Jak naprawić status „Zablokowany” w qBittorrent dla Windows

Czy klient qBittorrent wyświetla status „Zablokowany” dla Twoich pobrań? Oznacza to, że za pośrednictwem klienta torrent nie odbywa się żadne pobieranie. Kiedy twoje oprogramowanie torrentowe wyświetla ten status, oznacza to, że nie udało mu się ustanowić połączenia pomiędzy starterami, osobami, które mają pobrane dane torrentowe, a rówieśnikami, ludźmi takimi jak ty, którzy pobierają te dane. Ale dlaczego?

W tym artykule zbadamy, dlaczego status pobierania w kliencie qBittorrent utknął na „Zablokowano” i jak można wznowić pobieranie.

Dlaczego status pobierania qBittorrent utknął na „Zablokowany”?

Kilka czynników może spowodować zatrzymanie pobierania w kliencie qBittorrent. Oto kilka z nich:

 • Jako rówieśnik masz bardzo ograniczony dostęp do siewników lub nie masz go wcale.
 • Siewniki są dostępne, ale Twoje połączenie internetowe nie jest wystarczająco mocne, aby zapewnić stabilność połączenia z nimi.
 • Twój program antywirusowy lub Windows Defender blokuje pobieranie qBittorrent.
 • Plik torrent, którego używasz do pobrania, jest uszkodzony.
 • Źle skonfigurowane ustawienia klienta torrent zakłócają proces pobierania.
 • Masz za mało miejsca na dysku, na który pobierasz dane.
 • Twój dostawca usług internetowych nie pozwala na pobieranie plików torrent.

Teraz, gdy znasz przyczyny, zastosuj następujące poprawki, aby wznowić zatrzymane pobieranie.

1. Wykonaj kilka wstępnych kontroli

Najpierw wykonaj następujące kontrole wstępne:

 • Zamknij wszystkie procesy qBittorrent działające w tle. Aby to zrobić, otwórz Menedżera zadań, zlokalizuj procesy qBittorrent, kliknij każdy z nich prawym przyciskiem myszy i naciśnij Zakończ zadanie. Następnie uruchom ponownie klienta torrent od zera.
 • Zamknij wszystkie aplikacje działające w tle, w tym qBittorrent, i daj swojemu urządzeniu nowy start.
 • Uruchom klienta qBittorrent jako administrator, aby upewnić się, że ograniczenia systemu operacyjnego nie powodują tego problemu. Aby to zrobić, wyszukaj „qBittorrent” w wyszukiwarce Windows, kliknij prawym przyciskiem myszy klienta torrent i wybierz Uruchom jako administrator.
 • Czy w Twoim kraju dozwolone jest korzystanie z klientów torrent? Jeśli nie, będziesz musiał włączyć VPN na swoim urządzeniu, aby ominąć ograniczenia geograficzne.
 • Anuluj inne pobieranie i wysyłanie, aby qBittorrent mógł wykorzystać jak najwięcej przepustowości.
 • Czy w kliencie torrentowym jest uruchomionych wiele plików do pobrania jednocześnie? Jeśli tak, anuluj inne pobieranie z wyjątkiem tego, które chcesz pobrać w trybie pilnym.
 • Wymuś wznowienie wstrzymanego pobierania. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy zatrzymane pobieranie i kliknij Wymuś wznowienie.
 • Upewnij się, że na dysku, na który pobierasz dane, jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić nowe pliki do pobrania.
 • Zmień swój serwer DNS. Pomoże Ci to ominąć ograniczenia nałożone przez Twojego dostawcę usług internetowych.

Jeśli powyższe wstępne kontrole nie przyniosły skutku, a problem nadal występuje, zastosuj pozostałe poprawki.

2. Sprawdź, czy nie występują problemy z backendem

Może nie tylko Ty, ale każdy użytkownik qBittorrent może spotkać się z tym samym problemem. Powód? Z powodu problemu z backendem klientów torrent. Dlatego wykluczenie tej możliwości uratuje Cię od zmagań z rozwiązaniem problemu, który przekracza Twoje możliwości.

