iOS

Jak naprawić wyszarzoną opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty” w systemie iOS

Skróty na iOS mogą pochodzić z dwóch źródeł; te znalezione w Galerii w aplikacji Skróty oraz te znalezione online, zwykle przesłane do iCloud przez użytkowników, którzy je utworzyli. Te drugie typy skrótów nie są zatwierdzone przez Apple i jako takie są typem „niezaufanym”, który jest domyślnie ograniczony w systemie iOS.

Czy powinienem zezwolić na niezaufane skróty?

To powiedziawszy, jeśli sam podejmiesz ryzyko, możesz je uruchomić. Wszystko, co musisz zrobić, to zezwolić na uruchamianie skrótów w aplikacji Ustawienia.

Ale wydaje się, że jest błąd (a może jest to funkcja), w której opcja „Zezwalaj na niezaufane skróty” nie pojawia się w aplikacji Ustawienia lub jest wyszarzona i nie można jej włączyć.

Oto prosta poprawka.

Napraw wyszarzoną opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty”

Sztuczka polega na uruchomieniu rzeczywistego skrótu w aplikacji Skróty. Ponieważ nie możesz uruchomić niezaufanego skrótu, będziesz musiał go znaleźć w Galerii w aplikacji Skróty.

Powinno to być łatwiejsze, jeśli korzystasz z iPhone’a, a nie iPada, ponieważ większość skrótów jest przystosowana do pracy na iPhonie. Nie wystarczy po prostu dodać skrót do aplikacji.

Dodaj go, a następnie uruchom przynajmniej raz.

Jeśli skrót wyświetla błąd lub nie jest w stanie wykonać funkcji, którą ma wykonać, nie będziesz w stanie rozwiązać napotkanego problemu. Wypróbuj inny skrót i próbuj dalej, aż będziesz w stanie go uruchomić.

Po pomyślnym uruchomieniu skrótu otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Skróty. Tym razem opcja „Zezwalaj na niezaufane skróty” nie będzie już wyszarzona.

Stuknij przełącznik, a zobaczysz alert z potwierdzeniem z pytaniem, czy chcesz zezwolić na niezaufane skróty. Gdy potwierdzisz, że chcesz zezwolić na te skróty, będziesz mógł je zaimportować z dowolnego miejsca.

Uwaga ostrzegawcza

iOS nie odrzucił swoich zabezpieczeń tylko po to, aby pomieścić aplikację Skróty. Nadal jest bezpieczny, a ilość szkód, jakie może wyrządzić nieuczciwy skrót, nie jest duża. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś uważać na te, które dodajesz.

Bezpieczną rzeczą do zrobienia jest dodanie skrótu i ​​zbadanie jego działań oraz o jakie uprawnienia prosi.

Jeśli widzisz uprawnienia, których nie powinien potrzebować, np. Skrót usuwający tekst z formatowania prosi o dostęp do kamery, nie powinieneś go używać.

x