jest znaleźć wysokiej jakości zamiennik.

Jeśli podłączasz adapter do karty rozszerzeń, sprawdź płytę pod kątem problemów. Upewnij się, że do płyty nie podłączasz zbyt wielu urządzeń. Być może używasz tylko przydzielonych gniazd na płycie, ale urządzenia, które podłączasz, mogą zużywać więcej energii, niż płyta może obsłużyć.

Aby obejść ten problem, możesz spróbować podłączyć zasilacz bezpośrednio do gniazda lub znaleźć dobrą kartę rozszerzeń, która poradzi sobie z energochłonnym sprzętem.

Wreszcie dobrym pomysłem może być podłączenie zasilacza do źródła zasilania za pomocą stabilizatora. Jeśli zmienia się prąd, może to uszkodzić zasilacz. Stabilizator zapobiegnie temu, a jeśli wystąpią duże wahania lub zwarcie, stabilizator będzie miał wbudowany wyłącznik, który ochroni sprzęt przed uszkodzeniem.

Ogólna wentylacja i umieszczenie

Ogólnie rzecz biorąc, zasilacz nie potrzebuje miejsca na oddychanie, ale nie należy go umieszczać w miejscach, w których może gromadzić się ciepło. Oznacza to, że nie należy go ukrywać pod dywanem lub w szufladzie, aby ukryć bałagan w drutach itp. Jeśli korzystasz z laptopa w łóżku, nie pozwól, aby zasilacz usiadł na łóżku lub został pochowany pod kocami. Zniechęcaj zwierzaki do siedzenia na nim.

Sprzęt podkręcony

Sprzęt na laptopach jest zazwyczaj zablokowany, aby działać na pewnym poziomie. Ten poziom jest zwykle ustawiony poniżej maksymalnej wydajności. Użytkownicy mogą go podkręcać. Ściśle mówiąc, zasilacz, zwłaszcza jeśli jest oryginalny, został zbudowany w celu dostarczania zasilania do laptopa, gdy pracuje z maksymalną wydajnością. Przetaktowywanie nie powinno obciążać zasilacza, ale nadal może mieć negatywny wpływ. Możesz spróbować przywrócić podkręcenie i uruchomić sprzęt na poziomie fabrycznym. Jeśli nie masz oryginalnego / oryginalnego adaptera i naprawdę chcesz naprawdę użyć podkręconego sprzętu, spróbuj znaleźć zasilacz, który może dostarczyć więcej energii w razie potrzeby. Ostrzegamy jednak, że może to być niebezpieczne dla reszty sprzętu laptopa. Podkręcanie to generalnie ryzykowny biznes.

Producenci zasilaczy

Rozmawialiśmy o tym, jak korzystanie z zasilacza innego laptopa nie jest bezpieczne. Jednym z powodów, dla których to cytowaliśmy, są autorskie ładowarki, np. Dell nie lubi tego, gdy nie używasz oryginalnego adaptera w ich laptopach. W niektórych przypadkach mają tendencję do blokowania ładowania. To powiedziawszy, jeśli utknąłeś przy użyciu adaptera do innego laptopa z tym, nie mieszaj producentów. Być może uda Ci się uniknąć użycia innego adaptera Dell w laptopie Dell, ale nigdy nie powinieneś próbować używać z nim HP lub Acer.

Problemy z baterią

Przegrzanie zasilacza może sygnalizować problemy z akumulatorem. Jeśli bateria nie jest oryginalna lub jest prawidłowo podłączona, może to utrudniać przepływ prądu do laptopa. To z kolei może objawiać się rozgrzewaniem adaptera. Sprawdź akumulator. Jeśli akumulator jest wymienny, spróbuj przez chwilę uruchomić laptopa bez akumulatora i sprawdź, czy adapter nadal się nagrzewa. Jeśli tak nie jest, najprawdopodobniej masz problemy z baterią.

Podłączone urządzenia peryferyjne

Laptop może ładować telefony, urządzenia monitorujące aktywność, małe urządzenia Bluetooth i wiele innych. Ma port do zasilania, nawet gdy jest wyłączony. To powiedziawszy, nie możesz po prostu podłączyć do niego wszystkiego i czegokolwiek. Sprawdź, jakie urządzenia masz podłączone do laptopa i usuń wszystko, co jest zbyt energochłonne. Dobrym pomysłem może być brak połączenia i ładowanie czegokolwiek za pośrednictwem laptopa i sprawdzenie, czy problem zniknie.

Wewnętrzne okablowanie i obwody

Problem z wewnętrznymi okablowaniem i obwodami laptopa może również powodować przegrzanie adaptera. Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest oddanie go do naprawy. Może nie być w stanie samodzielnie stwierdzić, co jest nie tak, więc warto przyjrzeć się temu profesjonalnie.

Ogólnie rzecz biorąc, zasilacz trochę się nagrzeje, ale gdy zbyt mocno się nagrzeje, do momentu, w którym trudno go dotknąć, musisz się martwić.