Aby to zrobić, otwórz przeglądarkę i wpisz „is QBittorrent down?” i naciśnij Enter. Następnie odwiedź kilka witryn internetowych, które wyświetlają aktualny stan Twojego klienta torrent. Jeśli znajdziesz wiele raportów na temat tego problemu na różnych stronach internetowych, problem leży po stronie zaplecza. Dlatego poczekaj kilka godzin i uruchom ponownie pobieranie po rozwiązaniu problemów z backendem.

Jeśli jednak tylko Ty doświadczasz problemu, powinieneś przejść do następnej poprawki.

3. Napraw niestabilne połączenie internetowe

Pobieranie plików, zwłaszcza za pośrednictwem klientów innych firm, wymaga stabilnego połączenia. Jeśli Twoje połączenie internetowe nie jest wystarczająco mocne lub stabilne, pobieranie może zostać przerwane. Może to być również przyczyną problemu, przed którym stoisz, co oznacza, że ​​qBittorrent nie ma dostępu do niezawodnego połączenia internetowego.

Jeśli połączenie okaże się niestabilne, użyj innego połączenia internetowego lub zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak naprawić niestabilne połączenie Wi-Fi. Jeśli połączenie jest już stabilne, przejdź do następnej poprawki.

4. Skonfiguruj ustawienia połączenia

Zmień port aktualnie używany przez klienta torrent dla połączeń przychodzących. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój dostawca usług internetowych nie blokuje bieżącego portu torrent. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Uruchom klienta qBittorrent.
 • Przejdź do zakładki Narzędzia i kliknij Opcje.
 • Na lewym pasku bocznym kliknij kartę Połączenie.
 • Upewnij się, że pole „Użyj przekierowania portów UPnP / NAT-PMP z mojego routera” jest zaznaczone.
 • Zmień port używany dla połączeń przychodzących, klikając pole Losowo i sprawdź, czy pobieranie zostanie wznowione. Jeśli nie, zmień port kilka razy i zobacz, czy to coś zmieni.
 • Przejdź do następnej poprawki, jeśli zmiana portu nie pomoże.

  5. Zmień ustawienia kolejkowania torrentów

  Klient qBittorrent pozwala użytkownikom ustawić limit liczby aktywnych pobrań, wysyłań i torrentów jednocześnie. Jeśli w ustawieniach qBittorrent nałożono ograniczenie na aktywne pobieranie, na przykład dwa jednoczesne pobrania, Twój klient torrent wstrzyma trzecie pobieranie i wyświetli jego status jako „zablokowane”.

  Aby temu zapobiec, należy wyłączyć kolejkowanie torrentów, co usunie wszelkie wcześniej ustawione limity. Oto jak możesz to zrobić:

 • Z menu Narzędzia wybierz Opcje.
 • Przejdź do karty BitTorrent na lewym pasku bocznym.
 • Odznacz pole obok Kolejkowanie torrentów, aby usunąć wszelkie obowiązujące ograniczenia.
 • Kliknij Zastosuj, a następnie naciśnij OK.
 • Następnie przejdź do zakładki Połączenie i zmień połączenia i gniazda wymienione w obszarze Limity połączeń. Alternatywnie możesz odznaczyć wszystkie te pola, aby usunąć ustawione limity. Umożliwi to klientowi torrenta ustanowienie dowolnej liczby połączeń lub zajęcie tylu miejsc, ile potrzeba, zapobiegając zatrzymaniu pobierania.

  6. Usuń częściowe pobranie i uruchom je ponownie

  Jeśli wznowienie pobierania po wstrzymaniu na kilka godzin lub dni powoduje jego zatrzymanie, problemem mogą być częściowo pobrane dane pliku torrent. Aby wykluczyć taką możliwość, usuń aktualnie pobierany torrent, usuń pobrane pliki z dysku twardego i rozpocznij pobieranie torrenta od nowa.

