Jak naprawić uszkodzony PowerShell w aktualizacji Windows 10 Creators Update

Photo of author

By maciekx

Aktualizacje systemu Windows, zarówno te większe, jak i mniejsze, zazwyczaj są obciążone błędami. W niektórych przypadkach problemy te są powszechne i dotyczą szerokiego grona użytkowników, a w przypadku większych aktualizacji, takich jak Windows 10 Creators Update, mogą występować jeszcze częściej. Być może zauważyłeś już problemy z lampką nocną, ale ta aktualizacja spowodowała również problemy z PowerShell u wielu użytkowników. Zastąpienie wiersza poleceń programem PowerShell wprowadziło pewne zakłócenia, co objawia się wyświetlaniem niezrozumiałego tekstu zamiast normalnych komunikatów. W tym artykule przedstawimy, jak naprawić uszkodzony PowerShell w systemie Windows 10.

To rozwiązanie dotyczy problemów z PowerShell w Windows 10, które pojawiły się po aktualizacji twórców. Jeśli miałeś wcześniejsze trudności z PowerShell, to ta metoda może nie być skuteczna, ponieważ mogłeś mieć do czynienia z innym źródłem problemu.

Zmień czcionkę

Jednym z powodów, dla których PowerShell wyświetla niezrozumiały tekst, jest problem z czcionką. Aktualizacja mogła uszkodzić rasteryzowane czcionki, co skutkuje wyświetlaniem bełkotu zamiast czytelnego tekstu. Na szczęście zmiana czcionki w PowerShell jest prostym rozwiązaniem tego problemu.

Aby to zrobić, otwórz PowerShell, kliknij ikonę aplikacji, a następnie wybierz opcję Właściwości.

W nowym oknie Właściwości przejdź do zakładki Czcionka. Tutaj możesz wybrać czcionkę, która nie jest wymieniona w sekcji Czcionki rasteryzowane. Po dokonaniu zmiany, zamknij PowerShell i otwórz go ponownie. Problem powinien zostać rozwiązany.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj .NET Framework

Jeśli zmiana czcionki nie przyniosła rezultatów, warto spróbować innego rozwiązania. Podczas aktualizacji mogło dojść do uszkodzenia elementów .NET Framework. Najprostszym sposobem na naprawienie tej sytuacji jest jego odinstalowanie i ponowne zainstalowanie.

Rozpocznij od otwarcia Panelu sterowania. Wybierz Programy, a następnie Odinstaluj program. Aby usunąć .NET Framework, potrzebujesz uprawnień administratora. Znajdź wszystkie programy o nazwie Microsoft .NET i odinstaluj je. Po tym zabiegu zrestartuj komputer. Następnie odwiedź podany link, aby pobrać i zainstalować .NET Framework. Po zainstalowaniu ponownie uruchom PowerShell, co powinno wyleczyć problem.

Pobierz Microsoft .NET Framework


newsblog.pl