01/23/2022

Jak naprawić wentylatory działające w pełni, bez baterii i bez podświetlenia klawiatury na komputerze Mac

Udostępnij teraz w social media:

Mac to ogólnie maszyny działające płynnie. Nigdy tak naprawdę nie będziesz miał problemów ze sprzętem, chyba że upuściłeś go z dużej wysokości, zmiażdżyłeś lub rozlałeś na niego coś. To powiedziawszy, jeśli jeśli wentylatory na komputerze Mac nagle działają w pełni bez żadnych oznak spowolnienia lub wyłączenia, bateria komputera MacBook nie zostanie wykryta, a podświetlenie klawiatury się nie włączy, masz niewielki problem ze sprzętem. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to prawdopodobnie łatwa naprawa.

Napraw wentylatory pracujące na pełnych obrotach, bez baterii i bez podświetlenia klawiatury

To rozwiązanie jest przeznaczone dla komputerów MacBook lub Mac, które w przeciwnym razie działałyby bezproblemowo i nagle zaczęły wykazywać takie zachowanie. Jeśli upuściłeś komputer Mac, uderzyłeś w niego lub coś spadło na niego, lub wylałeś coś na niego, a teraz wentylatory działają na pełnych obrotach, bez baterii i bez podświetlenia klawiatury, to może, ale nie musi działać.

Musisz wykonać reset SMC. SMC lub kontroler zarządzania systemem zarządza różnymi sprzętami i kontrolerami sprzętowymi na komputerze Mac. Jeśli występuje problem z jednym, niektórymi lub wszystkimi z nich, resetowanie jest często naprawione.

Sprawdź -   Jak Internet zabił prima aprilis (i dlaczego musi przestać)

Na komputerze Mac, tzn. Takim, który nie ma wymiennej baterii, wyłącz ją. Po wyłączeniu odłącz kabel zasilający i poczekaj 15 sekund. Podłącz go ponownie i poczekaj kolejne 5 minut. Następnie naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć komputer Mac. Problem z wentylatorami powinien zostać rozwiązany.

Na MacBooku proces jest nieco inny. Zamknij to normalnie. Upewnij się, że zasilacz jest podłączony. Przytrzymaj lewy Shift + Control + Opcja + Zasilanie przez piętnaście sekund, a następnie zwolnij je wszystkie. Następnie poczekaj pięć sekund, a następnie dotknij przycisku Zasilanie. Twoje problemy powinny zostać naprawione.

Jeśli masz problem z włączeniem komputera MacBook, wyjmij zasilacz i poczekaj 5 sekund. Następnie podłącz go i jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez pięć sekund. Zwolnij, poczekaj 5 sekund. Następnie dotknij przycisku zasilania, aby włączyć MacBooka.

Sprawdź -   Ile kosztuje Netflix w Japonii?

Jeśli to nie rozwiąże problemu ze sprzętem, możesz spróbować zresetować pamięć PRAM, ale nie ma to nic wspólnego ze sprzętem ani tego rodzaju problemami. Mimo to warto spróbować. Jeśli problem się nie rozwiąże, powinieneś kogoś popatrzeć.

Najlepiej jest zabrać go do sklepu Apple, ale jeśli nie masz gwarancji, są tańsze miejsca na naprawę.

x