Jak naprawić układ folderu Pobrane w systemie Windows 10 1903

Użytkownicy systemu Windows 10, którzy zaktualizowali system do wersji 1903, mają dziwny rodzaj problemu; ich folder Pobrane wygląda trochę inaczej. Pliki są teraz grupowane według czasu względnego, np. Pliki, które zostały pobrane tydzień temu, miesiąc temu lub wcześniej w ciągu roku. Dotyczy to wszystkich plików niezależnie od tego, czy zostały pobrane przed czy po aktualizacji. To nie jest dokładnie błąd i naprawdę łatwo jest naprawić układ folderu Pobrane, jeśli wiesz, co zmienić.

Napraw układ folderu Pobrane

Otwórz folder Pobrane i kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu. Z menu kontekstowego wybierz Grupuj według> (brak). Spowoduje to usunięcie grupowania na podstawie czasu z folderu Pobrane.

Układ folderów powróci do wyglądu takiego, jak przed aktualizacją do 1903.

Ta opcja „Grupuj według” nie jest nowa w systemie Windows 10 1903. Jest częścią systemu Windows od wieków. Jedynym błędem jest to, że system Windows 10 zdecydował się włączyć go samodzielnie dla folderu Pobrane. Wcześniej pliki w folderze nie były sortowane i możliwe, że niektórzy użytkownicy nawet nie wiedzieli, że istnieje. Być może widziałeś opcję „Grupuj według”, ale nie zwróciłeś na nią uwagi ani nie użyłeś jej. Można go grupować według nie tylko czasu, a inne opcje w podmenu mogą okazać się przydatne.

Te same opcje są dostępne dla wszystkich folderów, więc pojawia się pytanie „Dlaczego folder Pobrane?”

Folder Pobrane ma tendencję do gromadzenia się z plikami. Wszystkie aplikacje, które mogą pobierać pliki, pobierają je domyślnie. Przy tak wielu plikach zapisywanych w folderze, a użytkownicy nie zawsze zmieniają nazwę pliku przed jego zapisaniem, ta metoda grupowania jest w rzeczywistości dobrym sposobem ich sortowania. Możesz nie pamiętać, jaki plik został wywołany, ale możesz mieć pojęcie, kiedy go pobrałeś. Jeśli to było tydzień temu lub w zeszłym miesiącu, pliki zostaną odpowiednio pogrupowane i będziesz mieć mniejszy podzbiór plików do przejrzenia.

Jeśli później zdasz sobie sprawę, że tego rodzaju grupowanie było dobre dla folderu Pobrane lub wolisz używać go dla różnych folderów, opcja jest właśnie tam. Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Grupuj według> Data modyfikacji.

Chociaż wszystko to jest łatwe do naprawienia, możliwe, że w ogóle nie jest to błąd. Microsoft mógł właśnie chcieć zmienić to zachowanie po aktualizacji, w którym to przypadku nie musi wprowadzać irytujących zmian, takich jak ta.

x