Jak naprawić przypięty kafelek aplikacji, ale niewidoczny w menu Start w systemie Windows 10

Windows 10 i błędy w menu Start są zawsze nieprzewidywalne. Jeśli zdarzy ci się mieć problem z menu Start, który robi wielu innych użytkowników, musisz liczyć się z tym, że masz szczęście. Niejasne problemy z menu Start rzadko mają rozwiązanie inne niż utworzenie nowego profilu użytkownika lub zainstalowanie nowego systemu Windows 10. Jeśli masz kafelek aplikacji przypięty do menu Start, ale jest on niewidoczny, istnieje prosta poprawka.

Napraw kafelek aplikacji przypięty, ale niewidoczny

Na poniższym zrzucie ekranu zaznaczony obszar wskazuje przypięty, ale niewidoczny kafelek aplikacji. Jedyny sposób, w jaki wiem, że jest tam przypięty kafelek, jest taki, że go pamiętam. Poza tym nie ma nic, nawet podpowiedzi, która wskazywałaby, że jest tam kafelek. Wygląda na to, że kafelek został odpięty.

Jeśli spróbujesz przypiąć taką aplikację do menu Start, aby rozwiązać problem, menu kontekstowe pokaże opcję odpięcia, co oznacza, że ​​aplikacja jest już przypięta. Poprawka jest prosta; odpiąć kafelek, a następnie przypiąć go ponownie.

Po ponownym odpięciu i przypięciu kafelka pojawi się on w menu Start. Nie zostanie przywrócony do pierwotnej pozycji. Będziesz musiał zmienić rozmiar i ponownie umieścić go.

Ten mały błąd pojawił się znikąd, gdy użyłem kafelka do otwarcia programu Excel. Może to mieć coś wspólnego z programem Excel, ale bardziej prawdopodobne jest, że jest to problem z menu Start. Jest to poprawka dla jednego kafelka, ale jeśli zdarza się to z wieloma kafelkami w menu Start, a skończysz odpinać je i ponownie przypinać, problem się pogłębia. Możesz spróbować uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z menu Start, ale nie ma gwarancji, że zadziała.

Jeśli twoje szczęście jest szczególnie złe, a także zepsute wyszukiwanie w systemie Windows, możesz uzyskać dostęp do aplikacji z listy aplikacji, kliknąć ją prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Odepnij od początku.

Jeśli ten błąd występuje w tej samej aplikacji, prawdopodobnie nie można winić menu Start. Możesz spróbować zresetować aplikację w aplikacji Ustawienia w systemie Windows 10 lub jeśli jest to aplikacja komputerowa z opcją naprawy, możesz jej użyć. Jeśli zresetowanie nie zadziała, może być konieczne odinstalowanie, a następnie ponowne zainstalowanie aplikacji. Jeśli po tym wszystkim nadal będziesz doświadczać tego problemu, możliwe, że sama aplikacja jest wadliwa i wymaga poprawki, co musi zrobić programista.