  Oto jak możesz to zrobić:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy częściowo pobrany, zablokowany plik torrent i wybierz Usuń.
 • Gdy pojawi się wyskakujące okienko z potwierdzeniem usunięcia, zaznacz pole obok Usuń również trwale pliki, aby klient torrent mógł automatycznie usunąć wcześniej pobrane pliki.
 • Po zakończeniu dodaj plik torrent, aby rozpocząć proces pobierania, tak jak za pierwszym razem.
 • 7. Wznów pobieranie później

  Jeśli żadna z powyższych poprawek nie okazała się pomocna, może to być spowodowane tym, że narzędzia siewne nie są w ogóle dostępne. Seederzy to użytkownicy, którzy już mają plik torrent, który próbujesz pobrać. Jeśli każdy siewnik przejdzie w tryb offline, Twój klient torrent nie będzie mógł pobrać pliku. Z tego powodu pobieranie może się zatrzymać. Poczekaj więc kilka godzin, a następnie wznów pobieranie.

  Alternatywnie możesz pozwolić, aby pobieranie było kontynuowane w tle i okresowo sprawdzać jego postęp. Jeśli widzisz postęp pobierania, oznacza to, że nie ma innych problemów, a jedynie brak programów uruchamiających. Dlatego pobieranie może trochę potrwać, ale możesz mieć pewność, że zostanie ukończone.

  Co powinieneś zrobić, jeśli pobieranie cały czas się zawiesza?

  8. Sprawdź, czy nie występują problemy z klientem Torrent lub plikiem Torrent

  Czy ten problem występuje tylko w przypadku określonych plików torrent, czy zdarza się to przy każdym pobieraniu? Jeśli to pierwsze jest prawdą, znajdź inny plik torrent, a problem zostanie rozwiązany. W tym drugim przypadku problem dotyczy klienta torrent. Wykonaj następujące czynności:

  • Dodaj do białej listy klienta qBittorrent w programie Windows Defender lub oprogramowaniu antywirusowym. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, postępuj zgodnie z instrukcjami z naszego przewodnika po umieszczaniu aplikacji na białej liście w programie Windows Defender.
  • Jeśli nie ma ograniczeń zapory sieciowej, odinstaluj klienta torrent i pobierz go ponownie.

  A co jeśli żadna z opcji nie zadziała? Następnie zainstaluj ponownie klienta torrent lub w ostateczności przełącz się na innego klienta torrent.

  9. Zainstaluj ponownie klienta Torrent

  Jeśli żadna z powyższych poprawek nie rozwiąże problemu, powinieneś ponownie zainstalować klienta torrent. Dzięki temu wyeliminujesz wszelkie problemy z klientem powodujące wstrzymanie pobierania. Dlatego odinstaluj qBittorrent i zainstaluj go ponownie. Jeśli nie znasz tego procesu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym odinstalowywania oprogramowania w systemie Windows.

  10. Wypróbuj innego klienta torrent

  Jeśli pobieranie nie będzie kontynuowane pomimo wszystkich twoich wysiłków, będziesz musiał przełączyć się na innego klienta torrent. Chociaż istnieje wiele opcji, uTorrent jest najbardziej niezawodny. Zmieniając klienta torrent, będziesz mógł wznowić wstrzymane pobieranie. Nie jest konieczne używanie uTorrent; możesz przełączyć się na innego z najlepszych klientów torrent.

  Wznów wstrzymane pobieranie w qBittorrent

  Zatrzymanie pobierania na dłuższy czas może być frustrujące. Korzystając z poprawek opisanych w artykule, będziesz mógł ponownie uruchomić zatrzymane pobieranie i naprawić główny problem. Jeśli często korzystasz z klientów torrent, podejmij wszelkie środki ostrożności, aby uniknąć narażenia się na ryzyko.