01/18/2022

Jak naprawić sprawdzanie pisowni na czacie Steam, który nie działa w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Steam ma dedykowaną funkcję czatu i sprawdzanie pisowni. Możesz lub nie lubić sprawdzania pisowni na czacie Steam, ponieważ jest to nieformalny kanał komunikacji, a pisownia nie będzie dla nikogo tak ważna. To powiedziawszy, jeśli korzystasz z systemu Windows 10 i chcesz użyć sprawdzania pisowni w Steam, ale nie możesz go uruchomić, jest poprawka.

Napraw sprawdzanie pisowni na czacie Steam

Sprawdzanie pisowni na czacie Steam wydaje się być funkcją dodaną przez Steam i to trochę prawda. Czat Steam ma funkcję sprawdzania pisowni, ale działa z funkcją sprawdzania pisowni w Windows 10. Jeśli masz wyłączone sprawdzanie pisowni w systemie Windows 10, sprawdzanie pisowni na czacie Steam nie będzie działać.

Sprawdź -   Jak uzyskać menu kontekstowe systemu Windows 10 w systemie Windows 11?

Włącz sprawdzanie pisowni w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Urządzenia. Wybierz kartę Wpisywanie i włącz przełącznik „Podświetlaj błędnie napisane słowa”.

Włącz sprawdzanie pisowni na czacie Steam

Otwórz okno Znajomi i kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu. Spowoduje to otwarcie ustawień okna znajomych. Przejdź do zakładki Czat i wyłącz wcześniej opcję „Wyłącz sprawdzanie pisowni w wiadomościach czatu”.

Na wszelki wypadek zamknij Steam, a następnie uruchom go ponownie. Otwórz okno Znajomi i wybierz osobę, do której chcesz wysłać wiadomość. Wszelkie błędnie wpisane słowa będą oznaczone czerwoną falistą linią.

Sprawdzanie pisowni podkreśla tylko błędnie napisane słowa. Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy błędnie napisane słowo, nie zobaczysz żadnych sugestii. Funkcja nie poprawia automatycznie słów ani nie oferuje żadnych poprawek. Po prostu mówi ci, że twoja pisownia jest nieprawidłowa.

Sprawdź -   Jak uruchamiać aplikacje w trybie administratora z pola uruchamiania w systemie Windows 10

Musisz samodzielnie poprawić pisownię. Musisz zapamiętać lub odgadnąć, jak błędnie napisane słowo zostało zapisane, a następnie to naprawić. Zasadniczo działa tylko ze sprawdzaniem pisowni w systemie Windows 10, ale nie z funkcją automatycznej korekty. Jest to przydatne do wykrywania literówek.

Jeśli nadal nie możesz sprawdzić pisowni na czacie Steam, aby działać, sprawdź ustawienia języka. Zwykle, jeśli zainstalowałeś angielski jako język domyślny, należy również zainstalować funkcję sprawdzania pisowni. Jeśli tak nie jest, pobierz go i sprawdź pisownię. Możesz przetestować tę funkcję w Edge lub OneNote, aby upewnić się, że działa. Jeśli działa w obu tych aplikacjach, ale nie w czacie Steam, możesz sprawdzić, czy klient Steam wymaga aktualizacji. Jeśli to nie zadziała, a naprawdę potrzebujesz sprawdzania pisowni do pracy, możesz wypróbować nową instalację Steam.

Sprawdź -   Jak zsynchronizować jasność na wielu wyświetlaczach w systemie Windows 10

x