Jak naprawić uszkodzony PowerShell w aktualizacji Windows 10 Creators Update

Aktualizacje systemu Windows, duże i małe, prawie zawsze zawierają błędy. Czasami błąd jest powszechny, a nie dotyczy tylko garstki użytkowników. Przy większych aktualizacjach więcej użytkowników może napotkać błędy. Aktualizacja Windows 10 Creators Update to duża aktualizacja, która ma swoje błędy. Być może zauważyłeś już błędy związane z lampką nocną, ale aktualizacja zepsuła również PowerShell dla kilku użytkowników. Ta aktualizacja zastąpiła wiersz polecenia programem PowerShell. W ten sposób zepsuło kilka rzeczy. Po otwarciu programu PowerShell zamiast czytelnego tekstu wyświetla się bełkot. Oto jak naprawić uszkodzony program PowerShell w systemie Windows 10.

To rozwiązanie dotyczy zepsutego programu PowerShell w systemie Windows 10 po aktualizacji twórców. Jeśli wcześniej miałeś problemy z PowerShell, to go nie rozwiąże. Prawdopodobnie patrzysz na inny błąd z inną przyczyną źródłową.

Zmień czcionkę

Problem z wyświetlaniem bełkotu przez PowerShell to problem z czcionką. W szczególności aktualizacja spowodowała uszkodzenie rasteryzowanych czcionek. Jeśli PowerShell został ustawiony do wyświetlania tekstu z uszkodzoną czcionką, zamiast tego zobaczysz ścianę bełkotu. Poprawka jest dość prosta.

Otwórz PowerShell. Kliknij ikonę PowerShell w oknie aplikacji i wybierz Właściwości.

W oknie Właściwości przejdź do karty Czcionka. Tutaj możesz zmienić czcionkę używaną przez PowerShell. Wybierz dowolną czcionkę, której nie ma na liście Czcionki rasteryzowane. Zamknij program PowerShell na dobre i otwórz go ponownie. Problem powinien zostać rozwiązany.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj .NET Framework

Jeśli zmiana czcionki nie naprawiła zepsutego programu PowerShell w systemie Windows 10, możesz wypróbować jeszcze jedno rozwiązanie. W trakcie aktualizacji coś w .NET Framework mogło się zepsuć. Najłatwiejszym sposobem naprawienia tego jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie frameworka.

Otwórz aplikację Panel sterowania. Wybierz Programy> Odinstaluj program. Do usunięcia platformy .NET Framework potrzebne będą uprawnienia administratora. Poszukaj programów o nazwie Microsoft .NET i odinstaluj je wszystkie. Zrestartuj system dla dobrego pomiaru. Odwiedź łącze na dole, pobierz i zainstaluj .net Framework. Uruchom ponownie PowerShell. Problem zostanie rozwiązany.

Pobierz Microsoft .NET Framework