Udostępnij teraz w social media:

Błędy systemu Windows 10 i menu Start są zawsze nieprzewidywalne. Jeśli zdarzy ci się mieć problem z menu Start, który robi również wielu innych użytkowników, będziesz musiał liczyć na szczęście. Niewyraźne problemy z menu Start rzadko wymagają naprawy innej niż utworzenie nowego profilu użytkownika lub zainstalowanie nowego systemu Windows 10. Jeśli masz przypięty kafelek aplikacji do menu Start, ale jest niewidoczny, istnieje prosta poprawka.

Napraw kafelek aplikacji przypięty, ale niewidoczny

Na poniższym zrzucie ekranu zarysowany obszar wskazuje kafelek aplikacji, który jest przypięty, ale niewidoczny. Jedyny sposób, w jaki wiem, że jest tam przypięty kafelek, to dlatego, że go pamiętam. Poza tym nie ma nic, nawet podpowiedź wskazująca, że ​​jest tam kafelek. Wygląda na to, że płytka została odpięta.

Sprawdź -   Jak odrzucić powiadomienia systemu Windows 10 za pomocą skrótu klawiaturowego

Jeśli spróbujesz przypiąć taką aplikację do menu Start, aby rozwiązać problem, menu kontekstowe pokaże opcję odpięcia, co oznacza, że ​​aplikacja jest już przypięta. Poprawka jest prosta; odpiąć kafelek, a następnie ponownie go przypiąć.

Po odpięciu i ponownym przypięciu kafelka pojawi się on w menu Start. Nie zostanie przywrócona do pierwotnej pozycji. Będziesz musiał zmienić rozmiar i ponownie go zmienić.

Ten mały błąd pojawił się znikąd, gdy użyłem kafelka do otwarcia programu Excel. Może to mieć coś wspólnego z programem Excel, ale znacznie bardziej prawdopodobne jest, że jest to problem z menu Start. Jest to poprawka dla jednego kafelka, ale jeśli nadal występuje z wieloma kafelkami w menu Start, a ty w końcu odpinasz i przypinasz je z powrotem, problem pogłębia się. Możesz spróbować uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z menu Start, ale nie ma gwarancji, że zadziała.

Sprawdź -   Jak kodować kolorami wydarzenia kalendarza programu Outlook za pomocą kategorii

Jeśli twoje szczęście jest szczególnie złe, a ty także niedziałasz wyszukiwania w systemie Windows, możesz uzyskać dostęp do aplikacji z listy aplikacji, kliknąć ją prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Odepnij od startu.

Jeśli ten błąd wystąpi w przypadku tej samej aplikacji, prawdopodobnie menu Start nie jest winne. Możesz spróbować zresetować aplikację z aplikacji Ustawienia w systemie Windows 10 lub jeśli jest to aplikacja komputerowa z opcją naprawy, możesz jej użyć. Jeśli zresetowanie nie działa, być może trzeba odinstalować, a następnie ponownie zainstalować aplikację. Jeśli po tym wszystkim nadal będziesz mieć problem, możliwe, że sama aplikacja jest wadliwa i potrzebuje naprawy, którą programista musi zrobić.