Jak naprawić zablokowane aktualizacje Windows 10

W każdy drugi wtorek miesiąca firma Microsoft przekazuje aktualizacje zabezpieczeń użytkownikom systemu Windows. Dzieje się tak przez ostatnie lata. Windows 10 nie jest inny i te aktualizacje są niezbędne. Czasami aktualizacje mogą również obejmować aktualizacje funkcji, ale będą one niewielkie. Na przykład niewielką aktualizacją funkcji jest miniodtwarzacz w aplikacji Groove lub płynny projekt w wybranych aplikacjach UWP. Niestety Windows 10 ma sporo problemów z aktualizacjami. Windows 7 rzadko je miał, ale są one ciągłą plagą w systemie Windows 10. Często aktualizacje blokują się podczas pobierania. Nie można anulować aktualizacji i spróbować ponownie, chyba że sama się nie powiedzie. Oto jak naprawić zablokowane aktualizacje systemu Windows 10.

Wstępne kontrole

Przed rozpoczęciem rozwiązywania problemów z systemem Windows 10 przeprowadź następujące testy;

Masz połączenie ze stabilną siecią Wi-Fi. Spróbuj pobrać małą aplikację ze Sklepu Windows, aby upewnić się, że połączenie nie jest przerywane przypadkowo.
Twoje połączenie Wi-Fi NIE jest ustawione jako połączenie taryfowe. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Sieć i Internet> Wi-Fi. Wybierz sieć, z którą jesteś połączony i przejdź do strony szczegółów. Przewiń w dół i upewnij się, że przełącznik Metered jest wyłączony.
Upewnij się, że usługa BITS jest uruchomiona z Menedżera zadań. Jeśli tak nie jest, spróbuj go uruchomić.
Uruchom ponownie system co najmniej raz i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
Sprawdź, czy korzystasz z aplikacji, które mogą blokować aktualizacje systemu Windows 10. Wielu użytkowników zmęczonych ponownym uruchamianiem systemu Windows 10 w celu zainstalowania aktualizacji zwróciło się do aplikacji, które mogą je blokować. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z takiej aplikacji, może to być prawdziwy problem. Usuń go z systemu lub wyłącz, dopóki aktualizacje nie zostaną zainstalowane.

Napraw zablokowane aktualizacje systemu Windows 10

Jeśli wszystko inne zawiedzie, pobierz skrypt resetowania agenta Windows Update. Może rozwiązać kilka problemów z systemem Windows 10, w tym zablokowaną aktualizację. Do korzystania z tego skryptu potrzebne będą uprawnienia administratora. Upewnij się, że aplikacja Ustawienia i aplikacja Panel sterowania nie są otwarte.

Pobierz i rozpakuj skrypt. Kliknij skrypt prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator z menu kontekstowego. Jeśli zostanie wyświetlony monit, wprowadź hasło administratora. Zobaczysz następujący ekran. Wpisz Y.

Skrypt zapyta Cię, co chcesz zrobić. Ponieważ próbujemy naprawić zablokowane aktualizacje systemu Windows 10, wpisz 2 i naciśnij Enter.

Niech skrypt zadziała. Nie musisz już więcej interweniować. Wiersz polecenia pokaże, które usługi zatrzymuje i uruchamia się ponownie. Poczekaj, aż powie, że operacja została zakończona. Otwórz wzmocnienie aplikacji Ustawienia i sprawdź dostępność aktualizacji. Będą pobierać i instalować bez dalszych problemów.